Komunikaty PR

Winogronowe zbiory – jesienna dawka witamin

2021-08-17  |  13:00

Początek jesieni oznacza czas zbiorów w ogrodzie. Winogrona, późne maliny, śliwy, jabłka, gruszki wkrótce zagoszczą na naszych stołach. Planując owocową ucztę koniecznie musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Przy zbieraniu dorodnych kiści winogron doskonale sprawdzi się mały sekator.

Winorośl można uprawiać w każdym ogrodzie – podstawą jest wybór odpowiedniego stanowiska i odmiany. Pnącze powinno rosnąć w miejscu ciepłym, osłoniętym od wiatru. W czasie uprawy winorośl trzeba przede wszystkim nawadniać w czasie suszy, nawozić i chronić przed chorobami oraz szkodnikami.

Ważna jest również pielęgnacja. Latem wszystkie boczne, nowe pędy skraca się nad drugim liściem powyżej kiści. Niech rozwija się tylko jedna kiść owoców na każdym młodym, bocznym pędzie. Nowe, letnie pędy, które nie wykształciły kwiatostanów, skraca się. Pozostawia się jedynie pędy, które posłużą do formowania krzewów w roku następnym. Kolejne przycinanie winorośli wykonuje się zazwyczaj w listopadzie.

Niezwykle wydajne sekatory

Do pielęgnacji winorośli, jak również do zbiorów kiści winogron przyda się mały sekator o dużej mocy cięcia. To niezbędnik dla osób, które zajmują się uprawą winorośli. Przykładem są modele z najbardziej zaawansowanej linii X-seriesTM, łączące najlepsze w swojej klasie rozwiązania technologiczne, ergonomię i wytrzymałość. Doskonale radzą sobie z usuwaniem pędów drzew owocowych, przycinaniem roślin wieloletnich oraz strzyżeniem krzewów. Dzięki nim pielęgnacja i zbiór winogron stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Nowe sekatory X-seriesTM są wyjątkowo wytrzymałe i wydajne. Osiągają najwyższą wydajność cięcia w swojej klasie. A wszystko dzięki innowacyjnemu mechanizmowi PowerGearTM, który zwiększa siłę cięcia trzykrotnie w porównaniu do standardowych mechanizmów. Natomiast unikalna obrotowa rączka ułatwia pracę całą dłonią, zmniejszając jej obciążenie przy zachowaniu najwyższej efektywności. Ponadto, odporne na korozję ostrze pokryte powłoką, minimalizuje tarcie i zwiększa efektywność pracy, zapewniając gładkie i czyste cięcie. Dzięki ulepszonej antypoślizgowej powłoce SoftGrip™ ze strukturą 3D narzędzie wygodnie i pewnie leży w dłoniach co wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy. W ofercie znajdziemy sekator kowadełkowy P941 oraz dwa nożycowe P961, P921.

Dokładny termin zbioru winogrona zależy od konkretnej odmiany oraz pogody. Zazwyczaj jest to koniec września oraz październik. Winogrona na wino czy nalewkę zbiera się, gdy są już w pełni dojrzałe. Można z nich przygotować również smaczny sok, zamrozić w odpowiednich pojemniczkach. Zawierają dużo witaminy C, kwasów organicznych i mikroelementów, dlatego warto serwować je w różnej postaci przez cały rok.

Orientacyjna cena detaliczna:

- Sekator nożycowy X-series TM, L (P961) - ok. 125 zł

- Sekator nożycowy X-series TM, M (P921) - ok. 107 zł

- Sekator kowadełkowy X-series TM, L (P941) - ok. 125 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.