Komunikaty PR

„Wizjonerskie piątki” w TNT

2021-08-26  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania TNT_wizjon ( 0.6 MB )

Nawet najdroższy w produkcji i najbardziej eksperymentalny film byłby niczym bez wizji reżysera. Dlatego we wrześniu TNT zaprezentuje cykl produkcji, które zawdzięczają swoje miejsce w historii osobowościom reżyserów i ich przełomowym koncepcjom. Emisja „Wizjonerskich piątków” już od 3 września.

 

 

„Na skraju jutra” było ryzykowną produkcją, która opłaciła się wszystkim twórcom. Film zebrał wysokie noty od krytyków i publiczności. Na jednym z najważniejszych filmowych portali, Rotten Tomatoes, otrzymał aż 90% pozytywnych ocen od obydwu grup. Nic dziwnego, że wszyscy wyczekują sequela: jak twierdzi reżyser Doug Liman, szansa na jego powstanie jest coraz większa. Emily Blunt sugerowała, że wyzwaniem będzie spory budżet, potrzebny do realizacji wizji Limana. Na planie części pierwszej wykorzystano bowiem specjalnie zbudowane zbroje, ważące ponad 30 kilogramów. Nie bez znaczenia były też umiejętności głównych aktorów: Tom Cruise wykonywał sam wszystkie wyczyny kaskaderskie, a Emily Blunt walczyła i skakała jak prawdziwa atletka. W ten sposób reżyser kultowej „Tożsamości Bourne’a” dodał do swojej filmografii kolejną uznaną produkcję.

Jednym z najbardziej legendarnych filmów, które nie powstałyby bez uporu i wizji reżyserek, jest „Matrix” sióstr Wachowskich. Choć odtwórca głównej roli, Keanu Reeves, przed wystąpieniem w tej produkcji był już cenionym aktorem, to właśnie „Matrix” zrobił z niego megagwiazdę. Słynna scena, w której Neo uchyla się przed pędzącymi nabojami, została nakręcona z wykorzystaniem aż 120 aparatów cyfrowych i 2 kamer filmowych. Ustawiono je tak, aby z pojedynczych ujęć stworzyć wrażenie nabojów mknących w zwolnionym tempie. Do trzeciej części trylogii, „Matrix Rewolucje”, stworzono specjalny przyrząd teleskopowy, dzięki któremu kaskaderzy mogli wykonać kilka obrotów w powietrzu podczas scen walk.

W panteonie hollywoodzkich reżyserów jest niewielu wizjonerów rangi Christophera Nolana, twórcy „Interstellar”. Wielu kinomanów twierdzi, że to właśnie on swojego czasu nagrał najlepszy film o Batmanie: „Mroczny Rycerz” z Heathem Ledgerem. Jego „Incepcja” również była kamieniem milowym dla gatunku thrillerów sci-fi. Nic więc dziwnego, że zarówno widzowie, jak i krytycy z ekscytacją wyczekiwali pełnometrażowego filmu sci-fi o pozaziemskich lotach, który miał wyjść spod ręki Nolana. „Interstellar” udowodnił to, co zakładali fani: koncepcja reżyser pozwoliła stworzyć jedną z najbardziej niesamowitych produkcji science fiction. Nie bez powodu każdy krok Nolan konsultował z profesorem Thornem, zdobywcą Nobla w dziedzinie fizyki. Osiągnął maksymalne podobieństwo do rzeczywistych możliwości wydarzeń w kosmosie.

Wszystkie produkcje zostaną wyemitowane we wrześniowym cyklu „Wizjonerskie piątki”.

Plan emisji:

03.09, godz. 20:40 – „Na skraju jutra”

10.09, godz. 21:00 – „Matrix”

17.09, godz. 20:30 – „Interstellar”

24.09, godz. 21:00 – „Matrix Rewolucje”

 

 

O TNT

TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie tnt-tv.pl.

 

Biuro prasowe

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

PR.Turner.Polska@turner.com

 

Emila Rybak 

Marketing & PR 

emila.rybak@warnermedia.com  

+48 512 027 201 

 

Joanna Więckowska

PR Manager | dotrelations

joanna.wieckowska@dotrelations.pl  

+48 690 995 770

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.