To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architekt
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architektów krajobrazu, aby zaprezentować swoje innowacyjne projekty na międzynarodowej scenie i zyskać uznanie wśród czołowych ekspertów branży. Konkurs Simon Living Places, organizowany we współpracy z renomowaną Fundacją im. Miesa van der Rohe, wyróżnia te realizacje, które odpowiadają na kluczowe wyzwania współczesnego świata – od zrównoważonego rozwoju po tworzenie przestrzeni przyjaznych dla użytkowników i środowiska. Czasu jest coraz mniej – termin nadsyłania nominacji mija 16 września 2024 roku, dlatego to idealny moment, aby dołączyć do grona najlepszych i pokazać swoją twórczą wizję.
Simon Living Places, konkurs w którym corocznie uczestniczą projektanci z całego świata, cieszy się międzynarodowym uznaniem w środowisku architektonicznym. Jury, składające się z wybitnych ekspertów, ocenia projekty nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod kątem funkcjonalności oraz zdolności do odpowiadania na wyzwania współczesnej architektury. Poprzednie edycje przyciągnęły setki zgłoszeń, a nagrodzone prace zdobyły uznanie zarówno na scenie międzynarodowej, jak i w branży. Zmagania konkursowe stanowią wyjątkową okazję do zaprezentowania swojej innowacyjności w tworzeniu przestrzeni, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby współczesnego świata. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz dążenia do zrównoważonego rozwoju, projekty zgłaszane do Simon Living Places mają szansę wyznaczać nowe standardy w branży.
Kategorie konkursowe, w których można zgłosić swój projekt to:
- Przestrzeń publiczna: budynki użyteczności publicznej, przestrzenie biurowe i komercyjne.
- Przestrzeń osobista/domowa
Międzynarodowe jury wybierze pięciu finalistów w każdej z kategorii oraz po jednym zwycięzcy z każdej grupy. Zwycięskie projekty zostaną nagrodzone 10 000 EUR. Zgłoszenie jest bezpłatne a najlepsze projekty zostaną opublikowane w prestiżowych magazynach branżowych. Finaliści i zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swoje prace na międzynarodowych targach. Zarówno finaliści, jak i zwycięzcy, otrzymają trofeum zaprojektowane przez Andreu Carullę.
Zachęcamy do szybkiego i prostego zgłoszenia swoich projektów – to wyjątkowa okazja do zaprezentowania swojego talentu międzynarodowym ekspertom oraz rozwinięcia kariery zawodowej. Termin nominacji trwa do 16 września 2024 roku, a zakończenie przyjmowania zgłoszeń przewidziane jest na 30 września 2024 roku.
Więcej informacji na stronie: www.simonprize.org
Finaliści konkursu Young Design 2024 – teraz w DOMOTECE!
25-lecie sofy Indivi
Targi Nieruchomości w Galerii Jurajskiej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Anna Głogowska: Długo wstydziłam się stanąć na scenie teatralnej. Teraz zaczynam myśleć o sobie jako o aktorce
Tancerka przyznaje, że jakiś czas temu odkryła swoją nową pasję i z przyjemnością próbuje sił w aktorstwie. Postanowiła zamienić parkiet taneczny na teatralną scenę i jak podkreśla, czuje się teraz bardziej swobodnie i ma większe pole do popisu, bo nie musi się sztywno trzymać określonej choreografii, tylko bazuje na swojej kreatywności. Anna Głogowska nie ukrywa, że na początku nie miała odwagi stanąć ramię w ramię z zawodowymi aktorami, ale przekonała się, że też ma talent i sporo do zaoferowania.
Farmacja
Szybko rośnie liczba osób z ostrą infekcją układu oddechowego, w tym grypy. Szczyt zachorowań przypadnie już na drugą połowę października
Centrum e-Zdrowia podaje, że od początku września odnotowano blisko 1,8 mln porad ambulatoryjnych udzielonych z powodu ostrych infekcji układu oddechowego, w tym grypy. Najlepszą metodą walki z chorobą jest szczepionka – najlepiej przyjęta między wrześniem a listopadem. Wciąż jednak na taki krok decyduje się zaledwie kilka procent Polaków, tymczasem grypa jest jedną z 10 najczęstszych przyczyn zgonów u osób powyżej 65. roku życia.
Żywienie
Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk: Na Filipinach spałyśmy z karaluchami i innymi robakami. Brakowało nam moskitiery na całe ciało
Chociaż podczas pełnej emocji wyprawy przez Filipiny do Tajwanu nie brakowało trudnych momentów, w których górę brało zmęczenie, to jednak mimo wszelkich niedogodności Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk starały się nie narzekać, tylko wyciągać z tej podróży to, co najlepsze. Uczestniczki „Azja Express” przyznają, że nie mogły się przekonać do miejscowego jedzenia, ale za to zachwyciła je aromatyczna kawa. W bagażu zabrakło miejsca na moskitierę, dlatego też z czasem przyzwyczaiły się także do spania w jednym pomieszczeniu z karaluchami.