W harmonii z naturą - studio i szklarnia dekoratorki wnętrz
Anna Pietraszek-Sawicka, kreatorka bloga bezarchitekta.pl, zaprojektowała swoje studio w sposób, który sprzyja relaksowi. Wykorzystując styl skandynawski i elementy stylu eko, stworzyła wnętrza pełne uroku. Z odwagą połączyła z nim różne konwencje, kreując zachwycające zestawienia. Studio Anny jest kwintesencją elegancji w naturalnym wydaniu, gdzie skandynawski styl spotyka się z elementami angielskiego oraz francuskiego. , pozostając ze sobą w idealnej równowadze. Przestrzenie, które stworzyła Ania są bezpiecznym azylem, w którym można tworzyć i odpoczywać.
Studio i szklarnia Ani stały się głównymi bohaterami najnowszego odcinka serii "Open the door for Tubądzin". Cykl zabiera widzów do domów oraz pracowni polskich artystów i miłośników unikalnych wnętrz. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć niezwykłe wnętrzarskie aranżacje stworzone przez i dla rodzimych twórców. Goście cyklu pokażą, jak żyją, pracują, a także opowiedzą, w jaki sposób poszukują inspiracji dla swoich przestrzeni.
Studio Anny Pietraszek-Sawickiej to kwintesencja klasycznej elegancji pozostającej w harmonii z naturą. Jej wnętrza stanowią prawdziwe źródło inspiracji do odnalezienia piękna w prostocie. We współpracy z Grupą Tubądzin, dekoratorka stworzyła przestrzeń, która nie tylko urzeka estetyką, lecz także wpisuje się w ideę ekologicznego stylu życia. Anna wybrała m.in. kolekcję Timeless Macieja Zienia. Postawiła na aranżacje pełne spokoju i wyciszenia, gdzie naturalne barwy doskonale komponują się z koncepcją skandynawskiego designu oraz kobiecymi dodatkami. Mozaika Fashion, zdobiąca podłogę w łazience, nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Płyty Balance Stone, inspirowane portugalskim marmurem, wykorzystane w kuchni na ścianach i jako blaty, wprowadzają nutę ukojenia i harmonii, nadając całemu pomieszczeniu subtelnego uroku.
Wyjątkowym miejscem dla Ani, jest przepiękna szklarnia. Artystka sięgnęła po wielkoformatową płytę z kolekcji Onice Rosa, która została potraktowana jak obraz oraz element dekoracji. Zawieszone na niej lampki tworzą ciekawy efekt podwójnego odbicia światła. Dzięki temu ta oryginalna szklarnia staje się doskonałym miejscem do spędzania czasu z rodziną oraz kontaktu z naturą.
Zapraszamy do odkrycia idealnej fuzji stylów i piękna w prostocie, we wnętrzach Ani - autorki bloga bezarchitekta.pl, w najnowszym odcinku “Open the door for Tubądzin”.

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.