Komunikaty PR

Wiosna w ogrodzie i na balkonie

2022-05-30  |  01:00
Biuro prasowe

Choć w tym roku wiosna jest dość chłodna, to pewne prace ogrodnicze nie mogą czekać i muszą zostać przeprowadzone właśnie w tym okresie. Co należy w tym czasie zrobić w ogrodzie, co warto dokupić, o co szczególnie zadbać, by latem cieszyć się jego pięknem?

 

Wiosenne prace w ogrodzie to przede wszystkim zakładanie nowego i pielęgnacja już istniejącego trawnika, sadzenie drzew, krzewów oraz bylin, a także wysiew roślin jednorocznych oraz sadzenie nowych roślin cebulowych. Zadań jest dużo, a w tym czasie powinniśmy też zadbać o te rośliny i nasadzenia, które już mamy w naszym ogrodzie.

Wybór roślin w sklepach Castoramy jest ogromny. Dzięki temu ogród nie tylko nabierze nowych odcieni i będzie cieszył nasze oczy pięknymi kolorami przez cały rok, ale też możemy go dopasować do trybu życia, otoczenia, a także potrzeb owadów, ptaków i zwierząt.

W obecnych czasach przy planowaniu ogrodu coraz częściej jest poruszany temat bioróżnorodności. Teraz ogród powinien nie tylko być piękny, ale również sprzyjać rozwojowi odwiedzających go owadów, ptaków czy zwierząt. Ważne na przykład jest takie dobranie roślin, by miały różne terminy kwitnienia i owocowania. Dlatego przy obsadzaniu ogrodzenia żywopłotem warto wybrać ogniki szkarłatne, które nie tylko pięknie wyglądają, ale utrzymują owoce przez całą zimę, przez co są doskonałym źródłem pokarmu dla ptaków. Inną rośliną, która pomoże przetrwać ptasim gościom w trudnym czasie przedwiośnia, jest forsycja. Pamiętajmy również, by na trawnikach, a przynajmniej na ich fragmentach pojawiły się kwiaty miododajne – specjalne mieszanki nasion można kupić w sklepach Castoramy.

 

Słoneczne dni zachęcają do przygotowania balkonów i tarasów do sezonu letniego. W najnowszym katalogu Castoramy oraz w zewnętrznych strefach ogrodowych prezentowane są rozmaite kolekcje mebli, z których z pewnością wybierze dla siebie coś zarówno właściciel dużego tarasu, jak i niewielkiego balkonu – na przykład elegancki zestaw mebli ogrodowych GoodHome Apolima czy też zajmujące niewiele miejsca, składane meble GoodHome Virginia, wykonane z drewna akacjowego.

 

Ogród to nie tylko rośliny i meble. Dla spójnego wyglądu ważne są również donice, ogrodzenia rabatek, pergole, oświetlenie, itp. Istotne jest, jaki styl ma być nutą przewodnią w przestrzeni, którą urządzamy. Jeśli lubimy styl boho – z oferty Castoramy wybierzmy te produkty, które najlepiej oddają jego ducha – materiały o strukturze bawełny, jasne kolory, technorattan, który wygląda jak wiklina, ale jest od niej znacznie bardziej wytrzymały. Doskonałym przykładem może tu być zestaw mebli GoodHome Belle Isle, który wygląda jak wykonany z jasnej wikliny. Do tego kilka roślin doniczkowych w koszach z trawy morskiej, kilka tworzących niezwykły nastrój lampionów Beehive i nie będziemy chcieli opuszczać naszego letniego zakątka. Jeśli marzy nam się balkon w stylu loftowym, w Castoramie znajdziemy meble z linii GoodHome Saba – wygodne, a jednocześnie, dzięki funkcji składania, pozwalające na idealne wykorzystanie przestrzeni. Dołóżmy do tego poduszki Denia, dostępne w kilku rozmiarach latarenki Black, na ścianie powieśmy metalowy uchwyt na rośliny Verve, zawieśmy kilka lamp solarnych Cage Copper i nasz balkon jest gotowy na przyjęcie gości.

 

Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie rośliny dobrać, czy też mamy problem z wyborem mebli, doradcy klienta w sklepach Castorama chętnie pomogą dobrać niezbędne elementy, by stworzyły razem harmonijną całość.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.