Umywalki Cersanit w finale konkursu „Dobry Wzór 2021”
Nieregularne umywalki MODUO w wersji 45 oraz 55 cm od Cersanit zakwalifikowały się do finału najstarszego w Polsce konkursu wzorniczego „Dobry Wzór 2021”. Swoje nominacje produkty otrzymały w kategorii „Dom”. To już kolejny rok z rzędu, kiedy marka wyróżniona zostaje w tym prestiżowym plebiscycie.
„Dobry Wzór” to najstarszy, organizowany w Polsce konkurs o tematyce wzorniczej. Już od 28 lat jury składające się z Ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz niezależnych specjalistów nagradza najlepszy design w ponad dwudziestu kategoriach. Wśród docenionych w tegorocznej edycji produktów znajdziemy nablatowe umywalki MODUO marki Cersanit o organicznych kształtach w rozmiarze 45 i 55 cm.
Połączenie nowatorskiego designu z niezwykłą funkcjonalnością
Podczas obrad Ekspertów konkursu „Dobry Wzór 2021” w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego pozytywnie ocenione zostało zgłoszenie marki Cersanit, tym samym kwalifikując umywalki nieregularne MODUO do finału prestiżowego konkursu w kategorii „Dom”. Za design tych produktów odpowiada Agnieszka Pikus, designerka i pracownik w firmie Cersanit. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz odwołując się do przodujących na ryku trendów, udało się uzyskać umywalki zachwycające swoją minimalistyczną elegancją, ale jednocześnie intrygujące nietuzinkową formą. Dodatkowymi zaletami produktu są możliwość dowolnego obrotu na blacie w zakresie 360 stopni, a także opcja konfigurowania zarówno z baterią nablatową, jak i podtynkową. Te dwa aspekty znacząco poszerzają możliwości aranżacyjne i pozwalają wpisać umywalki w szereg różnych stylów i preferencji. Produkt inspiruje do tworzenia niepowtarzalnej stylistyki oraz rozbudza wyobraźnię, gwarantując wprowadzenie do przestrzeni łazienkowej zupełnie nową energię.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.