Szczelny montaż membran dachowych

Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Nieszczelne pokrycie dachowe jest częstą przyczyną wychłodzenia budynku. Niekontrolowana ucieczka ciepła tą drogą oznacza niski komfort użytkowania obiektu, a także horrendalne rachunki za ogrzewanie. W celu zapewnienia szczelności dachu powszechnie stosowane są membrany dachowe, które zabezpieczają warstwę izolacji termicznej przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jednak aby materiał izolacyjny nie uległ degradacji – muszą być one prawidłowo połączone. „Właściwe uszczelnienia podczas montażu membran dachowych zaczynają odgrywać coraz większą rolę we współczesnym, energooszczędnym budownictwie. Połączenie na zakład z całą pewnością nie wystarcza. Skutecznym rozwiązaniem są wysokiej jakości taśmy do sklejenia membran, dzięki którym zadbamy o szczelność dachu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz” – podkreśla Rafał Grzęda, doradca techniczny firmy Soudal.
Do połączenia membran stosowanych przy paroizolacji dachu (uszczelnienie wewnętrzne) zalecana jest taśma Soudatape Connect lub Soudatape Flex firmy Soudal. Obie taśmy mają perfekcyjną przyczepność do wszelkiego typu membran i pokryte są nieagresywnym klejem PSA, który zapewnia natychmiastowe mocowanie oraz jest bezpieczny dla każdego rodzaju podłoża. Ponadto Soudatape Flex, dzięki dodatkowemu zbrojeniu nośnika, jest wysoce odporna na rozdzieranie, przebicie i inne uszkodzenia mechaniczne. Połączenia membran paroizolacyjnych wykonamy również za pomocą gotowego do użycia kleju-uszczelniacza Vapourseal marki Soudal, który jest trwale elastyczny, nie ścieka z powierzchni pionowych i nie wymaga dodatkowych primerów ani gruntów.
Natomiast do sklejenia membran paroprzepuszczalnych (zewnętrzne uszczelnienie dachu) przeznaczona jest taśma paroprzepuszczalna Soudatape Facade, także pokryta paskiem kleju PSA. Jest ona odporna na wilgoć, wytrzymała mechanicznie i elastyczna, co gwarantuje prawidłowe wykonanie pracy praktycznie w każdych warunkach.
Aby montaż membran dachowych był opłacalną inwestycją, należy je prawidłowo doszczelnić. Zastosowanie materiałów dekarskich firmy Soudal umożliwi nam precyzyjne sklejenie membran, a co za tym idzie – pozwoli uniknąć dużych strat ciepła w budynku.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.