Komunikaty PR

Trzy sposoby na ponadczasową kuchnię

2020-01-08  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Kuchnia to część domu, która wymaga od nas bardzo dobrego rozplanowania. Z jednej strony oczekujemy w niej sprawdzonych materiałów, o jak najwyższej jakości i odporności na intensywną eksploatację; z drugiej, mamy do czynienia z prawdziwym sercem domu, coraz częściej pełniącym także rolę reprezentacyjną. Na co zwrócić uwagę podczas projektowania, tak by przez długie lata cieszyła właścicieli zarówno swą estetyką, jak i funkcjonalnością?

Zabudowa kuchenna w zdecydowanej większości przypadków jest obecnie przygotowywana pod wymiar i dopasowana do konkretnej przestrzeni. Przemeblowania i częste zmiany - ze względu na masywność zabudowy, instalowane sprzęty AGD oraz skomplikowane instalacje - nie wchodzą w grę, generując chaos organizacyjny i spore wydatki. Dlatego, wybierając projekt kuchni i materiały, które zostaną w niej wykorzystane, wybiegnijmy w przyszłość o co najmniej kilka, a nawet kilkanaście lat.

Klasyczna baza kolorystyczna

Wybierając zabudowę, warto zdecydować się na materiały o klasycznych, prostych wzorach, stanowiących eleganckie tło dla zmieniających się na przestrzeni lat dodatków i elementów aranżacji. „Drewno o spokojnym, nieagresywnym wybarwieniu zawsze będzie wyszukanym elementem wystroju, doskonale prezentującym się w kuchni, a połączenie z trwałymi powierzchniami stosowanymi na blaty, podłogi czy okładziny ścian, może dać niesamowity efekt!” – mówi Michał Zmuda, Team Lider Działu Kuchni sieci meblowej MaxFliz. „Konglomeraty kwarcowe Silestone® czy powierzchnie ultrakompaktowe Dekton®, które wykorzystujemy w naszych projektach, mają bardzo szeroką paletę kolorów – pozwala to nam dopracować każdy detal i perfekcyjnie dobrać kolorystykę. W kuchniach najczęściej stosujemy odcienie subtelne, o delikatnej teksturze lub użyleniu. Wykorzystujemy tonacje bieli, szarości, czerni, a także brązu – wiemy, że są to kolory o ponadczasowym charakterze, które będą wyglądać wspaniale przez długie lata”, dodaje.

Jakość ponad wszystko

Jak upewnić się, że nasza kuchnia będzie tak samo piękna po pięciu, dziesięciu, a nawet piętnastu latach? Warto zainwestować w materiały wysokiej jakości, które wytrzymają próbę czasu i intensywne użytkowanie. Najbardziej narażone na zniszczenie są niewątpliwie powierzchnie robocze, takie jak blaty kuchenne, mające codzienny kontakt z ostrymi narzędziami, gorącymi naczyniami i detergentami. „Najlepszym rozwiązaniem będą tu materiały twarde i nieporowate - odporne na plamy i zniszczenia mechaniczne. Świetnie sprawdzą się powierzchnie Silestone® oraz Dekton® - cechuje je wysoka wytrzymałość na plamy, uderzenia i zarysowania, do tego niezwykle łatwo utrzymać je w czystości i posiadają certyfikat NSF, zapewniający bezpieczny kontakt z żywnością.” – mówi Aneta Konowrocka, koordynator marketingu Cosentino Polska, producenta wspomnianych marek. „Ponadto, Dekton – najbardziej zaawansowany technologicznie produkt z portfolio firmy – jest całkowicie odporny na temperaturę. Nie straszne są mu ekstremalne wartości, można bez obaw stawiać na nim gorące garnki i naczynia bezpośrednio wyjęte z pieca.”

Detale mają znaczenie

Kuchnia to przestrzeń, która musi pomieścić niezliczone przedmioty – zaczynając od zastawy, garnków, narzędzi i akcesoriów do gotowania, na produktach spożywczych kończąc. Dobrze zaprojektowana zabudowa pozwala użytkownikom uporządkować przestrzeń tak, by wszystkie produkty były łatwo dostępne i zajmowały jak najmniej miejsca. W tym celu, należy pamiętać o bardzo ważnych, lecz niewidocznych na pierwszy rzut oka elementach konstrukcji mebli. „Nowoczesne kuchnie posiadają zaawansowane mechanizmy pozwalające na wykorzystanie nawet najgłębszych i najbardziej niedostępnych szafek. Aby zapewnić maksymalną funkcjonalność, kuchnie oferowane przez MaxFliz są precyzyjnie wykonywane przez doświadczonych rzemieślników, a każdy element jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb Klienta i jego unikalnej przestrzeni”, tłumaczy Michał Zmuda. Ciekawym rozwiązaniem jest również ukrycie części zabudowy poprzez dopasowanie okładzin szafek do materiału zastosowanego na ścianach lub powierzchniach roboczych. Można to osiągnąć dzięki zróżnicowanym grubościom powierzchni dostępnych w portfolio Dekton. Wybierać można spośród materiałów o grubościach 4, 8, 12, 20 i 30mm, gdzie cieńsze świetnie sprawdzą się na okładzinach pionowych, a grubsze będą trwałym rozwiązaniem na powierzchniach takich jak blaty.

Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.