Widowiskowa podłoga w kolorze
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Podłoga to niewątpliwie ważny element wnętrza, który sam w sobie może stanowić jego nietuzinkową ozdobę. Jej użytkowanie pozostawia jednak ślady, dlatego aby utrzymać estetyczne walory podłogi, z czasem konieczna może być jej renowacja. Dzięki dostępnym na rynku produktom podłogę można pomalować, wybierając jej odcień wśród bogatej palety kolorów.
Podłoga, która współgra z kolorem drzwi, mebli bądź dekoracji? Dlaczego nie. Dzięki farbie Tikkurila Betolux Akva, którą można barwić na tysiące kolorów, z łatwością można dopasować jej odcień do pozostałych elementów aranżacji, tworząc spójną kompozycję. Podłoga w oryginalnym seledynowym odcieniu X375 będzie odświeżającą niespodzianką wnętrzarską, a jednocześnie kojącym akcentem kolorystycznym eklektycznej jadalni.
Jeśli sama zmiana koloru podłogi to za mało, warto pójść o krok dalej i postawić na wzory. Motyw szachownicy namalowany na podłodze to sposób, by w miejscu zużytych desek wykreować odważną, a jednocześnie niebanalną aranżację. Czarno-biała kratka wysunie się na pierwszy plan we wnętrzu utrzymanym w tej samej kolorystyce, odróżniając się klasycznym deseniem. Ciekawy efekt zapewnią też reprezentujące różne style krzesła, które formą i kolorami wzbogacą wystrój.
Malowanie podłogi krok po kroku
Malowanie podłogi z Tikkurila Betolux Akva nie wymaga specjalnych umiejętności. To produkt, który nie wymaga użycia farby podkładowej i szybko schnie, więc proces malowania można przeprowadzić bardzo sprawnie. Na początek przeznaczoną do malowania powierzchnię trzeba starannie oczyścić z zanieczyszczeń, które mogą ograniczać przyczepność farby, w razie konieczności ją zeszlifować. Następnie należy odkurzyć i umyć podłogę, by usunąć pył. Gładką i zmatowioną podłogę można swobodnie malować.
Na podłogę nanosimy 2-3 warstwy produktu za pomocą wałka z krótkim włosiem, pędzla z włosiem syntetycznym lub mieszanym. Najlepiej jest malować kilka desek na raz, wzdłuż ich długości. Można też puścić wodze fantazji i korzystając z taśmy malarskiej bądź szablonu wykonać na podłodze wzory. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.
Po zakończeniu prac podłoga w krótkim czasie jest gotowa do użytkowania, ale ostateczną trwałość i odporność zyskuje po ok. 2 tygodniach. Do tego czasu należy więc unikać gruntownego czyszczenia. Można ją czyścić za pomocą szczotki, mopa lub ściereczki, używając neutralnego detergentu.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.