Tapety inspirowane wschodami i zachodami słońca
Dlaczego lubimy gradientowe tapety? Może dlatego, że są trochę jak nowoczesne obrazy i wnoszą do wnętrza szczyptę artyzmu. A może ze względu na nieoczywiste kolory i subtelność tonalnych połączeń. Bez względu na to, który powód jest właściwy, gradientowe tapety to jedna z bardziej interesujących propozycji artystycznego wykończenia ścian dostępnych na rynku. A co ważne – to propozycja skierowana również na rynek kontraktowy. Dzięki wysokim właściwościom użytkowym, gradientowe tapety Muraspec świetnie sprawdzają się w biurach, hotelach i obiektach medycznych, czyli wszędzie tam gdzie potrzebna jest maksymalna wytrzymałość i higiena.
Gradientowe tapety Muraspec drukowane są na winylowej bazie o obiektowej jakości, a ich estetycznym atutem oprócz unikatowych kolorów jest również wyczuwalna faktura To między innymi dzięki powierzchni, która nie jest gładka (jak często bywa w przypadku klasycznych fototapet), ściana wygląda dekoracyjnie.
Gradienty, podobnie jak wszystkie winylowe okładziny Muraspec, są trwałe, wytrzymałe oraz łatwo je utrzymać w czystości (można je myć, a nawet szorować).
Higieniczny aspekt podnosi możliwość zastosowania antybakteryjnej powłoki BIOMASTER opartej na jonach srebra, znanego ze swoich właściwości bakteriobójczych. Jony srebra hamują rozrost lub namnażanie się bakterii, w efekcie czego chorobotwórcze drobnoustroje giną. Srebro stosowane w BIOMASTER jest nieorganiczne i nie wypłukuje się, co oznacza, że w przeciwieństwie do organicznych środków/technologii antybakteryjnych pozostaje na stałe w produkcie, do którego jest dodawane (w tym przypadku na powierzchni tapety). Kontrolowane uwalnianie składnika aktywnego zapewnia maksymalną ochronę antybakteryjną przez cały okres użytkowania okładziny.
W związku z zainteresowaniem odbiorców cieniowanymi tapetami, firma Muraspec Polska przygotowała kilkanaście nowych autorskich propozycji gradientów. Inspiracyjnym kluczem było piękno Natury - powstały zestawienia inspirowane wschodami i zachodami słońca w różnych przyrodniczych sceneriach.
Nowe propozycje można zobaczyć na stronie internetowej www.muraspec.com.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.