Wiosenny design
Taras to nie tylko miejsce do wypoczynku, to również dodatkowa przestrzeń, którą należy zorganizować. Odkrywanie jej potencjału to podróż w świat unikalnego designu. Coraz częściej przestaje być ona jedynie miejscem relaksu i zostaje wypełniona prawdziwie nietuzinkowymi aranżacjami. Wiosna to okazja do odkrycia najnowszych trendów tarasowych i kreatywnego spojrzenia na wystrój.
Jednym z ciekawszych rozwiązań są płyty tarasowe koraTER od Grupy Tubądzin. Dostarczają one inspiracji do stworzenia wymarzonej strefy na świeżym powietrzu. KoraTER nie tylko podkreśla estetykę tarasów, ale także tworzy atmosferę wypoczynku i spokoju. Płyty koraTER można układać np. na wspornikach tarasowych, zaprawie drenażowej, podsypce piaskowej lub żwirowej, a nawet układać bezpośrednio na ziemi.
Płyty KoraTER to 7 oryginalnych kolekcji, które nie tylko umożliwiają wybór niemal dowolnego stylu aranżacji tarasu, ale też spełniają praktyczne funkcje. Łatwość utrzymania ich w czystości sprawia, że taras zawsze będzie prezentować się doskonale, niezależnie od pogody. Trwałość i wytrzymałość gwarantują, że możemy cieszyć się pięknie zaaranżowaną przestrzenią na dworze przez wiele sezonów.
Innowacyjne płyty tarasowe KoraTER otwierają szerokie pole do kreatywnych aranżacji, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy. W nowoczesnym minimalizmie, charakteryzującym się prostotą form i surowością, doskonale sprawdzą się płyty tarasowe KoraTER o gładkiej powierzchni w neutralnych kolorach, takich jak biel czy szarość. Dla miłośników natury i ekologii inspiracją może być trend eko-chic. W takim przypadku, płyty o strukturze drewna lub kamienia, dostępne w paletach brązów i beży, będą doskonałym wyborem. KoraTER zachowuje naturalny wygląd, jednocześnie eliminując problemy związane z koniecznością konserwacji prawdziwego drewna. Osoby pragnące przenieść na taras tradycyjny klimat mogą postawić na rustykalne aranżacje. Płyty tarasowe w ciepłych odcieniach brązu doskonale wpiszą się w ten trend, nadając tarasowi przytulny i nostalgiczny charakter. Na popularności zyskują także tarasy inspirowane klimatem śródziemnomorskim. Jasne, pastelowe płyty tarasowe w odcieniach bieli i beżu doskonale wprowadzą atmosferę nadmorskiego relaksu.
Wiosna to czas ożywienia zarówno dla przyrody, jak i dla samych siebie. Warto więc podjąć wysiłek i zadbać o to, aby nasza przestrzeń zewnętrzna była nie tylko funkcjonalna, ale także piękna i zachęcająca do spędzania tam czasu. Płyty koraTER to inwestycja w komfort i estetykę naszego otoczenia.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.