Komunikaty PR

We wnętrzach kuchennych wybieramy ciekawe połączenia modułów i dekorów

2020-01-02  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Design ( 0.28 MB )

Symetrycznie rozmieszczone szafki o ustandaryzowanej wysokości i fronty w jednolitym kolorze to nie jedyny sposób, aby zaaranżować zabudowę meblową w kuchni. Największym atutem nowoczesnych wnętrz jest różnorodność oraz pomysłowe zestawienia modułów mebli i dekorów. Jakie połączenia podobały się nam w roku 2019?

 

Szafki nie muszą być w tym samym kolorze, mieć jednakowej wysokości czy być symetrycznie rozmieszczone w usystematyzowanym porządku. W ubiegłym sezonie sporo się działo w przestrzeni kuchennej, a najciekawsze zmiany obserwowaliśmy w większej swobodzie projektowania i designie bryły mebli. Projektanci przekonali nas do mniej standardowej formy zabudowy kuchennej, dzięki czemu nabrała ona oryginalności.

Takie mieszanie wzorów, struktur i dekorów to atrakcyjny sposób, aby spersonalizować zabudowę meblową, bez potrzeby uciekania się do krzykliwych kolorów, zbyt wyszukanych form czy nadmiaru ozdobników. Aby osiągnąć interesujący efekt wystarczy zabawa symetrią, zróżnicowanie wysokości poszczególnych modułów mebli czy łączenie w jednej zabudowie meblowej frontów o różnych dekorach, pełnych z przeszklonymi, połyskujących z matowymi. Oryginalny wizerunek nawet prostej zabudowy meblowej zapewni połączenie różnych materiałów, a nawet uchwytów meblowych. Kwintesencją nowoczesnych wnętrz kuchennych jest idea łączenia różnych powierzchni, by osiągnąć bardziej interesujący efekt.

Jak podkreślić niepowtarzalny charakter wnętrza, zaakcentować własną stylistykę a jednocześnie zachować równowagę aranżacyjną? Ciekawostką ostatniego sezonu jest duotone czyli zastosowanie ciemniejszych dekorów na frontach szafek dolnych oraz kontrastowych, jaśniejszych wybarwień na frontach szafek górnych. To zabieg, który nie tylko uatrakcyjnia bryłę mebli, ale nadaje jej wizualnej lekkości.

- Rząd szafek wiszących w jaśniejszym wybarwieniu niż fronty szafek dolnych pozwala odciążyć optycznie wnętrze, dlatego jest dobrym pomysłem w przypadku masywnej zabudowy meblowej czy niedużych wnętrz – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Nadal najbardziej podobają się nam łączenia dekorów drewna z kolorami, ale coraz częściej decydujemy się na połączenia dwóch kontrastowych kolorów.

Ciekawe zmiany obserwowaliśmy zwłaszcza w górnej części zabudowy meblowej. To mocno wyeksponowany element mebli, który w istotny sposób kształtuje wizerunek całej kuchni. Jednolitą zabudowę meblową czy rząd identycznych szafek zastąpiły asymetrycznie rozmieszczone moduły, w które nieregularnie wkomponowane są otwarte półki. Nie tylko podkreślają indywidualny styl, ale wprowadzają do wnętrz dynamikę.

Szafki wiszące nie muszą już zajmować całej szerokości ściany. Wystarczy kilka modułów, które skomponujemy z bardzo modnymi otwartymi półkami. Mogą być zespolone z meblami lub stanowić samodzielny element. Skoro szafek nie prowadzimy na całej szerokości ściany, zagospodarowaliśmy na nie przestrzeń do wysokości sufitu, co pozwala zyskać dodatkowy potencjał powierzchni do przechowywania. Aby odciążyć wizualnie taką wysoką zabudowę meblową i nadać jej elegancji, fronty pełne łączyliśmy z przeszkleniami. To jedno z najpopularniejszych połączeń. Witrynki szklane nie są już tylko pojedynczymi elementami dekoracyjnym, wkomponowanymi w pełne fronty, ale obserwowaliśmy je na całej szerokości zabudowy.

- Warto łączyć struktury i kolory, szukać prostych, ale ciekawych pomysłów, które zapewnią kuchni niepowtarzalny wygląd. Duża dowolność w wystroju wnętrz pozwala na różnorodne połączenia stylistyczne, nie wprowadzajmy ich jednak w nadmiarze. Dzięki temu przestrzeń będzie spójna i harmonijna, a my unikniemy wrażenia chaosu – podpowiada projektantka. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Konsument

Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.

Dom i ogród

Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów

Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.