Uroczyste otwarcie Centrum Cosentino Katowice
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Hiszpańska firma Cosentino, producent materiałów wykończeniowych dedykowanych branży wnętrzarskiej i architektonicznej, może pochwalić się już kolejnym centrum dystrybucyjnym w Polsce. Uroczyste otwarcie nowej lokalizacji w Mysłowicach uświetnił wykład Roberta Koniecznego, właściciela pracowni KWK Promes i jednego z najbardziej utytułowanych architektów w naszym kraju.
Otwarcie nowego miejsca na architektonicznej mapie Śląska zgromadziło wiele znanych nazwisk z branży projektowej, działających na południu kraju. Na spotkaniu pojawiła się ponad setka zaprzyjaźnionych z Cosentino klientów: pracowni kamieniarskich, architektów, projektantów wnętrz, właścicieli salonów kuchni i łazienek oraz rzemieślników produkujących meble.
Przybyłych tego wieczoru gości powitała prowadząca Ewa Trzcionka i Łukasz Warzybok, Dyrektor Generalny Cosentino Katowice. Do symbolicznego aktu otwarcia nowego Centrum i przecięcia wstęgi zaproszono Pedro Parrę Uribe, Wiceprezesa Sprzedaży Cosentino na region Europy i Pierra Wernlundha, Dyrektora Regionalnego na region Skandynawii i Polski. Następnie Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino, opowiedziała zebranym o nowej kolekcji Silestone Ethereal, której twarzą jest modelka Cindy Crawford. Po uroczystym otwarciu goście wysłuchali prelekcji arch. Roberta Koniecznego, który przedstawił i opowiedział o kulisach powstawania spektakularnych projektów pracowni KWK Promes, m.in. Centrum Dialogu Przełomy, Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier, czy słynnej Arki Koniecznego.
Po części oficjalnej na scenę wyszła Agnieszka Malicka, właścicielka studia tańca Hola Flamenco i towarzyszący jej na gitarze Michał Czachowski. Duet oczarował gości zmysłową muzyką i popisowymi sekwencjami stepów, tworząc mieszankę pełną pasji i emocji. Dodatkową atrakcją był pokaz bodypaintingu, nawiązujący do wzorów spieków Dekton.
Tego wieczoru goście poczuli prawdziwy hiszpański klimat, pełen radości, gorących rytmów, fiesty i tańca. W przestrzeni o powierzchni 3100 m2, zbudowano specjalny wybieg, dzięki któremu architekci mogli obejrzeć zgromadzone w magazynie wielkoformatowe płyty, produkowane i dystrybuowane przez hiszpańskiego producenta. Otwarcie najnowszego centrum było rezultatem wielu miesięcy pracy i inwestycji rzędu 400.000 EUR. Klienci znajdą tu innowacyjne i trwałe materiały z portfolio powierzchni hybrydowych i konglomeratów Silestone, spieków ultrakompaktowych Dekton, a także trwale zaimpregnowanych naturalnych kamieni Sensa. To materiały, które pozwalają na ogromną swobodę w kreowaniu przestrzeni i gwarantują świetne parametry techniczne i długotrwałą odporność.
Więcej na www.cosentino.com
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.