Unikalna kolekcja Paged Meble z nominacją w konkursie Dobry Design 2024!
Niezwykła kolekcja mebli Alter Ego od Paged Mebled, została ponownie doceniona, tym razem przez krajowych znawców dobrego designu. Nominacja w kategorii Best Polish Design konkursu Dobry Design 2024, to duże wyróżnienie dla marki i artystów stojących za tym odważnym projektem. Pomysłodawcą i opiekunem artystycznym kolekcji jest jeden z czołowych polskich projektantów – Jakub Szczęsny.
Kolekcja Alter Ego od Paged Meble miała swoją premierę podczas zeszłorocznego, mediolańskiego Salone del Mobile i już wtedy zyskała uznanie branży. U podstaw procesu tworzenia kolekcji, której przygotowanie pod artystycznym kierownictwem Jakuba Szczęsnego, powierzono dziesięciu czołowym projektantom mebli i architektom, leży bowiem koncepcja revampingu, czyli przekształcenia starego w nowe. Alter Ego jest więc świeżą interpretacją ikonicznych krzeseł w uwspółcześnionej formie, wzbogaconą dodatkowo o zupełnie nowe modele mebli jak ławki i taborety czy akcesoriów do wnętrz.
- Nominacja w jednym z najważniejszych polskich konkursów designu, utwierdziła nas w przekonaniu, że nasz pomysł jest odważny, a jednocześnie potrzebny. Rodzime polskie wzornictwo potrzebuje dobrych koncepcji, dlatego zamierzamy kontynuować innowacyjne podejście do dizajnu w kolejnych projektach - mówi Michał Mróz, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Paged, który podczas tegorocznych Targów 4 Design Days wystąpi jako prelegent i postara się odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego fotel Barcelona jest dalej 'hot”?'
Finał plebiscytu Dobry Design 2024 odbędzie się w trakcie Targów 4 Design Days, które startują już w najbliższy czwartek 25 stycznia w Katowicach. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali Dobry Design 2024 26 stycznia.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.