Komunikaty PR

W stylu art déco. Kolekcja Cristal 2.0 spod kreski Krzysztofa Chróścielewskiego

2022-02-04  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dbałość o detale, zamiłowanie do geometrycznych form oraz zaskakujące połączenia materiałów i kolorów. To niewątpliwie wyróżnia kolekcję mebli do łazienki Cristal 2.0 marki Devo utrzymaną w duchu art déco. Za jej projekt odpowiada Krzysztof Chróścielewski.

Art déco to styl w sztuce, także tej użytkowej, który powstał w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Lubujący się w symetrycznych formach i geometrycznych wzorach był odpowiedzią na zbyt zdobną, a przez to mało praktyczną secesję. Dlatego w przypadku aranżacji i wyposażenia wnętrz piękno w ujęciu art déco powinno wypływać z funkcji, a meble być użyteczne. Ich wzornictwo miało wyrażać upodobanie do proporcji i uporządkowania, ale również robić wrażenie. Te ostatnie uzyskiwano przez ciekawe, często zaskakujące zestawienia kolorów i materiałów. Także we współczesnej interpretacji tego stylu barwy i faktury grają istotną rolę. Stąd biele, jasne beże i pastele, uzupełniają tajemnicze, ciemne i zdecydowane kolory – utrzymane jednak w palecie barw ziemi. Zieleń, granat, a nawet czerń tworzą nastrój i pozwalają stworzyć w pomieszczeniu efekt głębi. Wyraziste, zgeometryzowane i symetryczne formy, także o owalnych i opływowych kształtach podkreślają panujący tu ład i harmonię. Dlatego powrót art déco, będący odpowiedzią na zachowawczy minimalizm, to prawdziwa gratka dla osób ceniących połączenie klasyki z awangardą.

Kolor i forma

Wszystkie te cechy wyróżniają także kolekcję mebli łazienkowych Cristal 2.0 zaprojektowaną przez Krzysztofa Chróścielewskiego dla marki Devo. Skierowana do grupy odważnych, śledzących aktualne trendy miłośników pięknych wnętrz, ukształtowana została w stylu art déco. Uwagę przyciąga zdecydowaną, wyrazistą kolorystyką, mocno zgeometryzowanymi bryłami oraz opływowymi, symetrycznymi liniami akcesoriów uzupełniających kolekcję. Została ona dostosowana stylistycznie do panujących tendencji aranżacyjnych poprzez zastosowanie nowych dekorów oraz nóżek z profili stalowych.

Meble dostępne są w czterech wariantach wykończenia, z których każdy łączy płytę meblową ze szkłem w tej samej tonacji kolorystycznej. Stąd obok klasycznej bieli Alpine White przełamanej szklanymi elementami w kolorze Signal White Glass oraz eleganckiej czerni z palety RAL w kolekcji Cristal 2.0 odnajdziemy meble subtelnie łączące odcienie złamanego różu Antique Rose i Rosa Pesca Glass.  Na uwagę zasługuje również wydobywające geometryczną głębie brył mebli połączenie koloru Tyrolean Blue z Metal Blue Glass.

Przede wszystkim funkcjonalność

Ponieważ art déco to nie tylko przyciągające wzrok kolory i geometryczne formy o nienagannej symetrii, ale przede wszystkim funkcjonalność, kolekcja Cristal 2.0 marki Devo zaskakuje również progresywnymi rozwiązaniami formalnymi. Należą do nich półokrągłe lustra, otwarte szafki, półki oraz rozbudowane struktury podstaw i stelaży. Już sama różnorodność dostępnych brył pozwala w pełni spersonalizować wystrój łazienki. W linii odnajdziemy bowiem słupek wiszący, półsłupek w wersji z praktycznym koszem na bieliznę lub pojemnymi półkami, szafkę wiszącą, lustra głębokie w dwóch rozmiarach z wewnętrznymi półkami, cztery warianty szafki pod umywalkę oraz, co jest rzadkością przy zakupie gotowych mebli łazienkowych, dwa rodzaje zabudowy na stelaż podtynkowy WC. To jednak nie wszystko. Kolekcję uzupełniają designerskie akcesoria wykonane z malowanego proszkowo metalu, w tym półokrągłe lustro ze zintegrowanym oświetleniem LED, metalowe półki nasadowe i z funkcją zawieszenia, relingi – sufitowy i do szafki pod umywalkę, a przede wszystkim designerski komplet nóżek. Dzięki nim uzyskano kolekcję lekkich wizualnie i powiększających optycznie łazienkę elementów.

Design produktu

Dr hab. Krzysztof Chróścielewski zajmuje się wzornictwem przemysłowym, architekturą wnętrz, wystawiennictwem, komunikacją wizualną i design management. Od blisko 30 lat jest aktywnym na rynku projektantem, przedsiębiorcą i pedagogiem. W swoim dorobku posiada kilkaset wdrożonych i zrealizowanych projektów produktów, systemów komunikacji wizualnej, opakowań, wnętrz i wystaw. Kieruje Pracownią Rozwoju Nowego Produktu na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i jest wykładowcą studium podyplomowego Design Management, prowadzonego wspólnie przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jest członkiem jury wielu krajowych konkursów wzorniczych i autorem publikacji dotyczących wzornictwa. 

Dodatkowe informacje www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.