Komunikaty PR

Toaleta dla wymagających – o czym warto pamiętać?

2022-05-09  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Strefa WC powinna zapewnić użytkownikowi łatwe korzystanie, bezpieczeństwo i higienę. Znaczenie mają takie elementy jak przycisk czy stelaż, ale przede wszystkim rodzaj miski ustępowej – i na niej właśnie się skupimy.

Aby zaspokoić potrzeby bardziej wymagających osób, przydadzą się też dodatkowe funkcjonalności gwarantujące jak najbardziej komfortowe korzystanie z łazienki. Warto pamiętać, że z łazienki przystosowanej do potrzeb osób starszych będą zadowoleni nie tylko sami seniorzy.

Toaleta dla osoby starszej – czyli jaka?

Ze względu na ograniczone możliwości ruchu, seniorzy mają specjalne potrzeby. Jednocześnie osoby te z pewnością chciałyby móc korzystać z toalety bez niczyjej pomocy. Na szczęście jest na to kilka praktycznych sposobów. Oto elementy, które powinny znaleźć się w odpowiednio wyposażonej toalecie dla seniora.

Komfortowe korzystanie ze strefy WC zapewni odpowiednia miska ustępowa. Powinna być umocowana na takiej wysokości, aby osobie starszej było łatwo na niej usiąść. Warto, aby miska znajdowała się nieco wyżej – ułatwi to seniorowi zarówno siadanie, jak i wstawanie. Bardzo dobrym pomysłem będzie też zainstalowanie uchwytów i poręczy: w ścianie, stelażu lub podłodze.

Warto zdecydować się na miskę o wydłużonym kształcie. Taki model ułatwi przesiadanie się na niego z wózka lub balkonika. Dobrym rozwiązaniem będzie też skompletowanie miski z odpowiednią deską klozetową lub siedziskiem – obydwa akcesoria zapewnią maksymalnie bezpieczne korzystanie z toalety.

Miska ustępowa NOVA PRO PREMIUM dla wymagających

Miska ustępowa NOVA PRO PREMIUM marki KOŁO to idealne rozwiązanie dla seniora. Owalny model jest umieszczony na stelażu i znajduje się nieco wyżej, co zapewnia większą wygodę i bezpieczeństwo korzystania z toalety. Miska jest też podwieszana, co umożliwia łatwe sprzątnięcie strefy WC.

W modelu NOVA PRO PREMIUM zastosowano technologię Rimfree®, w której trudno dostępne przestrzenie ograniczono do minimum. Dzięki temu utrzymanie miski w czystości jest niezwykle łatwe. Wraz z funkcjonalnością idzie w parze również stylowy wygląd modelu, a to za sprawą krytych mocowań i niewidocznych elementów konstrukcyjnych.

Odpowiednią miskę ustępową docenią nie tylko seniorzy

Wiele z powyższych rozwiązań sprawdzi się nie tylko w przypadku osób starszych lub z niepełnosprawnościami. Warto pamiętać, że model podwieszany, który umieszczono nieco wyżej, doskonale sprawdzi się także w łazience użytkownika obdarzonego wysokim wzrostem.

Co jeszcze warto mieć na uwadze, projektując toaletę? Dużym ułatwieniem będzie z pewnością toaleta myjąca, na przykład Geberit AquaClean. Można w niej regulować temperaturę i intensywność strumienia wody, a także powietrza suszącego. Dzięki temu nie ma potrzeby przesiadania się na bidet. Takie rozwiązanie powinny rozważyć także posiadacze niewielkiej łazienki, którym zależy na posiadaniu bidetu. Z kolei moduł Geberit DuoFresh skutecznie odświeża zanieczyszczone powietrze.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.