Wąska łazienka – ustawna i komfortowa
Wiele osób boryka się z problemem urządzenia wąskiej łazienki. Dla jednych jest to nie lada wyczyn, aby maksymalnie wykorzystać jej małą przestrzeń, tworząc funkcjonalne i komfortowe pomieszczenie. SANPLAST radzi jak urządzić wąską łazienkę.
Problem wąskiej łazienki dotyczy w głównej mierze mieszkańców bloków i kamienic. Niewielki metraż bywa trudny do aranżacji, zwłaszcza gdy chcemy zmieścić w nim wszystkie niezbędne urządzenia i udogodnienia. Niestety, często jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z wanny, czy też przeniesienia pralki do innego pomieszczenia. Mimo wszystko wąska łazienka może być funkcjonalna i wygodna, lecz należy pamiętać o kilku kwestiach podczas jej aranżacji.
Eksperci SANPLAST są przekonani, że każdą łazienkę, nawet tę najmniejszą, można urządzić w sposób zadowalający dla użytkownika, czyli funkcjonalny i komfortowy. W małych łazienkach zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem aniżeli wanna jest kabina prysznicowa bez brodzika lub z brodzikiem wkomponowanym w posadzkę.
Kabina prysznicowa i wanna w wąskiej łazience
W ofercie SANPLAST znajduje się bogaty wybór kabin prysznicowych i brodzików. W zależności od wielkości łazienki i jej kształtu możemy dobrać kabiny kwadratowe, prostokątne, półokrągłe i pięciokątne. Każde z nich dostępne są w różnych wymiarach. Przy wyborze kabiny prysznicowej warto zwrócić uwagę na sposób jej otwierania, aby nie zabierała ona dodatkowej przestrzeni. Do wyboru mamy m.in. prysznice z łamanymi ściankami, drzwiami przesuwnymi, wahadłowymi i skrzydłowymi. Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie rozwiązań są kabiny walk-in, które doskonale sprawdzą się w niewielkiej i wąskiej łazience. Ich atutem (poza wizualnym) jest bezproblemowe wejście i wyjście z prysznicowej strefy.
Jeżeli metraż naszej łazienki na to pozwala to warto zastanowić się nad wanną narożnikową, np. prostokątną, bądź symetryczną. W przypadku wanien prostokątnych, ciekawym i popularnym rozwiązaniem jest montaż kabiny wannowej, która łączy funkcję prysznica i wanny. Gdy jednak
jesteśmy mocno ograniczeni metrażem, zaleca się montaż prysznica lub wanny na jej końcu, tak aby idealnie wpasować na szerokość pomieszczenia.
„Urządzenie wąskiej łazienki to przede wszystkim sztuka… kompromisu. Niestety nie każde takie pomieszczenie pozwoli nam na umieszczenie w nim wanny. W wąskich pomieszczeniach najczęściej umieszcza się wannę na końcu pomieszczenia. Jednak w przypadku bardzo wąskich pomieszczeń (120-130 cm szerokości) dużo wygodniejszym i komfortowym rozwiązaniem będzie przestronny prysznic.”- komentuje Krzysztof Halak – Główny Konstruktor i Zastępca Kierownika Działu Badawczo-Rozwojowego, który od wielu lat kreuje produkty marki Sanplast dedykowane strefie prysznicowej i rozwiązuje wiele problemów klientów, borykających się z brakiem miejsca w łazience.
Wąska łazienka – jak ją zaaranżować?
Problemem wąskiej łazienki jest bardzo często brak miejsca na ustawienie pralki, która przeważnie jest dość szeroka. W takiej sytuacji należy znaleźć dla niej inne pomieszczenie w mieszkaniu, bądź ustawić w narożniku. W starym budownictwie, łazienki bardzo często posiadają wnęki, czy też inne nieregularne kształty, które są trudne do zagospodarowania. To właśnie tę przestrzeń można wykorzystać na usytuowanie pralki lub prysznica poprzez montaż drzwi prysznicowych na wymiar.
Kolorystyka w małej łazience
Bardzo ważny aspektem przy aranżacji małej łazienki jest wybór kolorystyki i dodatków. W wąskich pomieszczeniach zaleca się jasna i przejrzysta stylizacja. Jasne płytki i kolor ścian pozwolą na optycznie powiększenie pomieszczenia. Kolejną wskazówką jest montaż dużego i przestronnego lustra, gdyż lustra optycznie powiększają przestrzeń i dodają głębi pomieszczeniu. Wybierając dodatki do małej łazienki należy kierować się minimalizmem, tak aby nie przytłaczać pomieszczenia.
Z pewnością aranżacja wąskiej łazienki nie jest łatwa. Wykorzystując wskazówki ekspertów, staje się to jednak łatwiejsze. Bogata oferta produktów marki SANPLAST z pewnością pozwoli na stworzenie nawet z najmniejszej przestrzeni komfortowej i funkcjonalnej łazienk

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.