Unikalna kolekcja Paged Meble z nominacją w konkursie Dobry Design 2024!
Niezwykła kolekcja mebli Alter Ego od Paged Mebled, została ponownie doceniona, tym razem przez krajowych znawców dobrego designu. Nominacja w kategorii Best Polish Design konkursu Dobry Design 2024, to duże wyróżnienie dla marki i artystów stojących za tym odważnym projektem. Pomysłodawcą i opiekunem artystycznym kolekcji jest jeden z czołowych polskich projektantów – Jakub Szczęsny.
Kolekcja Alter Ego od Paged Meble miała swoją premierę podczas zeszłorocznego, mediolańskiego Salone del Mobile i już wtedy zyskała uznanie branży. U podstaw procesu tworzenia kolekcji, której przygotowanie pod artystycznym kierownictwem Jakuba Szczęsnego, powierzono dziesięciu czołowym projektantom mebli i architektom, leży bowiem koncepcja revampingu, czyli przekształcenia starego w nowe. Alter Ego jest więc świeżą interpretacją ikonicznych krzeseł w uwspółcześnionej formie, wzbogaconą dodatkowo o zupełnie nowe modele mebli jak ławki i taborety czy akcesoriów do wnętrz.
- Nominacja w jednym z najważniejszych polskich konkursów designu, utwierdziła nas w przekonaniu, że nasz pomysł jest odważny, a jednocześnie potrzebny. Rodzime polskie wzornictwo potrzebuje dobrych koncepcji, dlatego zamierzamy kontynuować innowacyjne podejście do dizajnu w kolejnych projektach - mówi Michał Mróz, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Paged, który podczas tegorocznych Targów 4 Design Days wystąpi jako prelegent i postara się odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego fotel Barcelona jest dalej 'hot”?'
Finał plebiscytu Dobry Design 2024 odbędzie się w trakcie Targów 4 Design Days, które startują już w najbliższy czwartek 25 stycznia w Katowicach. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali Dobry Design 2024 26 stycznia.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.