Wnętrza z nutą splendoru
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Złote akcenty to niezawodny sposób, by wprowadzić odrobinę luksusu nawet do najbardziej niepozornego wnętrza. Mieniące się szlachetnym blaskiem dodatki stworzą klimat glamour, podkręcając swym urokiem niejedną aranżację.
Złoto w wystroju wnętrz wcale nie musi kojarzyć się ze zbędnym przepychem. Wystarczy zachować umiar w doborze dodatków, a będzie stanowić gustowną ozdobę domowej przestrzeni. Na tle białej ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva White w kolorze Albatros uwagę przykują połyskujące drobiazgi, jak złoty liść w szklanym wazonie, a całość zyska wrażenie współczesnej elegancji.
Neutralna szarość równie skutecznie potrafi zaakcentować piękno detalu, będzie więc perfekcyjną bazą dla mieniących się dekoracji. Ozdobna sztukateria w popielatym kolorze 1943 z palety Tikkurila Deco Grey, wzbogacona kilkoma dodatkami w stylu glamour, np. okrągłym złotym lustrem w kształcie słońca, da interesujący, a przy tym wyrafinowany efekt. Charakter wystroju dyskretnie podkreśli pościel w odcieniu pudrowego różu, która wniesie do sypialni odrobinę ciepła.
Jak pisał Tolkien: „nie każde złoto jasno błyszczy”, także we wnętrzu nie każdy detal w tym kolorze musi więc skrzyć się świetlistymi refleksami. Efekt wyważonej elegancji można uzyskać stawiając na złote dodatki w wersji matowej. Subtelną oprawę dla stylowego designu będzie stanowić szmaragdowa zieleń ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva Nature Matt w kolorze M443. Wystrój zespolą harmonijne odcienie glazury i kredensu, do pomalowania których można wykorzystać emalię Tikkurila Everal Aqua w tym samym odcieniu, tworząc pełną szyku monochromatyczną aranżację.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.