Komunikaty PR

W poszukiwaniu męskiego azylu

2024-02-01  |  09:05
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.37 MB )

Przez długie miesiące Jakub poszukiwał idealnego apartamentu, który spełniłby wszystkie jego oczekiwania zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i dostosowania do indywidualnego rytmu pracy. Kiedy nadszedł czas na urządzenie wybranej przestrzeni, koncepcję wnętrz powierzył znanej warszawskiej agencji projektowej JAM KOLEKTYW. Wysokie standardy właściciela obejmowały szereg określonych wymagań. Otwarta, pełna światła przestrzeń ze strefą pracy i wydzielona, zamknięta strefa prywatna – te potrzeby były kluczowe dla odpowiedzialnej za projekt architektury wnętrz Anny Olgi Chmielewskiej.

Mieszkanie utrzymane jest w dymnej palecie betonu, przyszarzonego dębu, oliwkowych szarości i nieoczywistych odcieni, charakterystycznych dla projektów JAM KOLEKTYW. Kolory wnętrza zmieniają się w zależności od pory dnia. Rano promienie słońca ocieplają betonowe ściany delikatnymi refleksami, a oliwkowe szarości nabierają ciepłych, przyjemnych tonów. W południe swoje naturalne faktury prezentują elementy dębowe. Wieczorem, gdy w mieszkaniu zaczyna dominować sztuczne światło, cała paleta barw nabiera tajemniczej głębi, tworząc atmosferę intymności i spokoju.

Dla właściciela ważne okazało się stworzenie komfortowego miejsca pracy w centralnej części apartamentu. W przeciwieństwie do tradycyjnego gabinetu, domowe biuro zaprojektowano w części dziennej, za przykuwającą wzrok geometryczną bryłą biblioteki. W kwestii komfortu pracy Jakub nie chciał decydować się na żaden kompromis. Jak sam przyznaje, spędza przy biurku wiele godzin każdego dnia. Meble w strefie pracy wykonano więc na zamówienie według projektu JAM KOLEKTYW. Pomieściły nie tylko trzy monitory, ale także wszelkie niezbędne sprzęty elektroniczne.

Część do pracy JAM KOLEKTYW idealnie połączyło ze strefą dzienną, w której królują dwie wygodne sofy od NOBONOBO, jednej z ulubionych polskich marek projektantów wnętrz. Kolorystyka tych mebli nadaje apartamentowi unikalny nastrój. Brązowo-rude tapicerowanie, w połączeniu z pozostałą paletą barw użytą we wnętrzu, przywodzi na myśl artystyczną kompozycję, z której słyną projekty pracowni. We wnętrzu znalazły swe miejsce prace Zdzisława Beksińskiego, ulubionego artysty właściciela. Marzeniem Jakuba było też stworzenie przestronnej kuchni z jadalnią, w której mógłby przygotowywać kolacje dla rodziny, przyjaciół i znajomych.

W strefie prywatnej architektki wnętrz zaproponowały ciemniejsze tonacje w kolorach ścian i detalach dekoracyjnych. Także łazienka została zaprojektowana w nieco mrocznym, nastrojowym klimacie. Nietypowe, dwuskrzydłowe drzwi, prowadzące do obu sypialni, z jednej strony otoczono głębokimi, grafitowymi ościeżnicami, a z drugiej harmonijnie ukryto w linii zabudowy szaf. W holu wejściowym uwagę przyciąga lustrzana powierzchnia drzwi do garderoby, która w nietypowy sposób odbija otaczającą przestrzeń. To jedna z wielu nieszablonowych koncepcji JAM KOLEKTYW, mająca na celu oryginalne zakończenie długiego korytarza.

Projekt architektury wnętrz i stylizacja: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska

Zdjęcia: Jola Skóra

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.