Vintage, loft i art deco: mieszanka idealna
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Osiedle Mickiewicza położone na warszawskim Żoliborzu to miejsce otoczone klimatycznymi restauracjami, sklepikami i zielenią. Właśnie tu powstał apartament, wymykający się utartym schematom. Pierwsze skrzypce gra w nim eklektyczna mieszanka trzech stylów: vintage, art deco i loftowego. Projekt tej niezwykłej przestrzeni stworzyła architekt Ewa Dziurska z pracowni Decoroom.
Art deco, loft, vintage… Połączenie tych trzech odległych estetyk może wydawać się niemożliwe. Jednak architekt Ewa Dziurska z pracowni Decoroom postanowiła przełamać utarte schematy i stworzyć projekt, w którym znajdzie się miejsce dla każdego z trzech nurtów. Efekt? Apartament, który zachwyca zbalansowanym eklektyzmem i pięknem detali.
Kuchnia w kolorze nieba
Kuchnia jest niewielka i otwarta na salon. Została zaprojektowana przez Katarzynę Domańską, architekt wnętrz Decoroom. Architektka stworzyła wnętrze utrzymane w odcieniach niebieskiego i błękitu. Na ścianie po prawej znajduje się sięgająca sufitu zabudowa, a po lewej – blat roboczy wraz z wiszącymi szafkami. Wzrok przykuwają ozdobne lampy w stylu art deco. Funkcję dekoracyjną pełnią również złote uchwyty szafek oraz bateria w tym samym kolorze.
Muzyczna strefa dzienna
Do pokoju dziennego wybrano spokojne, jasne barwy. Jedyny mocy akcent stanowi sofa w intensywnym niebieskim kolorze. We wnętrzu umieszczono regał wykonany na zamówienie oraz stół jadalniany wraz z krzesłami z plecionką wiedeńską. W apartamencie znalazł się także gabinet, w którym stanęło pianino właścicielki oraz biblioteczka i wygodny, burgundowy fotel. W pomieszczeniu została zastosowana specjalna izolacja akustyczna, dzięki czemu gra na instrumencie nie przeszkadza sąsiadom.
Sypialnia – kraina łagodności
Pośrodku sypialni znalazło się łóżko z eleganckim, tapicerowanym zagłówkiem. Naprzeciwko niego umieszczono lustro w złotej ramie, które optycznie powiększa przestrzeń. Garderobiana szafa została wykonana na wymiar. W przestrzeni dominuje jasna, stonowana kolorystyka, z akcentami w kolorze ciemnej czerwieni i brudnego różu. Całość jest elegancka, harmonijna i kobieca.
Łazienka w klimacie retro
Łazienkę wykończono płytkami w kolorze butelkowej zieleni. Podłogę i ściany zdobią płyty z modnym motywem lastryko. Wizytówką pracowni są elementy wykonywane na zamówienie. Na potrzeby tej realizacji powstała kabina prysznicowa ozdobiona złotymi okuciami. Wnętrze zostało maksymalnie wykorzystane – z płytek utworzono specjalną wnękę, w której umieszczono szklane półki na kosmetyki, a nad toaletą znalazła się pojemna szafka z ozdobnym uchwytem. Tak jak w pozostałych częściach mieszkania, tu również pojawiają się detale w kolorze złota: rama lustra, deszczownica w prysznicu czy bateria przy umywalce.
O projekcie:
- Powierzchnia: 70 m2
- Lokalizacja: ul. Rudzka, Żoliborz
- Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Ewa Dziurska / Decoroom
- Projekt zabudowy kuchennej i meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Domańska / Decoroom Kitchen
- Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz
Więcej na: https://www.decoroom.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/
Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.