Komunikaty PR

Użytkowanie, aranżacja, montaż – 3 spojrzenia na toaletę myjącą

2023-02-23  |  14:11

Na przestrzeni ostatnich lat toalety myjące stały się symbolem nowoczesności w aranżacji łazienek. Argumentów przemawiających za nimi jest wiele – od higieny, przez komfort użytkowania, po większe możliwości projektowania przestrzeni sanitarnej. Przyglądamy się ich funkcjonalności – z perspektywy użytkownika, architekta wnętrz oraz instalatora.

Komfortowa obsługa

Urządzając łazienkę coraz większą uwagę zwracamy na higienę i bezpieczeństwo użytkowania. Poszukujemy bezdotykowej armatury czy elementów wyposażenia z antybakteryjną powłoką. Nie bez znaczenia są także kwestie związane z naturą – a nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda. Rozwiązaniami sanitarnymi, które pomagają nam dbać o higienę, są toalety myjące. Dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Lekarze podkreślają, że korzystanie z toalety myjącej może mieć także duże znaczenie w łagodzeniu podrażnień i dolegliwości, a czysta woda jest skuteczniejsza i delikatniejsza dla skóry niż tradycyjne środki. Co więcej - dzięki przemyślanej technologii nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo nawet w sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest bowiem automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po każdym wysunięciu.

Nowoczesne modele toalet z funkcją myjącą gwarantują także komfort użytkowania – w przeciwieństwie do pierwszych wariantów, które wymagały sporej wiedzy w zakresie aktywacji poszczególnych funkcji. - Współczesne toalety myjące zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Są proste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Na przykład w toalecie TECEone możemy regulować temperaturę i ciśnienie strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Dlatego rozwiązanie to doceniają również seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi Dominik Kasprzyk, ekspert marki TECE.

Warto pamiętać, że prawidłowo urządzona łazienka wpływa także na kształtowanie nawyków i samodzielność w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie jej w miskę myjącą wpłynie z pewnością na efektywność nauki zasad higieny. Zmiana nawyków to także korzyści dla środowiska. Niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica – to tylko jedna z nich. Równie ważny jest fakt, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej.

Więcej przestrzeni

Wśród argumentów przemawiających na korzyść toalet myjących nie może zabraknąć odniesienia do ich funkcjonalności w projektowaniu i aranżacji łazienki. Wygląd ma znaczenie – to między innymi na podstawie tego kryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytki ceramiczne. Dotyczy to większości rozwiązań wyposażenia wnętrz – także toalet myjących.

- Coraz więcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakter łazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie w małych łazienkach, a łącząc funkcję miski WC i bidetu, pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego. Takie podejście zwiększa swobodę projektowania przestrzeni sanitarnej, pozwala wygospodarować więcej miejsca, bez ograniczania jej funkcjonalności – wyjaśnia ekspert TECE.

Miska myjąca to także atrakcyjna alternatywa dla bidetki – specjalnej słuchawki natryskowej montowanej bezpośrednio przy ceramice toaletowej. Tu wszystko jest ukryte, nie ma dodatkowych widocznych elementów, a aranżacja zyskuje minimalistyczny wygląd.

Montaż na prostych zasadach

Wybierając toaletę myjącą warto zwrócić uwagę także na elementy, które ograniczają do minimum wszelkie czynności związane z jej instalacją. Nowoczesne modele działają w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody – nie wymagają zatem zasilania elektrycznego. Takie podejście nie generuje dodatkowego nakładu pracy. Do instalacji, oprócz poprowadzenia podłączenia do wody ciepłej i zimnej, niezbędny jest wyłącznie zestaw montażowy – dobrany do rodzaju zabudowy i spłuczki podtynkowej. Ceramikę z ukrytą technologią mocowania można bez większego wysiłku nasunąć na gwintowane pręty w ścianie.

Toalety myjące oferują większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianę w podejściu do kwestii czystości. Wyposażając w nie nasze łazienki możemy cieszyć się nowym standardem w zakresie higieny, komfortu i bezpieczeństwa użytkowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.