Komunikaty PR

Szkło zauważalnie niezauważalne. Wystartował konkurs dla architektów

2022-11-23  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Saint-Gobain Glass Polska, wiodący producent szkła budowlanego, zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów, którzy w swoich realizacjach wykorzystują produkty marki, do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace (projekty koncepcyjne lub zrealizowane) w czterech kategoriach do 31 marca 2023 r. poprzez dedykowaną platformę konkursową. Łączna pula nagród to aż 70 000 PLN!

Konkurs promuje wykorzystanie szkła, jako podstawowego materiału stosowanego od lat w architekturze, szczególnie docenianego za walory estetyczne i niezrównaną funkcjonalność, tj. wysoką przepuszczalność światła, rzeczywiste odwzorowywanie barw, izolację cieplną oraz doskonałe właściwości akustyczne. Aby wziąć udział w konkursie należy  zgłosić projekty, w których zastosowano  rozwiązania ze szkła Saint-Gobain Glass.

Zadanie konkursowe

Udział w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award mogą wziąć studenci, projektanci oraz architekci. Prace konkursowe należy zgłaszać za pomocą dedykowanej platformy dostępnej na stronie www.glassdesignaward.pl do 31 marca 2023 roku do godz. 23:59. Wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie krótki formularz konkursowy oraz wgrać zdjęcia bądź wizualizacje danego projektu (załączony w formularzu opis projektu nie może być dłuższy niż 2 strony A4 i musi zawierać wyszczególnione zaprojektowane/zastosowane rozwiązania Saint-Gobain Glass).

Kategorie konkursu

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty w czterech kategoriach konkursowych, przy czym każdy z projektów może znaleźć się w kilku kategoriach. Są to:

FASCYNACJA BRYŁĄ: Projekt fasady budynku z zastosowaniem selektywnych i energooszczędnych rozwiązań Saint-Gobain Glass. Obiekty użyteczności publicznej i komercyjne.

HARMONIA Z OTOCZENIEM: Wyjątkowe i spójne połączenie szklanej fasady budynku z otoczeniem. Obiekty użyteczności publicznej i komercyjne.

OTWARTE WNĘTRZA: Projekt wnętrza prywatnego lub użyteczności publicznej, uwzględniający koncepcję podziału przestrzeni z wykorzystaniem rozwiązań ze szkła Saint-Gobain Glass.

PRZESTRZEŃ FUNKCJONALNOŚCI: Projekty wnętrza, które daje gwarancję funkcjonalności, komfortu i estetyki bez kompromisów w kwestii światła, akustyki i designu.

Nagrody

Łączna suma nagród wynosi 70 000 PLN. W każdej z czterech podstawowych kategorii konkursowych zostanie wyłoniony jeden laureat, który otrzyma 10 000 PLN. Przewidziana została także nagroda główna – Grand Prix w wysokości 30 000 PLN za najlepszy i wyjątkowy projekt spośród wszystkich kategorii, z oryginalnym zastosowaniem rozwiązań szklanych w duchu zrównoważonego rozwoju i designu. Dodatkowo, przy współpracy z agencją OKK! PR, Organizator zapewnia laureatom szeroką, ogólnopolską promocję zwycięskich projektów w mediach wnętrzarskich i architektonicznych.

Jury

Prace konkursowe oceni wyjątkowe Jury w składzie: Arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, przewodnicząca Jury (APA Wojciechowski Architekci, Prezes Zarządu Głównego SARP), Arch. Marta Sękulska-Wrońska (WXCA, Prezes Oddziału Warszawskiego SAP), Arch. Bogusław Barnaś (BXBstudio), Arch. Przemo Łukasik (Medusa Group), Arch. Magdalena Federowicz-Boule (Tremend), Prof. Jan Sikora (ASP Gdańsk, Sikora Wnętrza), dr hab. Szymon Hanczar (ASP Wrocław, hanczar studio), Marcin Szczelina (Architecture Snob) oraz Benedykt Korduła (Saint-Gobain Glass).

