Komunikaty PR

We wnętrzach kuchennych wybieramy ciekawe połączenia modułów i dekorów

2020-01-02  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Design ( 0.28 MB )

Symetrycznie rozmieszczone szafki o ustandaryzowanej wysokości i fronty w jednolitym kolorze to nie jedyny sposób, aby zaaranżować zabudowę meblową w kuchni. Największym atutem nowoczesnych wnętrz jest różnorodność oraz pomysłowe zestawienia modułów mebli i dekorów. Jakie połączenia podobały się nam w roku 2019?

 

Szafki nie muszą być w tym samym kolorze, mieć jednakowej wysokości czy być symetrycznie rozmieszczone w usystematyzowanym porządku. W ubiegłym sezonie sporo się działo w przestrzeni kuchennej, a najciekawsze zmiany obserwowaliśmy w większej swobodzie projektowania i designie bryły mebli. Projektanci przekonali nas do mniej standardowej formy zabudowy kuchennej, dzięki czemu nabrała ona oryginalności.

Takie mieszanie wzorów, struktur i dekorów to atrakcyjny sposób, aby spersonalizować zabudowę meblową, bez potrzeby uciekania się do krzykliwych kolorów, zbyt wyszukanych form czy nadmiaru ozdobników. Aby osiągnąć interesujący efekt wystarczy zabawa symetrią, zróżnicowanie wysokości poszczególnych modułów mebli czy łączenie w jednej zabudowie meblowej frontów o różnych dekorach, pełnych z przeszklonymi, połyskujących z matowymi. Oryginalny wizerunek nawet prostej zabudowy meblowej zapewni połączenie różnych materiałów, a nawet uchwytów meblowych. Kwintesencją nowoczesnych wnętrz kuchennych jest idea łączenia różnych powierzchni, by osiągnąć bardziej interesujący efekt.

Jak podkreślić niepowtarzalny charakter wnętrza, zaakcentować własną stylistykę a jednocześnie zachować równowagę aranżacyjną? Ciekawostką ostatniego sezonu jest duotone czyli zastosowanie ciemniejszych dekorów na frontach szafek dolnych oraz kontrastowych, jaśniejszych wybarwień na frontach szafek górnych. To zabieg, który nie tylko uatrakcyjnia bryłę mebli, ale nadaje jej wizualnej lekkości.

- Rząd szafek wiszących w jaśniejszym wybarwieniu niż fronty szafek dolnych pozwala odciążyć optycznie wnętrze, dlatego jest dobrym pomysłem w przypadku masywnej zabudowy meblowej czy niedużych wnętrz – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Nadal najbardziej podobają się nam łączenia dekorów drewna z kolorami, ale coraz częściej decydujemy się na połączenia dwóch kontrastowych kolorów.

Ciekawe zmiany obserwowaliśmy zwłaszcza w górnej części zabudowy meblowej. To mocno wyeksponowany element mebli, który w istotny sposób kształtuje wizerunek całej kuchni. Jednolitą zabudowę meblową czy rząd identycznych szafek zastąpiły asymetrycznie rozmieszczone moduły, w które nieregularnie wkomponowane są otwarte półki. Nie tylko podkreślają indywidualny styl, ale wprowadzają do wnętrz dynamikę.

Szafki wiszące nie muszą już zajmować całej szerokości ściany. Wystarczy kilka modułów, które skomponujemy z bardzo modnymi otwartymi półkami. Mogą być zespolone z meblami lub stanowić samodzielny element. Skoro szafek nie prowadzimy na całej szerokości ściany, zagospodarowaliśmy na nie przestrzeń do wysokości sufitu, co pozwala zyskać dodatkowy potencjał powierzchni do przechowywania. Aby odciążyć wizualnie taką wysoką zabudowę meblową i nadać jej elegancji, fronty pełne łączyliśmy z przeszkleniami. To jedno z najpopularniejszych połączeń. Witrynki szklane nie są już tylko pojedynczymi elementami dekoracyjnym, wkomponowanymi w pełne fronty, ale obserwowaliśmy je na całej szerokości zabudowy.

- Warto łączyć struktury i kolory, szukać prostych, ale ciekawych pomysłów, które zapewnią kuchni niepowtarzalny wygląd. Duża dowolność w wystroju wnętrz pozwala na różnorodne połączenia stylistyczne, nie wprowadzajmy ich jednak w nadmiarze. Dzięki temu przestrzeń będzie spójna i harmonijna, a my unikniemy wrażenia chaosu – podpowiada projektantka. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.