Komunikaty PR

Szybko i praktycznie: siatka czy ogrodzenie panelowe?

2021-07-13  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/

Lekkie ogrodzenia metalowe to popularne rozwiązanie zarówno przy domach jednorodzinnych, osiedlach wielorodzinnych, terenach przemysłowych, szkołach, obiektach sportowych, ogródkach działkowych czy parkach. Są uniwersalne, a przy tym tanie i proste w montażu. Do niedawna w miejscach nie wymagających reprezentacyjnego parkanu niepodzielnie królowała siatka. Dziś coraz chętniej wybieraną alternatywę stanowią dla niej ogrodzenia panelowe.

Ogrodzenie nie wszędzie musi przybierać formę ozdobnych przęseł. Boczne granice od strony sąsiednich parceli, działki rekreacyjne czy obszary o przeznaczeniu przemysłowym lub sportowym można z powodzeniem wydzielić przy użyciu mniej efektownych, ale skutecznych metod. Zwłaszcza w sytuacji, gdy otoczyć musimy duży teren, istotne stają się koszty zarówno materiału, jak i montażu. I tu z pomocą przychodzą lekkie systemy metalowe, czyli siatki i ogrodzenia panelowe.

Siatka siatce nierówna

Doskonale wszystkim znana siatka pleciona to prosta konstrukcja z drutu stalowego. Ogniwa nie są ze sobą na stałe połączone, stykają się ze sobą, tworząc charakterystyczne romby. W tych miejscach siatka pod naporem pracuje, a ogrodzenie, nawet przy naciągniętej siatce, nie jest sztywne. W wielu przypadkach taka przegroda stanowi wystarczającą ochronę terenu, trzeba mieć jednak świadomość, że jest ona dość podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Sprzedawana jest w rolkach, a jej montaż nie należy do skomplikowanych, poradzi więc z nim sobie nawet właściciel posesji. Mocuje się ją na rozstawionych równomiernie słupkach. Kluczowe jest odpowiednie naciągnięcie siatki, dlatego potrzebna jest druga osoba do pomocy.

– Sitaki zabezpiecza się przed korozją za pomocą cynkowania, dodatkową opcją jest powlekanie PVC – mówi Małgorzata Podemska, menadżer ds. rozwoju rynku w firmie Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – Warto wybierać siatki wysokiej jakości od sprawdzonych producentów, mamy wówczas pewność, że powstają one przy użyciu najnowszych technologii, są wystarczająco dobrze chronione przed rdzą, a użyte materiały gwarantują wysoką wytrzymałość. Jeśli wybierzemy produkt sprzedawany w systemie, oprócz siatki, znajdziemy w nim słupki z powłoką antykorozyjną, a także komplet dopasowanych, estetycznych akcesoriów montażowych.

Era panela

Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby zauważyć, że siatki coraz częściej zastępowane są przez metalowe ogrodzenia panelowe. To nieco droższe rozwiązanie, ale nadal bardzo korzystne pod względem ceny w stosunku do innych ogrodzeń. Na czym zatem polega ich przewaga nad siatką?

– Panele ogrodzeniowe zbudowane są z pionowych i poziomych prętów o większej średnicy, które się ze sobą zgrzewa – wyjaśnia ekspertka firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – To zapewnia znacznie większą sztywność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowe wzmocnienie stanowią przetłoczenia, w zależności od modelu i wysokości dwa, trzy lub cztery. Ogrodzenia te dostarczane są w formie gotowych, sztywnych paneli. Ich montaż jest niezwykle prosty. Wystarczy zamocować słupki i przykręcić do nich panel za pomocą gotowych obejm. Wykorzystać też możemy prefabrykowane podmurówki dostępne w różnych kolorach. Co istotne, w przypadku uszkodzenia przęsła, bez trudu można wymontować pojedynczy element i w jego miejsce wstawić nowy, bez konieczności naruszania reszty ogrodzenia.  

Trwałość i estetyka

Panele Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe zabezpieczone są przed korozją w najlepszy z możliwych sposobów. Przy ich produkcji wykorzystuje się system Duplex, który polega na połączeniu cynkowania ogniowego ze specjalną powłoką malarską. Powłoka cynkowa jest chropowacona metodą omiatania, dzięki czemu stanowi lepsze podłoże dla farby, ta natomiast chroni cynk przed utlenianiem. Nowoczesny proces technologiczny gwarantuje pełne pokrycie wszystkich części paneli, także w miejscach połączeń. Dzięki temu ogrodzenie jest odporne na działanie warunków atmosferycznych i  nie wymaga żadnych działań konserwatorskich przez długie lata. 

– Neutralny wygląd paneli sprawia, że bez trudu wpasowują się one praktycznie w każdą przestrzeń – stwierdza Małgorzata Podemska. – Osoby, którym zależy na minimalistycznym wyglądzie, z pewnością zainteresują się Panelem 2D, który pozbawiony jest przetłoczeń. Odpowiednio grube pręty o średnicy 5 i 6 mm, podwojone w poziomie, zapewniają odpowiednią sztywność i wytrzymałość konstrukcji, tworząc jednocześnie równomierne, prostokątne oczka. Są na tyle wytrzymałe, że z powodzeniem mogą być wykorzystywane również do budowy gabionów.   

Dostosuj ogrodzenie do swoich potrzeb

– Jako doświadczony producent kompleksowych rozwiązań ogrodzeniowych wiemy, że potrzeby i oczekiwania inwestorów są bardzo zróżnicowane – podkreśla specjalistka z firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – Z tego względu w swojej ofercie posiadamy zarówno bogatą gamę reprezentacyjnych Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych, stworzonych z najwyższą dbałością o design, ale też skromniejsze pod względem wizualnym siatki i panele. Zdarza się, że oba typy rozwiązań łączy się w ramach jednej inwestycji. Dbamy więc o to, aby oferowane przez nas produkty były ze sobą kompatybilne zarówno pod względem technicznym, jak i kolorystycznym.  Co więcej, nawet proste ogrodzenie panelowe można wzbogacić o elementy uzupełniające, np. lampy ogrodzeniowe, które podniosą jego funkcjonalność.          


Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.

 

www.plast-met.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.