Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego - dlaczego warto tu mieszkać?

Joanna Jakubowska
PB Lechbud
ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/
Szukając wymarzonego mieszkania, bierzemy pod uwagę wiele kwestii, takich jak wielkość, ogólny stan techniczny budynku czy rok budowy. Bardzo ważny jest również wybór lokalizacji, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Decydując się na kupno mieszkania, warto wybrać miejsce w otoczeniu przyrody, gdzie będziemy mogli się zrelaksować. Wielkopolski Park Narodowy położony w powiecie poznańskim to przepiękne miejsce i świetny wybór, jeśli chodzi o lokalizację zamieszkania. Zachęcamy do lektury artykułu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie tutaj!
Wielkopolski Park Narodowy - atrakcyjne miejsce w pobliżu Poznania
Wielkopolski Park Narodowy to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc, położonych blisko Poznania. Może pochwalić się także dogodną komunikacją, jeśli chodzi o połączenia autobusowe i kolejowe. Znajduje się on w odległości 15 km na południe od Poznania. Obejmuje fragmenty terenów Pojezierza Poznańskiego i Poznańskiego Przełomu Warty.
Zachwyć się przyrodą Wielkopolskiego Parku Narodowego!
Park posiada 18 obszarów ścisłej ochrony o powierzchni wynoszącej 260 ha. W wyniku działań lądolodu, rzeźba terenu jest tutaj bardzo zróżnicowana. Możemy zaobserwować elementy krajobrazu polodowcowego, takie jak wysoczyzna morenowa, rynny wypełnione przeważnie wodami (11 jezior), pagórki kremowe, ozy, głazy narzutowe.
Najgłębsze oraz najokazalej prezentujące się jest Jezioro Góreckie z Wyspą Zamkową, gdzie położone są ruiny zameczku w stylu neogotyckim. Z kolei najwyższe wzniesienie parku to Góra Osowa o wysokości 132 m n.p.m. Na jej zachodnim stoku, przy drodze umieszczono 15-tonowy głaz pochodzący z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Poświęcony jest Władysławowi hr. Zamoyskiemu, czyli ostatniemu właścicielowi zamku w Kórniku oraz innych dóbr, w tym fragmentu Tatr. Nieco dalej znajduje się stara studnia. Tradycja mówi, że zatrzymał się przy niej cesarz Napoleon Bonaparte, kiedy odwiedzał okolice Poznania.
Lubisz przebywać blisko natury? Przyroda Wielkopolskiego Parku Narodowa jest bogata oraz urozmaicona. Jeśli chodzi o drzewa, to przeważają tutaj sosna i dąb. Świerki, modrzewie, brzozy, jesiony, olsze, lipy i graby są domieszką do innych drzewostanów. Znajdziemy tutaj także liczne gatunki zwierząt. Przede wszystkim są to bezkręgowce, głównie owady, a poza tym ryby, płazy, gady i ssaki. W parku spotkamy również gatunki chronione, rzadkie oraz interesujące, w tym ryjówki, czyli nasze najmniejsze ssaki.
Ciekawe miejsce pod względem turystycznym
Wielkopolski Park Narodowy to miejsce atrakcyjne pod względem turystycznym, popularne wśród zwiedzających. Mieszczą się tutaj cenne zabytki, takie jak kościół w Łodzi z XVII w., a także inne zabytkowe kościoły w Puszczykowie, Stęszewie i Wirach.
W parku znajduje się 6 szlaków turystycznych pieszych, których łączna długość to 93 km. Preferujesz wycieczki rowerowe? Wzdłuż Warty poprowadzony jest szlak rowerowy, są tutaj także parkingi i miejsca odpoczynku. W Jeziorach mieści się Ośrodek Muzealno-Dydaktyczny, zwiedzić można też wieżę-mauzoleum blisko Szreniawy.
Wybór lokalizacji przy zakupie mieszkania - dlaczego jest tak ważny?
Lokalizacja, w której będziemy mieszkać to ważna kwestia, którą warto dobrze przemyśleć, zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania. Otoczenie natury ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego wybór czterech kątów blisko Wielkopolskiego Parku Narodowego to doskonały pomysł.
Lokalizacja odgrywa kluczową rolę przy zakupie mieszkania. Idealnym miejscem łączącym walory mieszkalne z lokalizacją blisko parku jest Mosina. To pełne uroku miasteczko, świetnie skomunikowane z centrum Poznania. Mosina - zaciszne, zielone miejsce, a w którym jednak nie brakuje rozrywek. Restauracje, galerie sztuki i wydarzenia kulturalne sprawiają, że miasto posiada swój niepowtarzalny klimat.
Joanna Jakubowska, PB Lechbud
Jeśli poszukujesz lokalizacji, która spełni Twoje oczekiwania, warto rozważyć miejsce blisko Wielkopolskiego Parku Narodowego. Tutaj wspaniale się zrelaksujesz i nacieszysz oko pięknym otoczeniem natury.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.