Komunikaty PR

Ukraiński projekt z nagrodą International Design Award!

2023-03-16  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Krzesło KOHTI autorstwa ukraińskiego studia Levantin Design zostało nagrodzone w międzynarodowym konkursie International Design Award. Produkt jest wyrazem dialogu między nowoczesnym wzornictwem a projektowaniem w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki.

Konkurs International Design Awards (IDA) powstał, aby wyróżniać, celebrować i promować wyjątkowych wizjonerów designu oraz odkrywać wschodzące talenty w dziedzinie architektury, wnętrz, produktów, grafiki i projektowania mody na całym świecie.

Wśród zwycięzców najnowszej edycji plebiscytu znalazło się również krzesło KOHTI projektu ukraińskiego studia Levantin Design, które otrzymało nagrodę Silver w kategorii Design for Society-Eco-Sustainable Design. Wyjątkowy produkt już wkrótce trafi do oferty polskiego producenta mebli, Nobonobo.

Krzesło KOHTI

Minimalistyczne krzesło zaprojektowane przez studio Levantin Design to ekologiczna rewolucja we wzornictwie. Nazwa krzesła KOHTI oznacza z fińskiego „w kierunku” nawiązuje do tworzenia w duchu zero waste i cyrkularnego gospodarowania materiałami. Designerzy zakładają, że choć nowe meble muszą i będą dalej powstawać, sprzeciwiają się nadmiernej produkcji i w swoich projektach starają się wykorzystywać materiały pochodzące z recyklingu. Krzesło posiada eleganckie, minimalistyczne oparcie na plecy, płynnie przechodzące w podłokietniki, które zostało wykonane ze stalowych rur malowanych proszkowo.  Do produkcji siedziska wykorzystano czarne i białe butelki po szamponach z polietylenu HDPE. Materiał ten okazał się doskonały nie tylko ze względu na możliwość ponownego wykorzystania, ale także przez swoje właściwości użytkowe – jest bezpieczny, odporny na promieniowanie UV, niskie temperatury czy działanie wody i kwasów. Ze względu na swoją prostotę i uniwersalność, krzesło KOHTI świetnie sprawdzi się zarówno w domowych wnętrzach, jak i w przestrzeniach komercyjnych, jak bary i restauracje.

O projektancie

Wspólny projekt Sierhii i Aleksandra Lvovów rozpoczął się od eksperymentów z renowacją mebli podczas studiów na uniwersytecie. W 2012 roku stworzyli pracownię Levantin Re-design Work, która z czasem przekształciła się w multidyscyplinarne studio projektowania Levantin design, skupiające wokół siebie pasjonatów i niezależnych rzemieślników.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.