Komunikaty PR

Trwa konkurs SARP Dyplom Roku 2020

2020-03-29  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.78 MB )

Stowarzyszenie Architektów Polskich, wśród swoich wielu statutowych zadań i aktywności, honoruje nie tylko uznanych już w środowisku architektów, ale również tych, stających dopiero u progu swojej kariery zawodowej. Nagrody przyznawane od 1964 roku, w początkowym brzmieniu nazywane Nagrodą SARP im. Architektów Stanisława Nowickiego i Stanisława Skrypija, noszące obecnie nazwę Dyplom Roku, są uhonorowaniem najlepszych prac dyplomowych, wykonanych na Wydziałach Architektury polskich uczelni. Wśród partnerów 56. edycji konkursu znalazł się Geberit.

W 2000 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich wybierając Zbyszka Zawistowskiego patronem Nagrody na Najlepszy Dyplom wykonany na polskich uczelniach architektonicznych – chciał uhonorować tego wybitnego architekta, byłego Prezesa SARP, przedwcześnie zmarłego w 1998 roku. Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „DYPLOM ROKU” przyznawana jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, za najlepszy projekt dyplomowy absolwentowi, który uzyskał w danym roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta.

Misją Geberit, jako Partnera 56. edycji Konkursu, jest promowanie architektury odważnej, odpowiedzialnej i wpływającej znacząco na polepszenie warunków, w których funkcjonujemy na co dzień. Zaangażowaniu w konkurs Dyplom Roku towarzyszy chęć propagowania architektury konsekwentnej, wrażliwej na potrzeby użytkowników i poszukującej nowych sposobów wyjścia naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata.

W jury tegorocznego konkursu zasiądą wybitne osobowości: Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski), Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), Robert Konieczny (KWK Promes), Przemo Łukasik (medusa group), Piotr Śmierzewski (Analog), Juraj Hermann (Prezes Stowarzyszenia Architektów Słowackich), Paweł Wierzbicki (Prezes Zarządu Schindler Polska) a także Przemysław Powalacz (Prezes Zarządu Geberit Polska) oraz Prezes SARP Bohdan Lisowski.

Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień Laureatom konkursu Dyplom Roku 2020 odbędzie się w dniu 22 maja 2020 r. o godz. 16.00 w Pawilonie SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie. Uprawnionymi do zgłaszania prac dyplomowych do Konkursu są promotorzy, recenzenci oraz dziekani, działający w oparciu o opinie wydziałowych Komisji Dyplomowych a także sami absolwenci.

Geberit dla młodych

Już wkrótce na stronie www.geberit.pl powstanie dedykowana zakładka, na której cyklicznie umieszczane będą informacje o nadchodzących wydarzeniach dla studentów architektury oraz architektury wnętrz. Znajdą się tu informacje m.in. o konkursach czy szkoleniach. Będzie można także obejrzeć galerię prac laureatów konkursów, których Geberit było partnerem, czy specjalną galerię poświęconą laureatom konkursu SARP oraz konkursu KOŁO.

Więcej informacji na www.sarp.pl oraz www.geberit.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji Biuro prasowe
2024-07-12 | 13:00

Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji

Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.