Taras stworzony na letni wypoczynek
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Lato zbliża się wielkimi krokami. Chcąc czerpać z niego pełnymi garściami, warto zaaranżować przydomową przestrzeń, by sprzyjała ona relaksowi na świeżym powietrzu oraz cieszyła oczy pięknym i zadbanym otoczeniem.
Słońce muskające twarz i przynoszący orzeźwienie letni wiatr sprawiają, że letni wypoczynek na tarasie bywa niezwykle przyjemny. Jednak, aby w pełni delektować się spędzanymi na świeżym powietrzu chwilami, dobrze jest wcześniej przygotować przydomową przestrzeń. Odświeżone za pomocą produktów Tikkurila elementy drewnianej architektury będą prezentować się nie tylko efektownie, naturalnie wpisując się w ogrodową scenerią, ale zyskają też ochronę przed wilgocią, zanieczyszczeniami czy słońcem. Wystarczy kilka dodatków i dekoracji, a poranna kawa oraz dobra książka na odnowionym tarasie będą smakować zdecydowanie lepiej.
Intensywne, letnie słońce nieraz potrafi mocno dać się we znaki. W upalne dni przydatnym rozwiązaniem będzie zadaszenie tarasu, które zapewni schronienie przed gorącymi promieniami. Zabezpiecznia w takim silnym nasłonecznieniu wymaga także drewno. Wykonane w tego naturalnego surowaca meble wystawione na działanie destrukcyjnego promieniowana UV mogą czasem szarzeć i niszczeć, tracąc atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Dzięki lakierobejcy Tikkurila Valtti Plus Complete będą chronione nawet do 12 lat i to w każdych warunkach pogodowych, niezależnie czy to będzie słońce, śnieg, czy deszcz. Szeroka paleta barw podkreśląjąca piękno i usłojenie drewna, pozwoli dopasować kolor mebli do aktualnych trendów i upodobań nawet najbardziej wymagających domowników.
W przypadku desek tarasowych idealnie sprawdzi się olej, jak Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil, który wnika wgłąb surowca, tworząc bardzo trwałą powierzchnię. Podczas gdy specjalne pigmenty zwiększają trwałość wykończenia, filtry chronią drewno przed promieniowaniem UV, co latem jest szczególnie istotne. Pomalowana olejem podłoga pozostanie naturalnie piękna, bo preparat podkreśla rysunek drewna, nie zmieniając charakterystycznej w dotyku struktury.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.