Harmonogram konkursu

Konkurs Glass Design Award startuje 22 listopada 2022 r., a ostateczny termin składania prac na platformie konkursowej glassdesignaward.pl mija 31 marca 2023 r. o godzinie 23:59. Obrady jury odbędą się 8 maja 2023 roku, zaś informacja o laureatach zostanie opublikowana do 30 dni po obradach Komisji Konkursowej na dedykowanej stronie konkursu. Oficjalnie zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali finałowej zorganizowanej przez Saint-Gobain Glass.

Regulamin oraz zasady nadsyłania zgłoszeń dostępne są na platformie konkursowej.

Patronat honorowy:

Łódź Design Festival, Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Patronat medialny:

Architektura&Biznes, Elle Decoration, Architecture Snob, WhiteMAD, Designteka.pl, Foorni.pl, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Bryła, Design Alive, Architektura Murator, Urządzamy.pl, Sztuka-wnętrza.pl, Sztuka-architektury.pl, BIZNES.meble.pl, Domosfera.pl, LABEL, Builder

O Saint-Gobain Glass Polska

Należąca do Grupy Saint-Gobain spółka Saint-Gobain Glass Polska to wiodący dostawca najwyższej jakości rozwiązań szklanych, oferowanych w odpowiedzi na wysokie oczekiwania klientów w zakresie komfortu życia, piękna architektury i ochrony środowiska. Oferta Saint-Gobain Glass obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkiego typu zastosowań oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane do fasad, okien i wnętrz.

Dzięki swoim niezrównanym właściwościom i parametrom, szkło Saint-Gobain Glass posiada wiele różnorodnych funkcjonalności – chroni przed hałasem, zimnem czy nadmiernym ciepłem, gwarantuje zwiększoną prywatność i bezpieczeństwo.

Wśród rozwiązań tej firmy szczególnie warto wyróżnić wysokowydajne szkło niskoemisyjne ECLAZ®, wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne z rodziny COOL-LITE®, szeroki wachlarz nowoczesnych produktów do wnętrz, takich jak szkło do kabin prysznicowych TIMELESS®, szkło ornamentowelakierowanelustro ekologiczne MIRALITE® PURE czy szkło z efektem lustrzanym MIRASTAR® i MIRASTAR® REFLECT. Wśród produktów specjalnych na uwagę zasługuje linia szkła laminowanego STADIP®, szkło przyjazne ptakom 4BIRD®, szkło bazowe o zredukowanym śladzie węglowym ORAE®, szkło aktywne o zmiennej przezierności PRIVA-LITE® czy szkło grzewcze EGLAS®.

Więcej: https://www.saint-gobain-glass.pl/pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Ciepła podłoga o każdej porze roku Biuro prasowe
2024-07-24 | 11:00

Ciepła podłoga o każdej porze roku

Jakość to nie jest efekt końcowy. O jakości trzeba myśleć od początku, już na etapie planowania, a potem wybierania każdego materiału i każdego produktu. Jest to tym bardziej ważne,
Dom Konkurs Simon Living Places pod auspicjami Fundacji Miesa van der Rohe
2024-07-23 | 13:00

Konkurs Simon Living Places pod auspicjami Fundacji Miesa van der Rohe

Firma Simon, we współpracy z Fundacją im. Miesa van der Rohe, ogłosiła kolejną edycję znanego na całym świecie konkursu architektonicznego Simon Living Places. Konkurs, ustanowiony
Dom Megaporcja inspiracji z katalogiem Galerii Wnętrz DOMAR
2024-07-23 | 09:00

Megaporcja inspiracji z katalogiem Galerii Wnętrz DOMAR

Planowanie przestrzeni w naszym mieszkaniu to proces, wymagający zarówno wiedzy na temat aktualnych trendów, jak i sporej dawki inspiracji. Z kolei poświęcenie wielu godzin na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.