Komunikaty PR

Troska o Ziemię kluczową wartością w projektowaniu

2022-04-22  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, eksperci marki Nobonobo opowiadają o procesach twórczych, stojących za projektowaniem wyjątkowych mebli w duchu zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto obchodzimy od 1970 roku, a jego celem niezmiennie od tamtego czasu jest promowanie proekologicznych postaw wśród społeczeństwa,  a także zwiększanie świadomości na temat wspólnego kształtowania przyszłości planety. Tegoroczny temat Dnia Ziemi brzmi „Inwestuj w naszą planetę” i ma skupić się przede wszystkim na kwestiach dotyczących zmian klimatu.

– Poszanowanie świata, w którym żyjemy, jest w procesie twórczym kluczową kwestią. Pozwala ono na szukanie odpowiedzi na problemy, które jako producenci stale napotykamy na swojej drodze. Innowacyjne, ekologiczne podejście do projektowania mebli oraz zaangażowanie ekspertów z różnych rejonów świata sprawia, że nie tylko jesteśmy w stanie stworzyć produkt będący swego rodzaju dziełem sztuki, ale także zaproponować konkretne rozwiązania, popychające nas w kierunku zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Tomek Rygalik, designer projektujący dla Nobonobo.

Z myślą o ekologii

Jednym z głównych wyzwań stojących przed współczesnymi producentami jest niewątpliwie ekologia i zminimalizowanie śladu węglowego. Choć założenia te mogą wydawać się skomplikowane i trudne, istnieją sposoby aby wprowadzić je do procesu produkcji.

– Zgodnie z ideą gospodarki cyrkularnej staramy się, żeby nasze produkty i komponenty, z których zostały stworzone, były wytrzymałe i dzięki temu jak najdłużej pozostawały w obiegu – w produkcji tkanin technicznych wykorzystujemy m.in. przetworzone butelki PET. Zależy nam również na ekologicznym charakterze samego procesu produkcyjnego. W naszej fabryce cała energia powstaje dzięki panelom fotowoltaicznym, a jej nadwyżki sprzedawane są innym podmiotom. Staramy się też uświadamiać konsumentów, że wybranie naturalnej tkaniny obiciowej nie tylko podniesie wartość estetyczną, ale będzie także inwestycją w środowisko – dodaje Tomasz Matejczyk, współwłaściciel marki Nobonobo.

Nobonobo stale pracuje nad kolejnymi udoskonaleniami, które jeszcze bardziej ułatwią marce projektowanie estetycznych i nowoczesnych mebli przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.