Komunikaty PR

Taka jak lubisz – kuchnia dopasowana do potrzeb

2021-11-16  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Każdego dnia chcemy manifestować swoją indywidualność, a przy tym czuć się dobrze i bezpiecznie. Tego samego oczekujemy od naszych mieszkań i domów. Pragniemy, by wyrażały naszą osobowość, a jednocześnie dawały poczucie komfortu i wygody na co dzień. Odpowiedzią na te potrzeby jest personalizacja. To trend, który pozwala dopasować wystrój wnętrz do indywidualnych gustów i preferencji użytkowników. Dotyczy to także przestrzeni kuchennej.

Personalizacja w aranżacji wnętrz jest odpowiedzią na silną potrzebę wyrażania własnej indywidualności. Pragniemy mieszkać nie tylko pięknie i wygodnie, ale tak by przestrzeń, w której żyjemy wyrażała naszą osobowość, spełniała wymogi codzienności, po prostu była skrojona na miarę. Chcemy, by kolory we wnętrzu manifestowały nasz temperament, dodatki opowiadały naszą własną historię, a meble nie tylko spełniały swoje funkcje, ale też były idealnie dopasowane do wielkości naszego mieszkania i stylu życia, jaki prowadzimy. Dotyczy to nie tylko salonu, czy sypialni, ale też przestrzeni kuchennej, która coraz częściej staje się centrum domowego życia.

Skrojona na miarę

Kuchnia to naszym zdaniem serce nowoczesnego domu. Tu codziennie przygotowujemy i konsumujemy posiłki, a coraz częściej także spędzamy czas na wspólnym gotowaniu z bliskimi i znajomymi. Przestrzeń ta musi więc być nie tylko funkcjonalna, ale też dobrze się prezentować. Zabudowa kuchenna powinna być jednak przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz wielkości pomieszczenia. To, na co powinno się zwrócić uwagę decydując się na meble na wymiar, to nasze codzienne przyzwyczajenia i styl życia, który prowadzimy. Singiel nie będzie potrzebował tyle samo miejsca do przechowywania produktów i utensyliów kuchennych, co rodzina z dwójką dzieci. Inne też wymagania, co do aranżacji tej przestrzeni będą miały osoby, które na co dzień stołują się na mieście, a inne których największą pasją jest gotowanie. Przy urządzaniu kuchni ważny jest także metraż, którym dysponujemy. Na małej przestrzeni miejsca na wymarzoną wyspę będzie niewiele, więc często lepiej z niej zrezygnować. Z kolei duża powierzchnia użytkowa wymaga szczególnej staranności przy jej projektowaniu, tak by zachować podstawowe zasady ergonomii, a dzięki temu skrócić czas wykonywania codziennych czynności. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, możemy urządzić funkcjonalną kuchnię dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

Piękna, bo Twoja

Pozostaje jednak jeszcze aspekt wizualny. To poprzez wygląd, także wnętrz mieszkaniowych, najchętniej manifestujemy naszą osobowość. Jak ją wyrazić w przestrzeni kuchennej? Wbrew pozorom mamy tu bardzo dużo możliwości. Do nich należą przede wszystkim kolory. Osoby z dużym temperamentem chętniej będą eksperymentować i sięgać po odważne barwy, które ostatnio są bardzo modne. Kolorowe fronty szafek, fototapeta na ścianie nad blatem, czy też ściana w zdecydowanym odcieniu z pewnością podkreślą indywidualny charakter kuchni. Z kolei osoby, które cenią ponadczasowy i uniwersalny styl we wnętrzach mogą spersonalizować wnętrze kuchenne za pomocą dodatków i dekoracji. I tak jak w pokoju dziennym możemy wyeksponować rodzinne pamiątki, czy bibeloty przywiezione z dalekich podróży, a w sypialni stworzyć galerię ścienną z ulubionych zdjęć, tak i w kuchni możemy wyróżnić przedmioty szczególnie dla nas ważne. Porcelana po babci za szklaną witrynką, kolekcja ulubionych kubków na otwartych półkach lub relingach, czy designerskie gadżety kuchenne postawione na blacie na pewno powiedzą o nas wiele. Zdradzą nasze upodobania i gusta, a w razie potrzeb z łatwością możemy je schować, czy wymienić na inne.

Bespoke - bądź sobą!

To jednak nie wyczerpuje możliwości, jakie daje nam personalizacja. W ten silny w aranżacji wnętrz trend wpisują się także producenci sprzętów kuchennych. Z myślą o potrzebie manifestacji własnego ja w pomieszczeniach kuchennych powstała nowa linia personalizowanych produktów AGD Samsung – Bespoke. Kolekcję otwierają innowacyjne lodówki z wymiennymi panelami zewnętrznymi, dostępnymi w różnych kolorach i wersjach wykończeniowych. Wybrane moduły lodówki możemy dowolnie łączyć w zestawy dopasowując wygląd i funkcjonalność urządzenia do indywidualnych potrzeb i stylu życia. Dzięki smukłym liniom i nowoczesnemu designowi z charakterystycznymi płaskimi panelami frontowymi i uchwytami w formie wgłębień, lodówki idealnie pasują do kuchni w każdym stylu. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w technologię SpaceMax™, która zapewnia większą pojemność lodówki dzięki nowemu systemowi wydajnej izolacji. Ścianki urządzenia są cieńsze, co zapewnia więcej miejsca wewnątrz na produkty spożywcze. Lodówka jest wyposażona w wielofunkcyjną półkę na wino oraz miejsce na przechowywanie wysokich produktów. Słowem – dla każdego, coś dobrego!

Podejmij wyzwanie - zaprojektuj swoją wersję lodówki!

By zachęcić do tworzenia indywidualnych projektów marka Samsung zaprasza studentów architektury, architektów, projektantów i stylistów wnętrz do udziału w konkursie „Projektuj z Bespoke”. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać jeden dowolny produkt AGD marki Samsung i lodówkę Bespoke.

Konkurs przeprowadzany jest na dedykowanej platformie projektujzbespoke.pl. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace w dwóch kategoriach: ,,Projekt Koncepcyjny” (koncepcje zaprojektowane w formie wizualizacji) oraz ,,Projekt Zrealizowany” (realizacje wnętrz o jednoznacznie określonym autorstwie, przesłane w formie zdjęć). Termin składania prac to 6.12.2021 r.

Szczegółowe zasady konkursu, dostępne są w regulaminie na stronie: projektujzbespoke.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.