„Wizjonerskie piątki” w TNT
Nawet najdroższy w produkcji i najbardziej eksperymentalny film byłby niczym bez wizji reżysera. Dlatego we wrześniu TNT zaprezentuje cykl produkcji, które zawdzięczają swoje miejsce w historii osobowościom reżyserów i ich przełomowym koncepcjom. Emisja „Wizjonerskich piątków” już od 3 września.
„Na skraju jutra” było ryzykowną produkcją, która opłaciła się wszystkim twórcom. Film zebrał wysokie noty od krytyków i publiczności. Na jednym z najważniejszych filmowych portali, Rotten Tomatoes, otrzymał aż 90% pozytywnych ocen od obydwu grup. Nic dziwnego, że wszyscy wyczekują sequela: jak twierdzi reżyser Doug Liman, szansa na jego powstanie jest coraz większa. Emily Blunt sugerowała, że wyzwaniem będzie spory budżet, potrzebny do realizacji wizji Limana. Na planie części pierwszej wykorzystano bowiem specjalnie zbudowane zbroje, ważące ponad 30 kilogramów. Nie bez znaczenia były też umiejętności głównych aktorów: Tom Cruise wykonywał sam wszystkie wyczyny kaskaderskie, a Emily Blunt walczyła i skakała jak prawdziwa atletka. W ten sposób reżyser kultowej „Tożsamości Bourne’a” dodał do swojej filmografii kolejną uznaną produkcję.
Jednym z najbardziej legendarnych filmów, które nie powstałyby bez uporu i wizji reżyserek, jest „Matrix” sióstr Wachowskich. Choć odtwórca głównej roli, Keanu Reeves, przed wystąpieniem w tej produkcji był już cenionym aktorem, to właśnie „Matrix” zrobił z niego megagwiazdę. Słynna scena, w której Neo uchyla się przed pędzącymi nabojami, została nakręcona z wykorzystaniem aż 120 aparatów cyfrowych i 2 kamer filmowych. Ustawiono je tak, aby z pojedynczych ujęć stworzyć wrażenie nabojów mknących w zwolnionym tempie. Do trzeciej części trylogii, „Matrix Rewolucje”, stworzono specjalny przyrząd teleskopowy, dzięki któremu kaskaderzy mogli wykonać kilka obrotów w powietrzu podczas scen walk.
W panteonie hollywoodzkich reżyserów jest niewielu wizjonerów rangi Christophera Nolana, twórcy „Interstellar”. Wielu kinomanów twierdzi, że to właśnie on swojego czasu nagrał najlepszy film o Batmanie: „Mroczny Rycerz” z Heathem Ledgerem. Jego „Incepcja” również była kamieniem milowym dla gatunku thrillerów sci-fi. Nic więc dziwnego, że zarówno widzowie, jak i krytycy z ekscytacją wyczekiwali pełnometrażowego filmu sci-fi o pozaziemskich lotach, który miał wyjść spod ręki Nolana. „Interstellar” udowodnił to, co zakładali fani: koncepcja reżyser pozwoliła stworzyć jedną z najbardziej niesamowitych produkcji science fiction. Nie bez powodu każdy krok Nolan konsultował z profesorem Thornem, zdobywcą Nobla w dziedzinie fizyki. Osiągnął maksymalne podobieństwo do rzeczywistych możliwości wydarzeń w kosmosie.
Wszystkie produkcje zostaną wyemitowane we wrześniowym cyklu „Wizjonerskie piątki”.
Plan emisji:
03.09, godz. 20:40 – „Na skraju jutra”
10.09, godz. 21:00 – „Matrix”
17.09, godz. 20:30 – „Interstellar”
24.09, godz. 21:00 – „Matrix Rewolucje”
O TNT
TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie tnt-tv.pl.
Biuro prasowe
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
PR.Turner.Polska@turner.com
Emila Rybak
Marketing & PR
emila.rybak@warnermedia.com
+48 512 027 201
Joanna Więckowska
PR Manager | dotrelations
joanna.wieckowska@dotrelations.pl
+48 690 995 770

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.