Komunikaty PR

Trzymać pion - dlaczego warto postawić na pionowe grzejniki dekoracyjne?

2022-05-13  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Jeszcze do niedawna grzejniki prawie w każdym domu wyglądały tak samo. Dziś często stanowią o oryginalności aranżacji. Stały się istotnym i nietuzinkowym elementem wyposażenia wnętrz. Dlaczego warto wybierać grzejniki pionowe? Odpowiadamy!

Wszyscy wiemy, że ozdabianie mieszkania nie jest kluczową funkcją grzejnika. Jednakże - przy obecnej ofercie rynkowej -  jego dekoracyjna rola jest nie do przecenienia. Warto zwrócić tu uwagę na grzejniki pionowe, które będę pasować do każdego pomieszczenia i do każdego stylu. Wszystko dlatego, że ich wybór jest ogromny, a gabaryty kompatybilne z wieloma aranżacyjnymi rozwiązaniami. W pomieszczeniach w stylu loftowymktóre cechuje surowość i w których nie ma wielu ozdobnych elementów, sprawdzą się grzejniki matowe, czarne – o płaskich lub walcowatych kolumnach. Grzejniki dekoracyjne można dopasować także do harmonijnego stylu skandynawskiegoWybrać należy modele jasne, nierzucające się w oczy i nieprzytłaczające pomieszczenia.

Grzejniki pionowe w nowoczesnym budownictwie

W nowych domach stosuje się wiele przeszkleń, w tym duże okna, które zajmują prawie całe ściany. Dlatego też często brakuje miejsca na montaż grzejników w okolicach okien. Nierzadkim rozwiązaniem jest też stosowanie ogrzewania podłogowego, które co prawda świetnie działa, ale w niektórych pomieszczeniach (na przykład w łazience) może nie wystarczyć. Grzejniki pionowe, dzięki temu, że są niezwykle ozdobne, można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu. Warto rozważyć ich montaż, gdyż dobrze spełniają funkcje grzewcze i nie zajmują wiele miejsca na ścianie.

Grzejniki dekoracyjne nie muszą być wcale ozdobne. Czasem ich funkcja upiększania pomieszczenia polega na dodaniu ma smaku i klasy poprzez ich minimalistyczną budowę. Zaprojektowane przez belgijskie Studio Segers dla VASCO Group płaskie, pionowe grzejniki Beams oraz Bryce o fakturze głębokich, nieregularnych rowków to modele, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne i zdążyły na stałe zadomowić się w nowoczesnych wnętrzach. Wszystko za sprawą swojej wyjątkowej formy, którą uproszczono jeszcze bardziej. W ten właśnie sposób opracowano koncepcję Beams Mono i Bryce Mono, najbardziej minimalistycznych grzejników aluminiowych od Vasco.

Patrząc na te grzejniki na pierwszy plan wysuwa się profil. Ich wyrazistej linii nie zaburzają żadne kolektory, a wszelkie elementy mocowania zostały dokładnie ukryte. Niewidoczne jest również podłączenie do systemu grzewczego. Dzięki zabiegowi uproszczenia formy firma Vasco otwiera nieograniczone możliwości przed architektami i klientami, którzy poszukują innowacyjnych metod montażu i estetycznego, minimalistycznego wzornictwa.

Technologiczna innowacyjność

W przeciwieństwie do standardowego wzornictwa grzejników Beams i Bryce, wersja Mono to jeden profil o szerokości 150 mm. Grzejniki z serii Beams wyróżnia płaska powierzchnia, podczas gdy charakterystyczną cechą grzejników z serii Bryce jest powierzchnia o fakturze nieregularnych rowków. Kolektor jest całkowicie schowany i niewidoczny.

Więcej informacji o VASCO Group na stronie: www.vasco.eu

VASCO Group jest wiodącym producentem ekskluzywnych grzejników dekoracyjnych, grzejników łazienkowych, systemów wentylacyjnych oraz inteligentnych systemów zarządzania ogrzewaniem i rekuperacją w domach, gwarantując idealną synergię między komfortem, estetyką, zdrowiem i ekologią.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.