W którą stronę zmierza design? Interprint na Łódź Design Festival
Interprint już po raz 15. będzie sponsorem Łódź Design Festival. W tych wyjątkowych dniach dla świata designu, ale również dla miasta Łodzi, firma chce być obecna i aktywna. Hasłem przewodnim festiwalu jest „Re:generacja” — dlatego Interprint skupia się w swoich aktywnościach na odpowiedzi na pytania: Czy tworząc nowe projekty, zanurzymy się w dziedzictwie przodków? A może czeka nas rewolucja, która na nowo zdefiniuje pojęcie wzornictwa użytkowego? Firma chce zachęcić zwiedzających do interakcji, która będzie inspiracją dla obu stron. Pragnie wspólnie zastanowić się nad tym, co w dzisiejszych czasach warte jest uwagi i jak kreować swoje otoczenie.
Laboratorium inspiracji
Nową formułą spotkań z uczestnikami festiwalu proponowaną w tym roku przez Interprint jest „Laboratorium” IP LAB — stanowisko, które umożliwia tworzenie twórczych kompozycji. To okazja, by przyjrzeć się strukturom, wzorom i kolorom oraz połączyć je w kreatywny sposób. Interprint chce w ten sposób „zbadać” to, w jaki sposób odbierane są trendy oraz jak obecnie postrzegamy łączenie różnych materiałów. Kompozycje zostaną uwiecznione w formie pamiątkowych zdjęć, a na ich twórców będą czekać drobne upominki. Wśród inspiracji przygotowanych przez firmę znajdzie się kilkanaście nowych dekorów, które niedawno miały premierę. Być może stworzone przez odwiedzających „Laboratorium” kompozycje staną się punktem wyjścia do projektów ich wnętrz i pozwolą odkryć zupełnie nowe połączenia materiałów. IP LAB powstanie w centrum wystawienniczym przy ul. Tymienieckiego w Łodzi.
make me!
Nieodłącznym elementem festiwalu jest konkurs wspierający młode talenty w realizacji ich śmiałych wizji — make me!. Interprint już po raz 15. postanowił zaangażować się w tę inicjatywę, fundując nagrodę specjalną oraz udzielając wsparcia merytorycznego. Firmę tradycyjnie będzie reprezentował Maurizio Burrato, Dyrektor Generalny Interprint Włochy oraz Członek Grupy Projektowej Interprint, który zasiądzie w jury konkursu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających do centrum wystawienniczego przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Spotkajmy się, porozmawiajmy i zainspirujmy. Do zobaczenia!

ERLI dla Twojego domu: od elektroniki po wystrój wnętrz – kompleksowy przewodnik zakupowy

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Kiedyś niepotrzebnie uwierzyłam, że nie umiem śpiewać. Teraz już wiem, że to była nieprawda
Tancerka cieszy się, że wreszcie dała się namówić do udziału w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, bo podczas nagrań przekonała się, że stać ją na więcej, niż myślała. Znalazła w sobie odwagę do tego, by przełamać pewne swoje wewnętrzne blokady, i teraz jest dumna z tego, co udało jej się osiągnąć. Wcześniej Edyta Herbuś bała się przede wszystkim tego, że nie poradzi sobie wokalnie. Teraz dzięki odpowiednim warsztatom staje już na scenie dużo pewniejsza siebie.
Handel
Polscy naukowcy pracują nad materiałami budowlanymi z roślin. Szerokie zastosowanie mogą mieć przede wszystkim konopie

W związku ze zmianami klimatycznymi i kurczącymi się zasobami naturalnymi naukowcy szukają nowoczesnych, odnawialnych materiałów budowlanych. Przyszłość budownictwa może należeć do roślin jednorocznych – przede wszystkim słomy i konopi. Naukowcy z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pracują nad materiałami roślinnymi, które mogą zastąpić tradycyjne surowce.
Podróże
Tomasz Jacyków: Nie lubię uczestniczyć w wakacyjnym obłędzie migracji ludzi. Unikam jak ognia tego, na co inni czekają cały rok

Stylista zaznacza, że nieco na przekór w wakacje dużo pracuje, a po nich, kiedy kurorty świecą już pustkami, on odpoczywa. W tym roku jednak ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych i nawiązanie współpracy z branżą filmową pod znakiem zapytania staje jego urlop, który planował na przełomie września i października.