Komunikaty PR

Technologia w łazience – rozwiązania sanitarne w duchu SMART

2023-01-19  |  15:10

Inteligentne technologie każdego dnia dbają o to, by nasze życie było łatwiejsze i bardziej komfortowe. Dotyczy to także pomieszczeń sanitarnych, które coraz śmielej otwierają swoje drzwi nowoczesnym rozwiązaniom i przemyślanej funkcjonalności. Oto inspiracje i sprawdzone pomysły na aranżację łazienki w duchu SMART!

Rewolucja technologiczna

Łatwa, intuicyjna obsługa, możliwość programowania oraz zindywidualizowania ustawień, przemyślana funkcjonalność pozwalająca oszczędzać czas, energię czy wodę – rozwiązania sanitarne coraz częściej wpisują się w ideę SMART. Na znaczeniu zyskały także kwestie poprawy jakości życia i higieny. Dlatego urządzając łazienkę warto zwrócić uwagę nie tylko na wizualną stronę aranżacji, ale także zadbać o pełną funkcjonalność wnętrza, bezpieczeństwo użytkowników i własną wygodę. Pomogą nam w tym m.in. rozwiązania oferowane przez markę TECE.

Zoom na higienę

Inspiracją dla stworzenia elektroniki spłukującej TECEsolid stała się technologia wykorzystywana w aparatach fotograficznych. Specjalny czujnik precyzyjnie wykrywa bezdotykową aktywację spłukiwania, odróżnia ją od innych ruchów użytkownika, a przyciski podświetlają się wyłącznie w sytuacji, gdy osoba zbliży się do toalety. To pozwala ograniczyć niezamierzone uruchamianie spłuczki.

Elektronika TECEsolid wyróżnia się minimalistycznym designem, subtelną, geometryczną formą oraz przemyślaną konstrukcją. Przyciski zostały wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane warstwowo. Dostępne są w pięciu wariantach wzorniczych: chrom połysk, stal nierdzewna szczotkowana (anti-fingerprint), biały połysk i mat oraz czarny matowy.

TECEsolid jest intuicyjny w obsłudze i posiada zintegrowany program spłukiwania higienicznego oraz interwałowego. Elektronikę można także dopasować do indywidualnych wymagań za pomocą aplikacji. Spośród programowalnych funkcji warto wyróżnić m.in. spłukiwanie pojedyncze lub ekonomiczne – dwoma ilościami wody, zakres detekcji czujnika, czas aktywacji, jasność podświetlenia. Może być zasilany sieciowo (230/12V) – poprzez transformator lub bateryjnie (6V).

Luksus w zasięgu ręki

Ułatwia orientację w ciemności, zapewnia higieniczną, bezdotykową obsługę, umożliwia personalizację funkcji i parametrów - mowa o innym modelu nowej generacji przycisku, dzięki któremu luksus jest na wyciągnięcie ręki. TECElux mini wykonane zostały ze szkła w kolorze czarnym lub białym. Wyposażono je w czujnik ruchu i w nowoczesną technologię LED. Kontury klawiszy podświetlają się automatycznie, gdy użytkownik terminala znajdzie się w polu działania czujnika. Dzięki jednolitej szklanej powierzchni są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Programowanie i zmiana ustawień elektronicznych przycisków, a także dostosowanie ich do indywidualnych wymagań użytkownika, odbywa się za pomocą pilota. Użytkownik może zaprogramować takie funkcje, jak: spłukiwanie higieniczne (od 24 do 336 godzin), poziom oświetlenia (od 1 – bardzo jasne do 4 – ciemne), aktywacja podświetlenia (od 20 sekund do 5 minut), funkcja czyszczenia (włącz/wyłącz), automatyczne spłukiwanie, obsługa bezdotykowa, czułość (długa/krótka).

Zaprogramowany na komfort

Współczesne rozwiązania sanitarne zaskakują zarówno samą funkcjonalnością, jak i niebanalnym wzornictwem. Dotyczy to także systemów podtynkowych, które – dotąd ukryte – stają się widocznym elementem aranżacji łazienki. Przykładem może być TECElux – terminal WC integrujący najnowszą technologię z designem użytkowym. To, co odróżnia go od standardowych stelaży podtynkowych to fakt, że nie jest w pełni ukryty w ścianie. Widoczna dla oka pozostaje szklana obudowa dostępna w kolorze białym i czarnym.

W przypadku terminala spłukiwanie może odbywać się manualnie lub bezdotykowo. Po zbliżeniu się do obszaru detekcji zarys klawiszy podświetla się. W strefie bezpośredniej (ok. 10 mm) przycisk uruchamiany jest bezdotykowo lub za pomocą delikatnego dotknięcia.

Na szczególną uwagę zasługują liczne funkcje, w które wyposażony jest TECElux. Jedną z nich jest „ceramic-Air”. Dzięki wkładowi węglowemu nieprzyjemne zapachy neutralizowane są dokładnie tam, gdzie powstają, a do pomieszczenia wraca już oczyszczone powietrze. Co ważne – proces ten odbywa się w sposób cichy i nieuciążliwy dla użytkowników. Istnieje także możliwość programowania elektroniki terminala. W zależności od wymagań, możemy zmienić np. obszar detekcji czujnika, stopień jasności wyświetlacza czy intensywność oczyszczania powietrza.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.