Komunikaty PR

Uniwersalne i bardzo wygodne kabiny prysznicowe

2022-02-01  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Uniwersalna kabina - pasuje do każdego wnętrza, doskonale komponuje się z różnorodnymi aranżacjami i jest przy tym bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Czy taki model w ogóle istnieje? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, by wybrać kabinę idealnie pasującą do łazienki.

 

Mnogość dostępnych na rynku modeli kabin prysznicowych może przyprawić o zawrót głowy. Wiele kształtów, kolorów okuć, wariantów szkła oraz opcji dodatkowych sprawia, że decyzja potrafi się przeciągać, a my mamy coraz więcej wątpliwości. A gdyby tak skupić się na najważniejszych kwestiach i wybrać po prostu – uniwersalność designu i komfort na lata?  

 

Ponadczasowy design

Jak wiadomo, gusta oraz moda się zmieniają, czasem też potrzebujemy pewnych modyfikacji w naszym otoczeniu, by poczuć się lepiej. Dlatego podczas zakupu kabiny prysznicowej warto pomyśleć o modelu, który będzie dobrze prezentować się pomimo rearanżacji wnętrza i np. zmiany w przyszłości koloru ścian czy mebli. Najbardziej uniwersalny będzie ten o chromowanych profilach i okuciach. Lekko połyskujące detale subtelnie podkreślą design kabiny nie rzucając się przy tym w oczy i będą pasować do każdego stylu. Ponadto warto wybrać model ze szkłem o niezwykłej przejrzystości np. UltraClear®, które dzięki temu, że pozbawione jest zielonkawej poświaty (pojawiającej się w szkle tradycyjnym) staje się niemal niewidoczne. Kabina z tego typu szybą nie zaburzy harmonii wystroju łazienki. Sprawdzi się szczególnie tam, gdzie tło stanowi biel, jasny beż lub szarość.

 

Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Jeśli chodzi o kształt kabiny to zależy on od miejsca, w którym chcemy ją postawić. W salonach łazienkowych znajdziemy setki propozycji, więc z łatwością dobierzemy odpowiedni model do sytuacji projektowej. Pamiętajmy jednak o odpowiednim doborze drzwi, szczególnie jeśli dysponujemy niewielkim wnętrzem. W takim przypadku najlepszym wyborem będzie model z drzwiami składanymi, które nie będą kolidować z innymi elementami wyposażenia łazienki, a po ich złożeniu wnętrze zyska więcej przestrzeni.

 

Nowoczesnym rozwiązaniem, które z pewnością długo nie wyjdzie z mody jest kabina typu walk-in. Kabiny, tak zwane otwarte, to dobry wybór zarówno do dużych łazienek, jak i tych o niewielkim metrażu. Ich prosta forma podkreśla styl wnętrza i pasuje do każdego wystroju. Jest też polecana dla osób z niepełnosprawnościami, mających trudności z poruszaniem się oraz dla seniorów. Szerokie wejście przy montażu na brodziku podpłytkowym lub płytkim zlicowanym z poziomem posadzki umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie z kabiny, jak również wjazd do niej wózkiem.

 

Myśląc o komforcie nie można zapomnieć o łatwości mycia kabiny. Nic w łazience nie denerwuje bardziej niż osad z mydła lub kamienia. By temu zapobiec, warto wybrać model z powłoką hydrofobową np. EasyClean®. Dzięki niej woda spływa po szybie i nie zostawia na niej nieestetycznych zacieków. Warte uwagi są też modele, których zawiasy są zlicowane z taflą szkła. Sprawiają one, że otrzymujemy gładką powierzchnię, którą łatwo utrzymać w czystości. Przydatnym dodatkiem będzie też zamówienie wieszaka relingowego. Tym sposobem ręcznik zawsze pozostanie w zasięgu naszych rąk. Należy jednak pamiętać, by zakupić go równocześnie z kabiną prysznicową, gdyż montowany jest jeszcze podczas jej produkcji.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.