Komunikaty PR

Wnętrza w duchu slow life – jak dobrać osłony okienne?

2022-05-25  |  01:00
Biuro prasowe

Ostatnie lata sprawiły, że cały świat zwolnił. Slow life stal się długofalowym trendem, który zakłada bycie tu i teraz oraz czerpanie garściami z życia, ale z zachowaniem totalnej uważności. Nasze mieszkania i domy coraz częściej traktujemy jako przestrzeń, którą chcemy świadomie kreować i chronić. Jak zatem dobrać osłony okienne, by idealnie wpisywały się w nurt slow life?

 

Smakuj życie w swoim stylu

 

Wnętrza w stylu slow life zachęcają do tego, by zostać w nich na dłużej i bez pośpiechu delektować się każdym detalem. Stonowane kolory ścian, naturalne materiały, duża ilość roślin doniczkowych i wygodne meble, w których mamy ochotę się zanurzyć i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości.

 

Kwintesencją slow life design jest spokój, harmonia i skupienie na każdym najmniejszym detalu. W tego typu wnętrzach każdy element wystroju zaprasza do spokojnej kontemplacji. Odpowiednio dobrane materiały pozwalają wyodrębnić strefy relaksu, w których każdy domownik może wypoczywać na swój własny sposób. We wnętrzach slow life każdy może znaleźć wytchnienie dzięki miękkim kanapom, poduszkom i pledom, dotleniającym roślinom doniczkowym, ratanowym i bambusowym dodatkom, a wreszcie oprawom okiennym z naturalnych materiałów, przepuszczających promienie słoneczne zgodnie z preferencjami domowników.

 

Nurt slow life pojawił się w odpowiedzi na otaczający nas pęd – za karierą, pieniędzmi, szczęściem rodzinnym oraz wieczną młodością. Ciągły bieg zmęczył nas wszystkich psychicznie i z przyjemnością oddaliśmy się temu co powolne, niespieszne, skupione, spokojne i harmonijne. Trend ten zainspirował również producentów osłon okiennych, przy tworzeniu najnowszych kolekcji. – Naturalne materiały, stonowane barwy i przyjemne faktury żaluzji plisowanych szybo zyskały zwolenników, którym zależało na wydobyciu w swoich wnętrzach jak najwięcej przytulności i komfortu – zauważa Agnieszka Gołębiewska, przedstawicielka marki Anwis.

 

Żaluzje plisowane - idealna ochrona prywatności

 

Nurt slow life stawia na jakość, a nie na ilość. Dzięki wysokiej jakości tkanin, żaluzje plisowane idealnie wpisują się w ten trend. I choć liczby nie robią wrażenia na slow'ersach, to warto podkreślić, iż w ofercie niektórych producentów znajduje się ponad 550 rodzajów tkanin, pozwalających na ich łączenie w dowolnych kombinacjach.

 

Dzięki plisom, można przysłonić dowolnie wybrany fragment okna, w zależności od naszych preferencji. Są także praktycznie jedyną osłoną, którą zastosujemy w oknach o niestandardowym kształcie, np. trójkątnym lub owalnym. Ponadto możliwość użycia dwóch tkanin – transparentnej i zaciemniającej - w jednym systemie pozwala na dobranie odpowiedniej ochrony przed słońcem oraz zapewnia prywatność zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy – wyjaśnia przedstawicielka marki Anwis.

 

O czym należy pamiętać, dobierając osłony okienne w stylu slow?

 

Uporządkowany dom przynosi ukojenie także w naszej głowie. Pozwala uzyskać przestrzeń na nowe plany, marzenia i cele. Marzysz o tym, by w Twoim domu pojawiło się więcej roślin? Żaluzje plisowane zajmują niewielką przestrzeń przy oknie, pozostawiając wolny parapet.

 

W nurcie slow każdy detal ma znaczenie. Wybierając żaluzje plisowane warto zatem zamontować tkaniny do zadań specjalnych, które będą dodatkowo tłumić hałasy z zewnątrz lub chłodzić pomieszczenia zlokalizowane na poddaszach lub od strony południowej.

 

– Slow life oznacza życie z poczuciem komfortu, a obsługa żaluzji plisowanych jest nadzwyczaj prosta i płynna – podkreśla Agnieszka Gołębiewska, ekspertka marki Anwis. – Plisy o mniejszych gabarytach najczęściej obsługiwane są za pomocą poręcznych uchwytów sterujących zlokalizowanych na ruchomych rynnach. W przypadku większy przeszkleń możemy zastosować sterowanie elektryczne, jednak z uwagi na mały ciężar osłony oraz precyzyjne działanie, często wybierane są plisy wyposażone w sznurek lub łańcuszek kulkowy. Posiadają one specjalne zabezpieczenia Child Safety. Samozrywalny łącznik pozwala szybko rozpiąć pętlę, która może zagrażać bezpieczeństwu zarówno naszych dzieci, jak i ciekawskich zwierzaków domowych. Właśnie za pomocą takich detali tworzymy w naszych wnętrzach przystań, w której każdy może się czuć swobodnie i komfortowo.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć