Komunikaty PR

W blasku latarni – kolekcja lamp i-Lantern marki [LND]

2021-07-08  |  12:30
Biuro prasowe

W letnie wieczory, kiedy słońce chowa się za horyzontem, otoczenie dzieli się swoim blaskiem i nieodpartym urokiem. Z cienia wyłaniają się ogrodowe zakątki, a światło, niczym morska latarnia, odkrywa niezgłębione dotąd ścieżki, wyznacza drogę i przeobraża przestrzeń w bezpieczną przystań.

To zasługa nowej serii lamp zewnętrznych i-Lantern marki [LND]. Inspiracją do ich stworzenia było światło wysyłane przez latarnie morskie. Te z pozoru proste rozwiązania, które na stałe wpisały się w krajobraz brzegowy, odgrywają niewątpliwą rolę w komunikacji, nawigacji i zapewnieniu bezpieczeństwa żeglugi. Dzieląc się swoim światłem sprawiają, że przestrzeń staje się jasna i pewna.

Latarnie w dłoń

Kolekcję i-Lantern tworzą lampy o szerokim zastosowaniu w oświetleniu otoczenia. Ciekawym modelem, zasługującym na szczególną uwagę, jest przenośna latarnia ze źródłem światła LED o mocy 4 lub 12,5W. Przemyślana konstrukcja sprawia, że rozwiązanie to sprawdzi się jako wyjątkowa dekoracja świetlna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Dzięki swojej mobilności, może być także praktycznym kompanem podczas spacerów po zmroku. Przenośna latarnia została wyposażona w czerwoną skórzaną rączkę, odpowiednią do przenoszenia i ustawiania urządzenia w wybranym miejscu. Model ten dostępny jest w wersji doładowywanej i autozasilającej. Przy założeniu maksymalnej mocy, czas pracy latarni wynosi 3 godziny. Istnieje możliwość przyciemniania i sterowania światłem za pośrednictwem Bluetooth.

Spokojna przystań

Magię światła w przestrzeni zewnętrznej wykreują także pozostałe modele wchodzące w skład serii i-Lantern. Lampa ścienna zapewni oświetlenie ogólne, podkreślające strefy budynku, takie jak taras, wejście czy ganek. Z kolei słupki (dostępne w wariantach 35, 60, 90 cm wysokości) oraz słupy oświetleniowe (wys. 200 cm) sprawdzą się jako zewnętrzne oświetlenie dróg i ścieżek.

W przypadku serii i-Lantern nowoczesność oraz minimalistyczny design znajdują wyraz w surowości, prostej formie opraw, funkcjonalności i technologii. Rozproszoną wiązkę światła, którego źródło zostało ukryte pod mlecznym kasetonem, wzmacnia opalizowany klosz z poliwęglanu – materiału charakteryzującego się dużą trwałością i odpornością mechaniczną. Wykonana z aluminium rama dostępna jest w czterech wariantach wykończenia: grafit, oksyda, biel i czerń. Przemyślana konstrukcja sprawia, że oprawa jest pyłoszczelna i zabezpieczona przed strumieniami wody.

Produkty marki [LND] dostępne są w sklepie internetowym www.lnd.pl

O marce [LND]:

[LND] to znana włoska marka oświetlenia zewnętrznego należąca do Landa Illuminotecnica, będącej częścią grupy Bugatti La San Marco S.a.p.a. Początki działalności firmy sięgają roku 1987, kiedy to w Lumezzane - malowniczej miejscowości na północy Włoch, rozpoczęto produkcję opraw oświetleniowych do użytku zewnętrznego. Do chwili obecnej cała produkcja odbywa się w zakładach zlokalizowanych we Włoszech, co pozwala na nieustanne monitorowanie wszystkich etapów procesu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, kompleksowej ofercie, wykwalifikowanym zespołom projektowym oraz sprawdzonej i nowoczesnej technologii, firma ugruntowała swoją pozycję na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Znakiem rozpoznawczym produktów [LND] jest nowoczesny design, szeroka i kompletna gama rozwiązań oświetleniowych dostosowanych do architektury budynków. Minimalistyczne wzornictwo idzie w parze z najnowszą technologią oraz solidnością i ponadczasową funkcjonalnością. Od lat marka [LND] wyznacza trendy w oświetlaniu architektury zewnętrznej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.