Komunikaty PR

Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego - dlaczego warto tu mieszkać?

2021-08-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Szukając wymarzonego mieszkania, bierzemy pod uwagę wiele kwestii, takich jak wielkość, ogólny stan techniczny budynku czy rok budowy. Bardzo ważny jest również wybór lokalizacji, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Decydując się na kupno mieszkania, warto wybrać miejsce w otoczeniu przyrody, gdzie będziemy mogli się zrelaksować. Wielkopolski Park Narodowy położony w powiecie poznańskim to przepiękne miejsce i świetny wybór, jeśli chodzi o lokalizację zamieszkania. Zachęcamy do lektury artykułu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie tutaj!

Wielkopolski Park Narodowy - atrakcyjne miejsce w pobliżu Poznania

Wielkopolski Park Narodowy to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc, położonych blisko Poznania. Może pochwalić się także dogodną komunikacją, jeśli chodzi o połączenia autobusowe i kolejowe. Znajduje się on w odległości 15 km na południe od Poznania. Obejmuje fragmenty terenów Pojezierza Poznańskiego i Poznańskiego Przełomu Warty. 

Zachwyć się przyrodą Wielkopolskiego Parku Narodowego!

Park posiada 18 obszarów ścisłej ochrony o powierzchni wynoszącej 260 ha. W wyniku działań lądolodu, rzeźba terenu jest tutaj bardzo zróżnicowana. Możemy zaobserwować elementy krajobrazu polodowcowego, takie jak wysoczyzna morenowa, rynny wypełnione przeważnie wodami (11 jezior), pagórki kremowe, ozy, głazy narzutowe.

Najgłębsze oraz najokazalej prezentujące się jest Jezioro Góreckie z Wyspą Zamkową, gdzie położone są ruiny zameczku w stylu neogotyckim. Z kolei najwyższe wzniesienie parku to Góra Osowa o wysokości 132 m n.p.m. Na jej zachodnim stoku, przy drodze umieszczono 15-tonowy głaz pochodzący z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Poświęcony jest Władysławowi hr. Zamoyskiemu, czyli ostatniemu właścicielowi zamku w Kórniku oraz innych dóbr, w tym fragmentu Tatr. Nieco dalej znajduje się stara studnia. Tradycja mówi, że zatrzymał się przy niej cesarz Napoleon Bonaparte, kiedy odwiedzał okolice Poznania.

Lubisz przebywać blisko natury? Przyroda Wielkopolskiego Parku Narodowa jest bogata oraz urozmaicona. Jeśli chodzi o drzewa, to przeważają tutaj sosna i dąb. Świerki, modrzewie, brzozy, jesiony, olsze, lipy i graby są domieszką do innych drzewostanów. Znajdziemy tutaj także liczne gatunki zwierząt. Przede wszystkim są to bezkręgowce, głównie owady, a poza tym ryby, płazy, gady i ssaki. W parku spotkamy również gatunki chronione, rzadkie oraz interesujące, w tym ryjówki, czyli nasze najmniejsze ssaki.

Ciekawe miejsce pod względem turystycznym

Wielkopolski Park Narodowy to miejsce atrakcyjne pod względem turystycznym, popularne wśród zwiedzających. Mieszczą się tutaj cenne zabytki, takie jak kościół w Łodzi z XVII w., a także inne zabytkowe kościoły w Puszczykowie, Stęszewie i Wirach.

W parku znajduje się 6 szlaków turystycznych pieszych, których łączna długość to 93 km. Preferujesz wycieczki rowerowe? Wzdłuż Warty poprowadzony jest szlak rowerowy, są tutaj także parkingi i miejsca odpoczynku. W Jeziorach mieści się Ośrodek Muzealno-Dydaktyczny, zwiedzić można też wieżę-mauzoleum blisko Szreniawy.

Wybór lokalizacji przy zakupie mieszkania - dlaczego jest tak ważny?

Lokalizacja, w której będziemy mieszkać to ważna kwestia, którą warto dobrze przemyśleć, zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania. Otoczenie natury ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego wybór czterech kątów blisko Wielkopolskiego Parku Narodowego to doskonały pomysł.

Lokalizacja odgrywa kluczową rolę przy zakupie mieszkania. Idealnym miejscem łączącym walory mieszkalne z lokalizacją blisko parku jest Mosina. To pełne uroku miasteczko, świetnie skomunikowane z centrum Poznania. Mosina - zaciszne, zielone miejsce, a w którym jednak nie brakuje rozrywek. Restauracje, galerie sztuki i wydarzenia kulturalne sprawiają, że miasto posiada swój niepowtarzalny klimat. 

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

Jeśli poszukujesz lokalizacji, która spełni Twoje oczekiwania, warto rozważyć miejsce blisko Wielkopolskiego Parku Narodowego. Tutaj wspaniale się zrelaksujesz i nacieszysz oko pięknym otoczeniem natury. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PB Lechbud
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.