Komunikaty PR

Wnętrzarska lista przebojów

2022-05-16  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Wnętrze znajduje się w nowym budownictwie na jednym z katowickich osiedli. Właściciele kupili je w stanie deweloperskim. To już drugi apartament, który zaprojektowała dla nich Iwona Jałocha. Znali jej styl pracy, ufali umiejętnościom, więc tym razem pozostawili architektce wolną rękę.

Mieszkanie ma prawie 80 metrów kwadratowych, chociaż wygląda na dużo większe. Mieszka w nim rodzina z synem, uczniem szkoły podstawowej. Nie można także zapomnieć o kocie Rudku, który czuje się tu głównym i najważniejszym lokatorem. - Gospodarze cenią sobie spokój i prywatność. Mają również wspaniałe poczucie humoru, co nie raz pomogło w rozładowaniu nerwowych sytuacji, które zawsze przecież zdarzają się podczas remontu — mówi Iwona Jałocha. Na 80 metrach kwadratowych znalazło się miejsce na przestronny salon z kuchnią, sypialnię, pokój dziecka, gabinet pana domu, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze, w którym między innymi ustawiono pralkę.

Względem projektu deweloperskiego Iwona Jałocha zmieniła układ funkcjonalny w aneksie kuchennym. Dzięki temu można było wygospodarować miejsce na praktyczną spiżarkę, do której wchodzi się przez ukryte, zlicowane z zabudową kuchni drzwi pomiędzy lodówką a słupkiem z piekarnikiem. - Zawsze staram się, by wnętrza mojego projektu były funkcjonalne. Myślę, że w tym mieszkaniu także udało mi się osiągnąć cel — mówi projektantka.

Założenie projektu? - Wnętrze miało być wyraziste — wspomina Iwona Jałocha. Dlatego projekt jest eklektyczny, miejscami zaskakujący. Podłogi w apartamencie przewidziano w stonowanych kolorach. To jodełka węgierska w salonie (która została także zamontowana na ścianie jako panel pod telewizor) oraz panele podłogowe w pokojach. W aneksie kuchennym oraz w przedpokoju zdecydowano się na kafle szarego gresu. