Komunikaty PR

Szyk i elegancja. Apartament w stylu modern classic

2024-01-18  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Doskonale zdają sobie z tego sprawę architekci Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy, którzy urządzając 120-metrowy apartament w Piastowie pod Warszawą postawili na niezwykle szykowny i elegancki styl modern classic.

Klasyczne inspiracje pozwalają kreować wnętrza o ponadczasowym charakterze. Najlepszym na to przykładem jest styl aranżacyjny modern classic, który urzeka pięknem i prostotą. Na tę właśnie konwencję postawili architekci z pracowni Interiorsy, projektując wnętrza 120-metrowego apartamentu. Z jednej strony to eleganckie, otoczone dyskretnym luksusem pomieszczenia, z drugiej – urządzona bez przepychu funkcjonalna przestrzeń. Ale właśnie tak miało być.

Przystępując do aranżacji tego apartamentu wiedzieliśmy, że ma on być niezwykle reprezentacyjny, a jednocześnie ergonomiczny i funkcjonalny. Postawiliśmy więc na styl modern classic, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Powrót do tego, co ponadczasowe, piękne i uniwersalne pozwolił nadać wnętrzom niewymuszonej elegancji w bardzo nowoczesnym wydaniu – tłumaczy architekt Marta Iglewska.

Apartament to dobry przykład przestrzeni utrzymanej w stylu modern classic. Jego główne elementy stanowi połysk, stalowe błękity i eleganckie detale, które harmonijnie współgrają ze sobą. Wykorzystanie bieli, pastelowych kolorów i błyszczącego drewna podkreśla elegancki charakter rezydencji – dodaje Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.

Dzięki starannemu doborowi kolorów, faktur i wykończeń, przestronne wnętrza stanowią udany mariaż między klasyką i nowoczesnością. Najlepszym tego przykładem jest aranżacja otwartej strefy dziennej, która urzeka harmonią i elegancją. Jej bazę stanowi biel, którą ociepla drewno w ciemnym wybarwieniu. Ten klasyczny duet jest nie tylko ponadczasowy, ale też dodaje utrzymanym w chłodnej bieli wnętrzom przytulności, jednocześnie podkreślając ich luksusowy charakter. Dodatkowo wydobywa go połysk – lakierowane fronty zabudów oraz lustrzane tafle, które pojawiają się tu zarówno w postaci dużych, optycznie powiększających przestrzeń powierzchni, jak i dodających elegancji detali. Całość „doprawia” stalowy błękit, którzy architekci wprowadzili w formie ocieplających wizerunek wnętrza tkanin.

Nowoczesny charakter przestrzeni podkreślają zaś meble i zabudowy stałe. Centralnym punktem przestrzennego salonu jest sofa Noi z kolekcji Absynth. Organizuje ona przestrzeń całej strefy dziennej, wyznaczając poszczególne strefy funkcjonalne. Sama sofa, utrzymana w subtelnej szarości, identyfikuje część reprezentacyjno-wypoczynkową. To tu rodzina spędza wspólnie czas po długim, męczącym dniu, jak i przyjmuje mile widzianych gości. Naprzeciwko architekci zaprojektowali ściankę telewizyjną, poprowadzoną na całą długość i wysokość pomieszczenia. Rozwiązanie to efektownie domyka przestrzeń salonową, zapewniając przy tym dodatkowe miejsce na przechowywanie. Usytuowanie sofy wyznacza też przestrzeń jadalnianą, którą multiplikują lustrzane tafle, ułożone na wzór klasycznych kasetonów. Lekkości dodają zaś transparentne krzesła w ludwikowskim stylu.

W tej samej konwencji urządzona została kuchnia. Monotonię bieli przełamuje tu drewno oraz kamień. Lakierowany na wysoki połysk fornir zamyka optycznie wysoką zabudowę meblową, a czarny granit z niezwykłą elegancją wieńczy blaty kuchennej wyspy. Lustrzane efekty zapewniają zaś ułożone w części roboczej płytki imitujące tradycyjne kafle. Dzięki temu kuchnia doskonale wtapia się w aranżację całej części dziennej, zachowując przy tym wszystkie funkcjonalności.

Ze stylistycznego reżimu nie wymyka się także główna sypialnia. Tu jednak do głosu w bardziej zdecydowany sposób dochodzą stalowe błękity. To zabieg świadomy, gdyż odcienie niebieskiego, jak żadne inne kolory sprzyjają wypoczynkowi i relaksacji. Tapicerowane łoże, tapeta w klasyczne pasy, lustrzana komoda czy ramki na zdjęcia tworzą tu elegancki klimat o klasycznej reminiscencji. Nowoczesne formy zaś wpisują wnętrze w założenia stylu modern classic, podkreślając jak ważne w codziennej pracy architektów z pracowni Interiorsy jest konsekwentne realizowanie przyjętych założeń projektowych.

Projekt wnętrz i zdjęcia: Interiorsy

O pracowni:

Więcej: https://www.interiorsy.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.