Komunikaty PR

Udany eksperyment: Laboratorium Interprint na Łódź Design Festival

2022-05-25  |  16:00
Biuro prasowe

Właśnie zakończył się Łódź Design Festival. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem - “Re:generacja” i miała skłonić do refleksji nad kierunkiem, który obiera współczesne wzornictwo. Podczas festiwalu firma Interprint stworzyła wyjątkową przestrzeń, która pomogła znaleźć odpowiedź na niejedno pytanie dotyczące przyszłości designu. Podczas 10 festiwalowych dni Laboratorium Interprint odwiedziło szerokie grono zwiedzających.  Firma Interprint po raz 15 została również sponsorem festiwalu.

„Re:generacja” - hasło przewodnie niedawno zakończonego wydarzenia, było swoistą zachętą do dokonania głębszej refleksji nad sytuacją w świecie wzornictwa i wyzwaniom, które przed nami stawia. Interprint jest świadomy tego, że tempo dzisiejszego życia jest tak szybkie, że warto zwrócić się ku przeszłości, sięgając do korzeni i czerpać z niej to, co najlepsze. Festiwal był dobrą okazją, by wspólnie zastanowić się nad przyszłością wzornictwa, dlatego firma przygotowała dla uczestników niespodziankę, która miała skłonić ich do refleksji. Instalacja pozwoliła zatrzymać się na chwilę i dosłownie poczuć, czym jest design.

Praca z ideą

Tym razem Interprint opracował nową formułą spotkań z uczestnikami festiwalu: „Laboratorium” IP LAB — stanowisko, które umożliwiło stworzenie inspirujących kompozycji. Była to wyjątkowa okazja, by przyjrzeć się strukturom, wzorom i kolorom oraz połączyć je w kreatywny sposób. Głównym celem było „zbadanie”, w jaki sposób odbierane są trendy oraz jak obecnie postrzegamy łączenie różnych materiałów. Wśród inspiracji przygotowanych przez firmę znalazło się kilkanaście nowych dekorów. W eksperymencie udział wzięli zarówno dorośli jak i odwiedzające festiwal dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem tworzyły własne kompozycje. Każdy projekt firma Interprint nagrodziła słodką niespodzianką i pamiątkowym zdjęciem własnoręcznie stworzonego projektu.

Konkurs make me! Rozstrzygnięty

Realizowany od 15 lat konkurs make me!  to jeden z najważniejszych, międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. W tym roku ze 147 nadesłanych zgłoszeń jury konkursu, w którym tradycyjnie zasiadał również Maurizio Burrato (Dyrektor Generalny Interprint Włochy oraz Członek Grupy Projektowej Interprint), wybrało 26 finalistów. Ostateczny werdykt nie był łatwy, bo poziom był niezwykle wyrównany, a wszystkie projekty cechowała ogromna świadomość co do wyzwań, z jakimi mierzymy się na początku trzeciej dekady XXI wieku. Ostatnim wyróżnieniem przyznanym podczas tegorocznej edycji konkursu make me! były dwie nagrody specjalne w wysokości 10 tys. zł, ufundowane przez partnerów wydarzenia. Interprint przyznał wyróżnienie Julii Sulikowskiej, zdobywczyni pierwszej nagrody w konkursie make me! za projekt URBAN COOLSPOT PROJECT.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.