Szyk i elegancja. Apartament w stylu modern classic
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro@okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Doskonale zdają sobie z tego sprawę architekci Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy, którzy urządzając 120-metrowy apartament w Piastowie pod Warszawą postawili na niezwykle szykowny i elegancki styl modern classic.
Klasyczne inspiracje pozwalają kreować wnętrza o ponadczasowym charakterze. Najlepszym na to przykładem jest styl aranżacyjny modern classic, który urzeka pięknem i prostotą. Na tę właśnie konwencję postawili architekci z pracowni Interiorsy, projektując wnętrza 120-metrowego apartamentu. Z jednej strony to eleganckie, otoczone dyskretnym luksusem pomieszczenia, z drugiej – urządzona bez przepychu funkcjonalna przestrzeń. Ale właśnie tak miało być.
- Przystępując do aranżacji tego apartamentu wiedzieliśmy, że ma on być niezwykle reprezentacyjny, a jednocześnie ergonomiczny i funkcjonalny. Postawiliśmy więc na styl modern classic, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Powrót do tego, co ponadczasowe, piękne i uniwersalne pozwolił nadać wnętrzom niewymuszonej elegancji w bardzo nowoczesnym wydaniu – tłumaczy architekt Marta Iglewska.
- Apartament to dobry przykład przestrzeni utrzymanej w stylu modern classic. Jego główne elementy stanowi połysk, stalowe błękity i eleganckie detale, które harmonijnie współgrają ze sobą. Wykorzystanie bieli, pastelowych kolorów i błyszczącego drewna podkreśla elegancki charakter rezydencji – dodaje Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.
Dzięki starannemu doborowi kolorów, faktur i wykończeń, przestronne wnętrza stanowią udany mariaż między klasyką i nowoczesnością. Najlepszym tego przykładem jest aranżacja otwartej strefy dziennej, która urzeka harmonią i elegancją. Jej bazę stanowi biel, którą ociepla drewno w ciemnym wybarwieniu. Ten klasyczny duet jest nie tylko ponadczasowy, ale też dodaje utrzymanym w chłodnej bieli wnętrzom przytulności, jednocześnie podkreślając ich luksusowy charakter. Dodatkowo wydobywa go połysk – lakierowane fronty zabudów oraz lustrzane tafle, które pojawiają się tu zarówno w postaci dużych, optycznie powiększających przestrzeń powierzchni, jak i dodających elegancji detali. Całość „doprawia” stalowy błękit, którzy architekci wprowadzili w formie ocieplających wizerunek wnętrza tkanin.
Nowoczesny charakter przestrzeni podkreślają zaś meble i zabudowy stałe. Centralnym punktem przestrzennego salonu jest sofa Noi z kolekcji Absynth. Organizuje ona przestrzeń całej strefy dziennej, wyznaczając poszczególne strefy funkcjonalne. Sama sofa, utrzymana w subtelnej szarości, identyfikuje część reprezentacyjno-wypoczynkową. To tu rodzina spędza wspólnie czas po długim, męczącym dniu, jak i przyjmuje mile widzianych gości. Naprzeciwko architekci zaprojektowali ściankę telewizyjną, poprowadzoną na całą długość i wysokość pomieszczenia. Rozwiązanie to efektownie domyka przestrzeń salonową, zapewniając przy tym dodatkowe miejsce na przechowywanie. Usytuowanie sofy wyznacza też przestrzeń jadalnianą, którą multiplikują lustrzane tafle, ułożone na wzór klasycznych kasetonów. Lekkości dodają zaś transparentne krzesła w ludwikowskim stylu.
W tej samej konwencji urządzona została kuchnia. Monotonię bieli przełamuje tu drewno oraz kamień. Lakierowany na wysoki połysk fornir zamyka optycznie wysoką zabudowę meblową, a czarny granit z niezwykłą elegancją wieńczy blaty kuchennej wyspy. Lustrzane efekty zapewniają zaś ułożone w części roboczej płytki imitujące tradycyjne kafle. Dzięki temu kuchnia doskonale wtapia się w aranżację całej części dziennej, zachowując przy tym wszystkie funkcjonalności.
Ze stylistycznego reżimu nie wymyka się także główna sypialnia. Tu jednak do głosu w bardziej zdecydowany sposób dochodzą stalowe błękity. To zabieg świadomy, gdyż odcienie niebieskiego, jak żadne inne kolory sprzyjają wypoczynkowi i relaksacji. Tapicerowane łoże, tapeta w klasyczne pasy, lustrzana komoda czy ramki na zdjęcia tworzą tu elegancki klimat o klasycznej reminiscencji. Nowoczesne formy zaś wpisują wnętrze w założenia stylu modern classic, podkreślając jak ważne w codziennej pracy architektów z pracowni Interiorsy jest konsekwentne realizowanie przyjętych założeń projektowych.
Projekt wnętrz i zdjęcia: Interiorsy
O pracowni:
Więcej: https://www.interiorsy.pl/

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.