Komunikaty PR

Trendy wnętrzarskie na 2020 rok według ekspertów Salonów Agata

2020-01-28  |  15:17
Biuro prasowe
Kontakt
Karolina Żochowska
24/7 Communication

Świętojerska 5
00-236 Warszawa
karolina.zochowska|247.com.pl| |karolina.zochowska|247.com.pl
22 279 11 00
https://247.com.pl/
Do pobrania 01 ( 2.46 MB )

Nowy rok to idealna okazja do wprowadzenia zmian aranżacyjnych w domu. Zachęcają do tego oryginalne, inspirujące trendy na 2020 rok – wśród nich motywy z poprzednich dekad i wieków, a także odległych kontynentów. Zacznij noworoczne metamorfozy od otoczenia domowego i zapoczątkowuj nowy etap w stylowej przestrzeni, która będzie podstawą do kolejnych, korzystnych zmian.

- Ciekawym rozwiązaniem w tegorocznych trendach wnętrzarskich jest połączenie czerni lub granatu ze złotem i srebrem. Takie zestawienie sprawdzi się najlepiej z odpowiednio dobranym oświetleniem. Idealną propozycją są lampy z przydymionego szkła, a także praktyczne oświetlenie LED w modnych wzorach – radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Niewykluczone, że to właśnie w 2020 roku do stylu skandynawskiego i industrialnego dołączy kolejny dominujący kierunek w stylistyce wnętrz. W wyborze gustownych rozwiązań pomogą eksperci salonów Agata.

Neo-antyk w mieszkaniu

Pomieszczenia zainspirowane starożytną Grecją i Rzymem to nowość w dotychczasowych trendach. Styl, który sprawdzi się zarówno w salonie, jak i funkcjonalnej kuchni, to przede wszystkim dominacja koloru piaskowego i motywu żyłkowanego marmuru. W połączeniu ze strukturą terazzo na podłodze czy ornamentami, czyli zdobieniami wykorzystywanymi w czasach antycznych, na meblach lub dodatkach motywy te, stworzą modną i funkcjonalną przestrzeń. Charakterystyczne dla najstarszych państw kolumny także mogą pojawić się we wnętrzu, np. jako podstawa stołu czy ławy. Doskonałym ich uzupełnieniem będą tematyczne dodatki – figurki popiersia, wazy, które posłużą jako stylowy wazon czy okrągłe naczynia w kuchni.

Wnętrze egzotyczne

Oryginalny kierunek w aranżacji wnętrz to bez wątpienia inspiracja Afryką, której podstawą są kolory spalonej ziemi, takie jak róże, czerwienie i pomarańcze, w połączeniu z motywem printów zwierzęcych. Wybierz tapicerowaną lub skórzaną sofę oraz fotele i dopasuj do nich poduszki w pięknych, afrykańskich odcieniach lub te nietypowe z wzorem zebry lub panterki. Z takim połączeniem świetnie wyglądać będą meble w kolorze ciemnego drewna oraz wszelkiego rodzaju plecionki – na kocu, lampach, koszach czy pudełkach do przechowywania. Nie bój się także wprowadzić do wnętrza wyrazistych struktur, np. figur geometrycznych, które szczególnie efektownie wyglądać będą na dywanie czy narzucie oraz podkreślą charakter całej aranżacji.

Moda z lat 70.

Jak się okazuje, powracająca moda dotyczy nie tylko światowych wybiegów, ale również stylistyki wnętrz. Styl neo-mieszczański to jeden z głównych trendów w aranżacji przestrzeni na 2020 rok. Jego wizytówka to wszechobecne złoto i luksusowy charakter mebli – dominować będą niskie sofy, tapicerowane fotele i pufy z aksamitu, często na połyskujących podstawach czy nogach. Wszystko zachowane w kolorystyce błękitnego turkusu, butelkowej zieleni czy intensywnego żółtego, z wykorzystaniem efektu kontrastu, który przyciąga wzrok. Tak dobrane meble dopasuj do szafy, komody czy stolika w stylu vintage. Przeszklone drzwi szafek doskonale oddadzą charakter ówczesnego stylu urządzania wnętrz. Dodatki z motywem kwiatów czy figur geometrycznych będą świetnym uzupełnieniem całej aranżacji. 

- Ten rok należy do wzorów – zarówno na meblach, jak i dodatkach. Duże printy z egzotycznymi elementami, jak etno czy wielobarwne kwiaty rodem z obrazów flamandzkich mistrzów to motywy, które zobaczymy przede wszystkim na poduszkach, kocach i dywanach, szczególnie tych o ciemnym tle komentuje Magdalena Kucińska, stylista Salonów Agata.

W zgodzie z naturą

Na czasie niezmiennie pozostaje nawiązanie do środowiska naturalnego – kolorystyka ziemi, czyli biel, beż oraz szlachetne, ciemne zielenie, pojawią się na ścianach, meblach i dodatkach. Odcienie te będą doskonale komponować się z motywem naturalnego drewna i bogatą ekspozycją roślin – zarówno doniczkowych żywych oraz sztucznych, jak i ciętych w wazonie.
Aby zachować równowagę i urządzić cztery kąty w duchu zero waste, nie wprowadzaj do wnętrz zbyt wielu dodatków, a te, które wybierasz, niech będą z materiałów naturalnych. Styl eko, bogaty w rozwiązania korzystne dla natury, to propozycja dla miłośników harmonii i prostych aranżacji.

Wśród obecnych trendów każdy amator aranżacji wnętrz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Modne barwy ziemi, motywy prosto z Czarnego Lądu, różnorodne wzory i kontrasty stwarzają wiele możliwości na stylowe urządzenie swojego mieszkania. Wszystkie meble i dodatki odpowiadające aktualnym trendom są dostępne w Salonach Agata na terenie całej Polski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 24/7 Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji Biuro prasowe
2024-07-12 | 13:00

Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji

Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość
Dom BRAK ZDJĘCIA
2024-07-12 | 01:00

Grupa Tubądzin zaprasza na Cersaie

Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie we Włoszech, to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży ceramicznej. Od  wielu lat stoisko Grupy Tubądzin w Bolonii przyciąga miłośników
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.