Komunikaty PR

Szlachetna Paczka od Irydu – pełna dobra i nadziei

2023-12-21  |  01:00
Biuro prasowe

Są takie domy, gdzie brakuje dosłownie wszystkiego, są takie rodziny gdzie dzieci o zabawkach mogą tylko pomarzyć, bo rodzicom nie starcza do „pierwszego”. Dlatego Firma Iryd, działająca w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, włączyła się w charytatywne przedświąteczne działania w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Inicjatywa ta jest organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna i ma na celu materialne i mentalne wsparcie rodzin oraz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.


Szlachetna Paczka to projekt, który opiera się na zasadzie "mądrej pomocy", dając rodzinom narzędzia do samodzielnego radzenia sobie z problemami.
 
 - W ramach akcji postanowiliśmy wspomóc wiele ubogich rodzin z powiatu gołdapskiego. Zauważając brak podstawowych przedmiotów niezbędnych do życia w niektórych domach, kupiliśmy m.in. piekarnik, zabawki, laptopy, grille elektryczne, myszki, konsole intendo, gofrownice i wiele innych potrzebnych artykułów. Chcemy choć trochę ulżyć tym, których życie nie rozpieszcza i ofiarować im coś więcej niż te przedmioty. Pragniemy obudzić w nich nadzieję na to, że może być lepiej – mówi Kamil Dyszkiewicz, dyrektor zakładu.
 
 Inicjatywa wsparcia nabrała mocy dzięki gorącemu zaangażowaniu młodych serc z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Gołdapi. To właśnie w ich rękach zrodził się iskierka dobra, która rozpalała się w płomień solidarności. Dyrektor Piotr Bartoszuk, będący nie tylko przewodnikiem edukacji zawodowej, ale również mentorem społecznego zaangażowania, stanął na czele tej szlachetnej misji.
 
 Młodzież zwróciła się do firmy Iryd z jednym pytaniem: "Czy możemy wspólnie pomóc tym, którzy tego potrzebują?”. Odpowiedź mogła być tylko jedna.
 
 - W sumie wsparliśmy trzech oficjalnych darczyńców i wspólnie stworzyliśmy paczki pełne nadziei i dobra – mówi Kamil Dyszkiewicz.
 
 O FIRMIE:  

Iryd to firma zlokalizowana w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, specjalizująca się w produkcji pojemników transportowych, palet metalowych, a także wózków wykorzystywanych w łańcuchach logistycznych. Firma oferuje również usługi cięcia laserem.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.