Komunikaty PR

Wnętrza w duchu slow life – jak dobrać osłony okienne?

2022-05-25  |  01:00
Biuro prasowe

Ostatnie lata sprawiły, że cały świat zwolnił. Slow life stal się długofalowym trendem, który zakłada bycie tu i teraz oraz czerpanie garściami z życia, ale z zachowaniem totalnej uważności. Nasze mieszkania i domy coraz częściej traktujemy jako przestrzeń, którą chcemy świadomie kreować i chronić. Jak zatem dobrać osłony okienne, by idealnie wpisywały się w nurt slow life?

 

Smakuj życie w swoim stylu

 

Wnętrza w stylu slow life zachęcają do tego, by zostać w nich na dłużej i bez pośpiechu delektować się każdym detalem. Stonowane kolory ścian, naturalne materiały, duża ilość roślin doniczkowych i wygodne meble, w których mamy ochotę się zanurzyć i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości.

 

Kwintesencją slow life design jest spokój, harmonia i skupienie na każdym najmniejszym detalu. W tego typu wnętrzach każdy element wystroju zaprasza do spokojnej kontemplacji. Odpowiednio dobrane materiały pozwalają wyodrębnić strefy relaksu, w których każdy domownik może wypoczywać na swój własny sposób. We wnętrzach slow life każdy może znaleźć wytchnienie dzięki miękkim kanapom, poduszkom i pledom, dotleniającym roślinom doniczkowym, ratanowym i bambusowym dodatkom, a wreszcie oprawom okiennym z naturalnych materiałów, przepuszczających promienie słoneczne zgodnie z preferencjami domowników.

 

Nurt slow life pojawił się w odpowiedzi na otaczający nas pęd – za karierą, pieniędzmi, szczęściem rodzinnym oraz wieczną młodością. Ciągły bieg zmęczył nas wszystkich psychicznie i z przyjemnością oddaliśmy się temu co powolne, niespieszne, skupione, spokojne i harmonijne. Trend ten zainspirował również producentów osłon okiennych, przy tworzeniu najnowszych kolekcji. – Naturalne materiały, stonowane barwy i przyjemne faktury żaluzji plisowanych szybo zyskały zwolenników, którym zależało na wydobyciu w swoich wnętrzach jak najwięcej przytulności i komfortu – zauważa Agnieszka Gołębiewska, przedstawicielka marki Anwis.

 

Żaluzje plisowane - idealna ochrona prywatności

 

Nurt slow life stawia na jakość, a nie na ilość. Dzięki wysokiej jakości tkanin, żaluzje plisowane idealnie wpisują się w ten trend. I choć liczby nie robią wrażenia na slow'ersach, to warto podkreślić, iż w ofercie niektórych producentów znajduje się ponad 550 rodzajów tkanin, pozwalających na ich łączenie w dowolnych kombinacjach.

 

Dzięki plisom, można przysłonić dowolnie wybrany fragment okna, w zależności od naszych preferencji. Są także praktycznie jedyną osłoną, którą zastosujemy w oknach o niestandardowym kształcie, np. trójkątnym lub owalnym. Ponadto możliwość użycia dwóch tkanin – transparentnej i zaciemniającej - w jednym systemie pozwala na dobranie odpowiedniej ochrony przed słońcem oraz zapewnia prywatność zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy – wyjaśnia przedstawicielka marki Anwis.

 

O czym należy pamiętać, dobierając osłony okienne w stylu slow?

 

Uporządkowany dom przynosi ukojenie także w naszej głowie. Pozwala uzyskać przestrzeń na nowe plany, marzenia i cele. Marzysz o tym, by w Twoim domu pojawiło się więcej roślin? Żaluzje plisowane zajmują niewielką przestrzeń przy oknie, pozostawiając wolny parapet.

 

W nurcie slow każdy detal ma znaczenie. Wybierając żaluzje plisowane warto zatem zamontować tkaniny do zadań specjalnych, które będą dodatkowo tłumić hałasy z zewnątrz lub chłodzić pomieszczenia zlokalizowane na poddaszach lub od strony południowej.

 

– Slow life oznacza życie z poczuciem komfortu, a obsługa żaluzji plisowanych jest nadzwyczaj prosta i płynna – podkreśla Agnieszka Gołębiewska, ekspertka marki Anwis. – Plisy o mniejszych gabarytach najczęściej obsługiwane są za pomocą poręcznych uchwytów sterujących zlokalizowanych na ruchomych rynnach. W przypadku większy przeszkleń możemy zastosować sterowanie elektryczne, jednak z uwagi na mały ciężar osłony oraz precyzyjne działanie, często wybierane są plisy wyposażone w sznurek lub łańcuszek kulkowy. Posiadają one specjalne zabezpieczenia Child Safety. Samozrywalny łącznik pozwala szybko rozpiąć pętlę, która może zagrażać bezpieczeństwu zarówno naszych dzieci, jak i ciekawskich zwierzaków domowych. Właśnie za pomocą takich detali tworzymy w naszych wnętrzach przystań, w której każdy może się czuć swobodnie i komfortowo.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.