Komunikaty PR

TERMOIZOLACJA DACHÓW O SKOMPLIKOWANYM KSZTAŁCIE

2020-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Im bardziej skomplikowany jest dach, tym trudniejszym zadaniem może okazać się jego skuteczne ocieplenie. Izolacja natryskowa pianką poliuretanową Soudafoam SPF to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje precyzyjne wypełnienie wszelkich szczelin i zakamarków, minimalizując straty ciepła w domu.

Kształt dachu w dużej mierze determinuje wygląd całego budynku. Oryginalny dach może przydać domowi indywidualnego charakteru, stwarza również interesujące możliwości aranżacyjne na poddaszu zaadoptowanym na cele mieszkaniowe. Stylistyczne wybory mają jednak swoje konsekwencje, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem prac termoizolacyjnych. Skomplikowany projekt dachu zazwyczaj oznacza dużą liczbę miejsc trudno dostępnych, a ich nieprawidłowe ocieplenie może skutkować powstaniem mostków termicznych i znacznym pogorszeniem komfortu użytkowania budynku. Materiałem termoizolacyjnym, który pozwoli nam uniknąć kosztownych błędów, jest pianka poliuretanowa firmy Soudal – Soudafoam SPF. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji, pianka ta dociera do wszelkich, nawet najdrobniejszych zakamarków, tworząc jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę. W ten sposób ryzyko powstania mostków termicznych zostaje praktycznie wyeliminowane.

Oferta firmy Soudal obejmuje dwa rodzaje pianek poliuretanowych do izolacji natryskowej: otwartokomórkową oraz zamkniętokomórkową. Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa została opracowana z myślą o wykonywaniu ocieplenia dachu od wewnątrz. Jest ona całkowicie paroprzepuszczalna, dzięki czemu na jej powierzchni nie skrapla się para wodna krążąca w powietrzu (zapobiega to powstawaniu pleśni). Do izolacji dachów płaskich oraz przemysłowych od strony zewnętrznej przeznaczona jest natomiast pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa, która charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i wysoką stabilnością wymiarową, a także wodoszczelnością i nienasiąkliwością. Pianka ta jest o wiele szybszym i tańszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy poddasze jest już zamieszkałe i wykończone, a dach nie został jeszcze ocieplony lub istniejąca izolacja utraciła swoje właściwości.

Pianki Soudafoam SPF odznaczają się perfekcyjną przyczepnością do typowych materiałów wykorzystywanych do budowy dachów, takich jak beton, drewno, folia paroprzepuszczalna oraz  płyty OSB/MFP. Są one wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych, skutecznie redukują hałasy dobiegające z zewnątrz, a ich aplikacja jest łatwa i szybka. Co istotne, pianki poliuretanowe do izolacji natryskowej firmy Soudal mają dożywotnią gwarancję, przy czym przeznaczone są do użycia wyłącznie przez certyfikowanych wykonawców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Bez stołu i krzeseł – tu mieszka ktoś wyjątkowy Biuro prasowe
2020-07-03 | 13:10

Bez stołu i krzeseł – tu mieszka ktoś wyjątkowy

Mieszkanie bez stołu i krzeseł, ale za to z… barem, przy którym można bez końca testować nowe receptury drinków i serwować je znajomym. Kawalerka, w której można
Dom Okap jak designerska lampa
2020-07-03 | 13:00

Okap jak designerska lampa

Gdy coraz częściej decydujemy się na otwartą przestrzeń dzienną, połączoną z kuchnią, bardziej dostrzegamy istotną rolę okapu odprowadzającego opary. Dlatego to właśnie tu
Dom Letnie aktywności – zaplanuj urlop z Netto
2020-07-02 | 13:40

Letnie aktywności – zaplanuj urlop z Netto

Nie musisz planować dalekich wyjazdów, aby spędzić udane wakacje. Urlopowy okres to doskonały czas, który możesz wykorzystać na oddanie się swojemu hobby również w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ewa Szabatin: Nie zaszczepiłam się na grypę i nie zaszczepię się na koronawirusa. Wierzę, że na niego nie zachoruję

Tancerka sceptycznie podchodzi do pomysłu wdrożenia szczepień ochronnych przeciwko koronawirusowi. Jej zdaniem szczepionka – w której poszukiwanie zaangażowanych jest obecnie wiele firm farmaceutycznych – może okazać się niebezpieczna. Skutki tego typu leczenia są bowiem nieznane i trudne do przewidzenia. Według Ewy Szabatin najważniejsze jest, żeby w sytuacjach kryzysowych wykazywać się zdrowym rozsądkiem i nie ufać wszystkim informacjom podawanym przez media.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Problemy społeczne

Zainteresowanie koloniami i obozami kilkukrotnie mniejsze niż rok temu. Ze zorganizowanego wypoczynku skorzysta 240 tys. dzieci

Obawa przed koronawirusem i problemy finansowe sprawiają, że rodzice masowo rezygnują z wysyłania dzieci na kolonie i obozy. – Jeszcze w marcu mieliśmy sprzedanych w branży 40–50 proc. miejsc. Teraz, jeżeli osiągniemy sprzedaż na poziomie 20 proc. tego co w ubiegłym roku, będzie to można uznać za sukces – ocenia Krzysztof Maziński z Biura Usług Turystycznych BUT, przedstawiciel Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej. Z szacunków MEN wynika, że w 2019 roku ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało 1,3 mln uczniów, w tym roku będzie to zaledwie 240 tys.

Sport

Polacy tłumnie ruszyli w góry. W wakacje liczba turystów może być rekordowa

Z roku na rok polskie góry cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Tatrzańskimi szlakami podczas ubiegłorocznych wakacji wędrowało blisko 1,7 mln osób – wynika z danych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Branża turystyczna spodziewa się, że w wakacje 2020 padnie nowy rekord. Do pieszych wycieczek po górach należy się jednak odpowiednio przygotować. Joanna Stępińska, przewodniczka tatrzańska i ambasadorka kampanii edukacyjnej Trzeźwo Myślę, podpowiada, jak to zrobić. Tłumaczy też, dlaczego w górach najważniejsze jest zachowanie rozwagi i uważności.