Komunikaty PR

Trwałość i elegancja - gresy na elewacji

2024-04-30  |  01:00
Biuro prasowe

Elewacje stanowią nie tylko nieodłączny element architektury, ale także wizytówkę każdego budynku, definiując jego charakter, styl i estetykę. Architekci poszukują materiałów, które nie tylko najlepiej odwzorują ich projekt, ale także spełnią wymagania dotyczące efektywności energetycznej i ochrony środowiska.

Innowacyjne podejcie do rewitalizacji
Budynki z wielkiej płyty od dawna są charakterystycznym elementem krajobrazu polskich miast. Architekci z KXM Group prezentują innowacyjny projekt "Wielka Płyt(k)a", który pokazuje, jak można wykorzystać płyty wielkoformatowe Tubądzin w modernizacji istniejących obiektów, rewolucyjnie zmieniajączarównoichwygląd,jak ifunkcjonalność.DużeformatygresuToranoGreyiGrandCave White umożliwiają elastyczne tworzenie podziałów na fasadzie, podkreślając prostą modernistyczną architekturę i nadając obiektowi nowoczesnego charakteru.

Nowoczesne podejcie do efektywnoci energetycznej
Yulyia Zubar w swoim projekcie “Didova chata” nawiązuje do korzeni i tradycji, łącząc je z nowoczesnością i efektywnością energetyczną. Inspiracją stał się dom dziadka - stanowiący symbol pasywności i trwałości, któremu nadano nowe znaczenie. W projekcie zastosowano hermetyczną izolację oraz wentylowaną fasadę ozdobioną płytkami Tubądzin Industrio.

Połączenie elegancji z funkcjonalnoci
Projekt architektoniczny "Dom w Kiszyniowie" Artura Bordeianu to wyjątkowa rezydencja w sercu Republiki Mołdawii, przyciąga uwagę swoim wyjątkowym designem i funkcjonalnością, łącząc nowoczesność z elegancją. Betonowa konstrukcja na murze z kamienia naturalnego gwarantuje solidność i trwałość budynku, jednocześnie nadając mu wyrafinowany wygląd. Płytki Tubądzin Pietrasanta i Tin, zastosowane na zewnątrz domu zapewniają trwałość modernizmu, komfort i design.

Warszawa, 03.04.2024

Nowoczesność w harmonii z histori
Projekt rozbudowy “Hotelu Smolarnia” Adama Żarczyńskiego, położonego w sercu Puszczy Noteckiej, łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Charakterystyczna architektura została zachowana, a nowa "ubrana" bryła, została odświeżona poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów takich jak ceramika i szkło. Na wejściu użyto płytek Tubądzin Torano White, co nadaje całej konstrukcji świeży, współczesny wygląd wiążąc tradycję z nowoczesnością.

Innowacyjność w symbiozie z natur
Projekt “Dom do życia w harmonii” Moniki Kality stanowi nie tylko oazę spokoju, lecz również wspiera harmonijne relacje między jego mieszkańcami a otaczającym ich środowiskiem naturalnym. Został stworzony z pełnym szacunkiem dla przyrody, będąc z nią w symbiozie - to, co jest na zewnątrz, wpływa na wnętrze, a to, co jest w środku, oddziałuje na otoczenie - wzajemnie sięuzupełniając. Projekt zakłada stworzenie kompleksu siedmiu wolnostojących budynków na planie koła, z poszanowaniem istniejącego drzewostanu, aby zminimalizować ingerencję w grunt leśny. Każdy obiekt ma inny kolor wnętrza i elewacji, co dodaje uroku i indywidualności całej przestrzeni. Na zewnątrz użyto płytek Tubądzin w kształcie heksagonów z kolekcji Cielo e Terra Doroty Koziary, co pozwoliło uzyskać efekt kory drzew, harmonijnie łącząc dom z otoczeniem.

Te wyjątkowe projekty zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards są nie tylko odzwierciedleniem współczesnych trendów architektonicznych, ale także dowodem na to, jak innowacyjne podejście do materiałów, takich jak gres, może przekształcić przestrzeń i podnieść estetykę budynków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.