Komunikaty PR

W poszukiwaniu męskiego azylu

2024-02-01  |  09:05
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.37 MB )

Przez długie miesiące Jakub poszukiwał idealnego apartamentu, który spełniłby wszystkie jego oczekiwania zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i dostosowania do indywidualnego rytmu pracy. Kiedy nadszedł czas na urządzenie wybranej przestrzeni, koncepcję wnętrz powierzył znanej warszawskiej agencji projektowej JAM KOLEKTYW. Wysokie standardy właściciela obejmowały szereg określonych wymagań. Otwarta, pełna światła przestrzeń ze strefą pracy i wydzielona, zamknięta strefa prywatna – te potrzeby były kluczowe dla odpowiedzialnej za projekt architektury wnętrz Anny Olgi Chmielewskiej.

Mieszkanie utrzymane jest w dymnej palecie betonu, przyszarzonego dębu, oliwkowych szarości i nieoczywistych odcieni, charakterystycznych dla projektów JAM KOLEKTYW. Kolory wnętrza zmieniają się w zależności od pory dnia. Rano promienie słońca ocieplają betonowe ściany delikatnymi refleksami, a oliwkowe szarości nabierają ciepłych, przyjemnych tonów. W południe swoje naturalne faktury prezentują elementy dębowe. Wieczorem, gdy w mieszkaniu zaczyna dominować sztuczne światło, cała paleta barw nabiera tajemniczej głębi, tworząc atmosferę intymności i spokoju.

Dla właściciela ważne okazało się stworzenie komfortowego miejsca pracy w centralnej części apartamentu. W przeciwieństwie do tradycyjnego gabinetu, domowe biuro zaprojektowano w części dziennej, za przykuwającą wzrok geometryczną bryłą biblioteki. W kwestii komfortu pracy Jakub nie chciał decydować się na żaden kompromis. Jak sam przyznaje, spędza przy biurku wiele godzin każdego dnia. Meble w strefie pracy wykonano więc na zamówienie według projektu JAM KOLEKTYW. Pomieściły nie tylko trzy monitory, ale także wszelkie niezbędne sprzęty elektroniczne.

Część do pracy JAM KOLEKTYW idealnie połączyło ze strefą dzienną, w której królują dwie wygodne sofy od NOBONOBO, jednej z ulubionych polskich marek projektantów wnętrz. Kolorystyka tych mebli nadaje apartamentowi unikalny nastrój. Brązowo-rude tapicerowanie, w połączeniu z pozostałą paletą barw użytą we wnętrzu, przywodzi na myśl artystyczną kompozycję, z której słyną projekty pracowni. We wnętrzu znalazły swe miejsce prace Zdzisława Beksińskiego, ulubionego artysty właściciela. Marzeniem Jakuba było też stworzenie przestronnej kuchni z jadalnią, w której mógłby przygotowywać kolacje dla rodziny, przyjaciół i znajomych.

W strefie prywatnej architektki wnętrz zaproponowały ciemniejsze tonacje w kolorach ścian i detalach dekoracyjnych. Także łazienka została zaprojektowana w nieco mrocznym, nastrojowym klimacie. Nietypowe, dwuskrzydłowe drzwi, prowadzące do obu sypialni, z jednej strony otoczono głębokimi, grafitowymi ościeżnicami, a z drugiej harmonijnie ukryto w linii zabudowy szaf. W holu wejściowym uwagę przyciąga lustrzana powierzchnia drzwi do garderoby, która w nietypowy sposób odbija otaczającą przestrzeń. To jedna z wielu nieszablonowych koncepcji JAM KOLEKTYW, mająca na celu oryginalne zakończenie długiego korytarza.

Projekt architektury wnętrz i stylizacja: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska

Zdjęcia: Jola Skóra

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.