Uniwersalne szarości – aranżacja pokoju dziennego z roletami rzymskimi
Pokój dzienny – jest traktowany jako wizytówka mieszkania. Tam przyjmujemy gości, spędzamy czas wolny, często jest to także nasza jadalnia, biuro, dla niektórych nawet sypialnia. Dlatego to pomieszczenie, poza dużą funkcjonalnością, powinno wyróżniać się designem. Takim, w którym dobrze będą się czuć domownicy. Prezentujemy aranżację wnętrza pokoju dziennego w kolorach uniwersalnych szarości, gdzie dużą role odgrywają rolety rzymskie Anwis.
Pasuje do wszystkiego – szarość broni się sama
Szary wcale nie oznacza smutny, co potwierdza aranżacja widoczna na zdjęciach. To bardzo chętnie wykorzystywany obecnie kolor, który znajdziemy często w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Powodów jest kilka.
- Do szarego pasuje prawie wszystko – z powodzeniem zestawimy szarą kanapę z kolorowymi lub wzorzystymi poduchami czy tkanym dywanem.
- Szary doskonale komponuje się z drewnem, dlatego chętnie zestawiamy ten kolor z parkietem, panelami i drewnianymi blatami.
- To także idealny kolor do podkreślenia zieleni świeżych kwiatów i roślin doniczkowych, dlatego kwietniki znajdujące się w pobliżu szarej kanapy i na tle szarych rolet rzymskich to bardzo dobry wybór.
- Co ważne, szarość także ma swoje odcienie. Przedstawione wnętrze doskonale pokazuje różnicę między jasnym odcieniem kanapy i pufa oraz ciemniejszymi roletami rzymskimi, które świetnie dopełniają wnętrza. Dzięki swobodnemu sterowaniu wysokością rolety, możemy dowolnie doświetlać pomieszczenie światłem naturalnym. Oddzielnie część wypoczynkową i część pełniącą funkcję jadalni.
- Ważnym uzupełnieniem stylizacji pomieszczenia, w którym dominują szarości, są sztuczne światło i lampy. Im bardziej wyszukane, ciekawe, geometryczne, tym ciekawszy efekt. Świetnie dopasują się także propozycje ze złotymi zdobieniami oraz te widoczne na zdjęciach, w którym główną rolę odgrywa widoczna żarówka dekoracyjna oraz ciepłe, żółte światło.
Rolety rzymskie
Rolety rzymskie są chętnie wybieranym rozwiązaniem w aranżacji okien. Tę popularność zawdzięczają swojej uniwersalności. Są modne, stylowe i eleganckie, a przy tym bardzo praktyczne. Możemy sterować nimi przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego bądź elektrycznie. Mogą być instalowane do ściany lub do sufitu. Dużą zaletą jest także system RVS – czyli montaż w świetle szyby, który zapewni swobodę w przesłanianiu wybranej części okna. Rynny takiej rolety można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej (za pomocą uchwytów sterujących), uzyskując w oknie efektowne zakładki, które doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Rolety rzymskie Anwis, dzięki wykonaniu z najnowszej kolekcji tkanin, są także ekologiczne, zawierają bowiem, m. in. włókna z recyklingu. Dla wielbicieli przytulnych i ciepłych wnętrz doskonałe będą nowe materiały velvetowe oraz nowy model szycia - z fiszbinami umiejscowionymi z przodu lub z tyłu osłony.
Dla pragmatyków, ważną zaletą będzie łatwy sposób czyszczenia rolet rzymskich, a dla wzrokowców - możliwość zakupu poduszek oraz zasłon w tej samej tkaninie.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.