Szlachetna Paczka od Irydu – pełna dobra i nadziei
Są takie domy, gdzie brakuje dosłownie wszystkiego, są takie rodziny gdzie dzieci o zabawkach mogą tylko pomarzyć, bo rodzicom nie starcza do „pierwszego”. Dlatego Firma Iryd, działająca w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, włączyła się w charytatywne przedświąteczne działania w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Inicjatywa ta jest organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna i ma na celu materialne i mentalne wsparcie rodzin oraz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Szlachetna Paczka to projekt, który opiera się na zasadzie "mądrej pomocy", dając rodzinom narzędzia do samodzielnego radzenia sobie z problemami.
- W ramach akcji postanowiliśmy wspomóc wiele ubogich rodzin z powiatu gołdapskiego. Zauważając brak podstawowych przedmiotów niezbędnych do życia w niektórych domach, kupiliśmy m.in. piekarnik, zabawki, laptopy, grille elektryczne, myszki, konsole intendo, gofrownice i wiele innych potrzebnych artykułów. Chcemy choć trochę ulżyć tym, których życie nie rozpieszcza i ofiarować im coś więcej niż te przedmioty. Pragniemy obudzić w nich nadzieję na to, że może być lepiej – mówi Kamil Dyszkiewicz, dyrektor zakładu.
Inicjatywa wsparcia nabrała mocy dzięki gorącemu zaangażowaniu młodych serc z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Gołdapi. To właśnie w ich rękach zrodził się iskierka dobra, która rozpalała się w płomień solidarności. Dyrektor Piotr Bartoszuk, będący nie tylko przewodnikiem edukacji zawodowej, ale również mentorem społecznego zaangażowania, stanął na czele tej szlachetnej misji.
Młodzież zwróciła się do firmy Iryd z jednym pytaniem: "Czy możemy wspólnie pomóc tym, którzy tego potrzebują?”. Odpowiedź mogła być tylko jedna.
- W sumie wsparliśmy trzech oficjalnych darczyńców i wspólnie stworzyliśmy paczki pełne nadziei i dobra – mówi Kamil Dyszkiewicz.
O FIRMIE:
Iryd to firma zlokalizowana w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, specjalizująca się w produkcji pojemników transportowych, palet metalowych, a także wózków wykorzystywanych w łańcuchach logistycznych. Firma oferuje również usługi cięcia laserem.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.