Wentylacja z rekuperacją. Wybierz dobrze. Wybierz STIEBEL ELTRON
Oddychaj świeżym powietrzem i skutecznie odzyskuj ciepło. Odkryj świat innowacyjnych jednostek wentylacyjnych, które zapewniają świeże powietrze i niższe rachunki. Zmień światło swojej przyszłości na zielone. Wymień powietrze w najwygodniejszy sposób wykorzystując systemy wentylacji z rekuperacją.
Decydując się na kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych, świeże powietrze będzie stałym elementem Twojego domu. Dzięki wentylacji Ty i Twoja rodzina nie będziecie wdychać powietrza o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. A wszystko to bez irytującego otwierania okna, które również wpuszcza hałas, kurz i pyłki. Urządzenia wentylacyjne są idealne, zwłaszcza w domach dobrze ocieplonych, ponieważ naturalna wymiana powietrza jest bardzo niska. Po zainstalowaniu możesz cieszyć się zdrowym powietrzem przez długi czas.
Dobre powody, by odetchnąć w domu:
-
Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach
-
Większy komfort życia dzięki automatycznej wentylacji bez czasochłonnej ręcznej wentylacji przez uchylanie okien
-
Energooszczędna wentylacja dzięki odzyskowi ciepła
Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb
Głęboki oddech jest dobry dla każdego. Aby miało to pozytywny wpływ na przyrodę i Twój dom, potrzebne jest świeże powietrze, które regularnie trafia do Twoich pomieszczeń. Skorzystaj z urządzeń wentylacyjnych STIEBEL ELTRON, które zamieniają zużyte powietrze na nowe i sprawiają, że wentylacja okienna staje się dla Ciebie zbyteczna.
Dzięki centralnej wentylacji pojedyncza jednostka (rekuperator) dostarcza i odprowadza powietrze
do/z wnętrza budynku za pomocą systemu wentylacji. Potrzebne do tego kanały wentylacyjne mogą być wpuszczone w ścianach betonowych lub podwieszanych sufitach, w podłogach lub umieszczone pod jastrychem - nawet na otwartej przestrzeni. Ta opcja jest szczególnie polecana w przypadku nowych projektów i kompleksowych projektów modernizacyjnych. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku.
Energia odzyskana z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do podgrzania powietrza nawiewanego. Efektywność i zdrowy tryb życia idą w parze.
Centralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła (w skrócie rekuperacja) w nowych domach to już standard. I to nie tylko w związku z nowymi wymaganiami energetycznymi WT 2021,
a poprzez podwyższony komfort.
Zadaniem rekuperatora centralnego jest:
-
dostarczenie nam odpowiedniej ilości świeżego powietrza;
-
odprowadzenia nadmiaru wilgoci, która wynika z naszego pobytu w domu;
-
odzysk ciepła do 94% ciepła z powietrza zużytego;
-
filtrowanie szkodliwych cząsteczek SMOGu i pyłków roślin (filtry klasy M5/F7).
Zaawansowane urządzenia, które przynoszą oszczędności finansowe pod czas zapełnienia naszego komfortu! Kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych można uzyskać, instalując centralny system wentylacji. Instalacja rekuperacji jest prosta i przynosi wymierne korzyści.
Decentralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
Decentralna wentylacja ścienna nie posiada systemu dystrybucji powietrza, a poszczególne jednostki rekuperacyjne są zamontowane w bezpośrednio w ścianie zewnętrznej. Jest to idealne rozwiązanie dla istniejącego domu z problemami wentylacji oraz po dociepleniu ścian i wymianie okien, kiedy dom przestaje "oddychać". Bardzo istotne w tym systemie jest szczególnie prosta instalacja oraz niski koszt inwestycyjny.
Dowiedz się więcej. Skorzystaj z FORMULARZA i złóż zapytanie ofertowe. Otrzymasz od STIEBEL ELTRON propozycję dostosowaną do Twojego budynku – szytą na miarę.
KILK KLIK: https://bit.ly/3xENwSV
Więcej na: https://bit.ly/3kgBHi1

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.