Ula Pedantula przeprowadza tarasowo-ogrodowe renowacje z Tikkurila
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Znana ekspertka od spraw domowych, Ula Pedantula, rozpoczęła cykl poradnikowy nt. zmian dekoracyjnych i renowacji w przydomowej przestrzeni, do których zdecydowała się wykorzystać produkty do drewna Tikkurila. W pierwszym filmiku zyskujemy garść praktycznych porad na temat organizacji własnego, przydomowego miniogródka. Poznajemy wszystkie etapy tworzenia warzywnika, w tym m. in. jak samodzielnie skutecznie zabezpieczyć i udekorować drewniane inspekty na rośliny z wykorzystaniem lakierobejcy Valtti Plus Complete. Kolejny odcinek z tego cyklu poświęcony będzie metamorfozie mebli ogrodowych i będzie go można obejrzeć na kanale Ula Pedantula już od 12 lipca.
Ula Pedantula w odcinku „Jak założyć ogród w skrzynce” demonstruje, jak oczyścić, a następnie skutecznie zabezpieczyć drewniany inspekt przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i mikroorganizmami, zachowując jego piękny wygląd przez wiele lat. Wykorzystuje w tym celu lakierobejcę Tikkurila Valtti Plus Complete w oryginalnym odcieniu niebieskiego, która – dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej trzy żywice – zapewnia pełną ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak wilgoć, słońce, zmienna temperatura oraz odporność na działanie grzybów pleśniowych. Tworzy przy tym niezwykle trwałą powłokę, która wzmacnia drewno, a przy tym nie traci koloru i połysku nawet w pełnym słońcu, zachowując gładką, niepopękaną strukturę nawet przez 12 lat. Jak pokazuje Ula, renowacja drewnianej skrzynki z użyciem lakierobejcy Tikkurila jest szybka i nie wymaga specjalnych umiejętności, gdyż produkt się łatwo rozprowadza, nie kapie i nie tworzy zacieków, a kolejną warstwę można nakładać już po 2 godzinach.
W kolejnych filmikach poświęconym przestrzeni wokół domu Ula będzie podpowiadać, w jaki sposób można zabezpieczyć i udekorować drewniane elementy np. meble ogrodowe czy domek dla dzieci. Jak w każdej odsłonie poradnika Uli, nie zabraknie praktycznej wiedzy i ciekawostek. Pierwszy filmik z serii można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=tXZqTPmY2rk
Dodatkowe informacje nt. produktów do drewna Tikkurila dostępne są na stronie: https://tikkurila.pl/produkty/meble-ogrodowe
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.