Tipo-Z, nowa umywalka Ideal Standard
Kolejne wzornicze wydarzenie Together World Tour Ideal Standard odbyło się 23 września w Londynie. Podczas spotkania online oraz na wystawie Design London, swoją premierę miała nowa umywalka Tipo-Z projektu Studia Palomba Serafini Associati.
Umywalka Tipo-Z, która dołączyła do kolekcji Atelier, pełni w niej rolę totemu. Realizując wizję nowoczesnej łazienki czerpie to, co najlepsze z przeszłości oraz korzysta z nowoczesnej technologii by sprostać oczekiwaniom współczesnego użytkownika.
Tipo-Z, podobnie jak większość produktów obecnych w kolekcji Atelier, zaprojektowana została przez renomowane włoskie studio projektowe Palomba Serafini Associati. Nowa umywalka estetycznie sięga do wzorniczego dziedzictwa marki – jej kształt i forma inspirowane są modelem Zeta z połowy wieku, zaprojektowanym dla Ideal Standard przez Gio Ponti. Nowoczesna technologia Ideal Standard i pasja Studia Palomba sprawiły, że oryginalny projekt Ponti z 1954 roku zdefiniowany został na nowo. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod produkcji umywalka Tipo-Z została odlana jako pojedynczy element, bez szczeliny między umywalką a postumentem. Blisko 70 lat temu wykonanie monolitycznej formy nie byłoby technicznie możliwe. Postęp technologiczny oraz doświadczenie pozwoliły Ideal Standard wykorzystać nowe materiały i metody do stworzenia umywalki o rzeźbiarskiej formie, która jednocześnie jest trwała, lekka, ultracienka i ma dynamiczną formę.
- Wierzymy w projektowanie elementów, które przekraczają granice tego, co było wcześniej i rzucają wyzwanie temu, co wiemy o projektowaniu łazienek. Wychwytując eleganckie, ikoniczne elementy, które wyrażała umywalka Zeta, na nowo wymyśliliśmy jej kształt i wykorzystaliśmy nowe technologie i materiały, aby stworzyć efektowną, lekką umywalkę z pojedynczego odlewu. Tipo-Z ma charakter i sprecyzowaną tożsamość, i to właśnie chcę pokazać – powiedział Roberto Palomba, współzałożyciel Palomba Seriafini Asociati i dyrektor ds. projektowania w Ideal Standard.
Nowa umywalka dostępna jest w dwóch rodzajach wykończenia: białym oraz czarnym satynowym. Jej wymiary: 740 mm (szerokość), 470 mm (głębokość od ściany), 900 mm (wysokość).
Kolejny przystanek na trasie Together World Tour to Paryż. Zobaczymy się tam już 21 października (wydarzenie online). Zapraszamy serdecznie!
Aby zarejestrować się na to spotkanie i obejrzeć poprzednie zapraszamy na stronę internetową www.togetherworldtour.com
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.