Komunikaty PR

Uniwersalne szarości – aranżacja pokoju dziennego z roletami rzymskimi

2021-11-26  |  01:00
Biuro prasowe

Pokój dzienny – jest traktowany jako wizytówka mieszkania. Tam przyjmujemy gości, spędzamy czas wolny, często jest to także nasza jadalnia, biuro, dla niektórych nawet sypialnia. Dlatego to pomieszczenie, poza dużą funkcjonalnością, powinno wyróżniać się designem. Takim, w którym dobrze będą się czuć domownicy. Prezentujemy aranżację wnętrza pokoju dziennego w kolorach uniwersalnych szarości, gdzie dużą role odgrywają rolety rzymskie Anwis.

 

 

Pasuje do wszystkiego – szarość broni się sama

Szary wcale nie oznacza smutny, co potwierdza aranżacja widoczna na zdjęciach. To bardzo chętnie wykorzystywany obecnie kolor, który znajdziemy często w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Powodów jest kilka.

  • Do szarego pasuje prawie wszystko – z powodzeniem zestawimy szarą kanapę z kolorowymi lub wzorzystymi poduchami czy tkanym dywanem.
  • Szary doskonale komponuje się z drewnem, dlatego chętnie zestawiamy ten kolor z parkietem, panelami i drewnianymi blatami.
  • To także idealny kolor do podkreślenia zieleni świeżych kwiatów i roślin doniczkowych, dlatego kwietniki znajdujące się w pobliżu szarej kanapy i na tle szarych rolet rzymskich to bardzo dobry wybór.
  • Co ważne, szarość także ma swoje odcienie. Przedstawione wnętrze doskonale pokazuje różnicę między jasnym odcieniem kanapy i pufa oraz ciemniejszymi roletami rzymskimi, które świetnie dopełniają wnętrza. Dzięki swobodnemu sterowaniu wysokością rolety, możemy dowolnie doświetlać pomieszczenie światłem naturalnym. Oddzielnie część wypoczynkową i część pełniącą funkcję jadalni.
  • Ważnym uzupełnieniem stylizacji pomieszczenia, w którym dominują szarości, są sztuczne światło i lampy. Im bardziej wyszukane, ciekawe, geometryczne, tym ciekawszy efekt. Świetnie dopasują się także propozycje ze złotymi zdobieniami oraz te widoczne na zdjęciach, w którym główną rolę odgrywa widoczna żarówka dekoracyjna oraz ciepłe, żółte światło.

 

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są chętnie wybieranym rozwiązaniem w aranżacji okien. Tę popularność zawdzięczają swojej uniwersalności. Są modne, stylowe i eleganckie, a przy tym bardzo praktyczne. Możemy sterować nimi przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego bądź elektrycznie. Mogą być instalowane do ściany lub do sufitu.  Dużą zaletą jest także system RVS – czyli montaż w świetle szyby, który zapewni swobodę w przesłanianiu wybranej części okna. Rynny takiej rolety można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej (za pomocą uchwytów sterujących), uzyskując w oknie efektowne zakładki, które doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Rolety rzymskie Anwis, dzięki wykonaniu z najnowszej kolekcji tkanin, są także ekologiczne, zawierają bowiem, m. in. włókna z recyklingu. Dla wielbicieli przytulnych i ciepłych wnętrz doskonałe będą nowe materiały velvetowe oraz nowy model szycia - z fiszbinami umiejscowionymi z przodu lub z tyłu osłony.

Dla pragmatyków, ważną zaletą będzie łatwy sposób czyszczenia rolet rzymskich, a dla wzrokowców - możliwość zakupu poduszek oraz zasłon w tej samej tkaninie.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.