To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architekt
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architektów krajobrazu, aby zaprezentować swoje innowacyjne projekty na międzynarodowej scenie i zyskać uznanie wśród czołowych ekspertów branży. Konkurs Simon Living Places, organizowany we współpracy z renomowaną Fundacją im. Miesa van der Rohe, wyróżnia te realizacje, które odpowiadają na kluczowe wyzwania współczesnego świata – od zrównoważonego rozwoju po tworzenie przestrzeni przyjaznych dla użytkowników i środowiska. Czasu jest coraz mniej – termin nadsyłania nominacji mija 16 września 2024 roku, dlatego to idealny moment, aby dołączyć do grona najlepszych i pokazać swoją twórczą wizję.
Simon Living Places, konkurs w którym corocznie uczestniczą projektanci z całego świata, cieszy się międzynarodowym uznaniem w środowisku architektonicznym. Jury, składające się z wybitnych ekspertów, ocenia projekty nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod kątem funkcjonalności oraz zdolności do odpowiadania na wyzwania współczesnej architektury. Poprzednie edycje przyciągnęły setki zgłoszeń, a nagrodzone prace zdobyły uznanie zarówno na scenie międzynarodowej, jak i w branży. Zmagania konkursowe stanowią wyjątkową okazję do zaprezentowania swojej innowacyjności w tworzeniu przestrzeni, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby współczesnego świata. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz dążenia do zrównoważonego rozwoju, projekty zgłaszane do Simon Living Places mają szansę wyznaczać nowe standardy w branży.
Kategorie konkursowe, w których można zgłosić swój projekt to:
- Przestrzeń publiczna: budynki użyteczności publicznej, przestrzenie biurowe i komercyjne.
- Przestrzeń osobista/domowa
Międzynarodowe jury wybierze pięciu finalistów w każdej z kategorii oraz po jednym zwycięzcy z każdej grupy. Zwycięskie projekty zostaną nagrodzone 10 000 EUR. Zgłoszenie jest bezpłatne a najlepsze projekty zostaną opublikowane w prestiżowych magazynach branżowych. Finaliści i zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swoje prace na międzynarodowych targach. Zarówno finaliści, jak i zwycięzcy, otrzymają trofeum zaprojektowane przez Andreu Carullę.
Zachęcamy do szybkiego i prostego zgłoszenia swoich projektów – to wyjątkowa okazja do zaprezentowania swojego talentu międzynarodowym ekspertom oraz rozwinięcia kariery zawodowej. Termin nominacji trwa do 16 września 2024 roku, a zakończenie przyjmowania zgłoszeń przewidziane jest na 30 września 2024 roku.
Więcej informacji na stronie: www.simonprize.org

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.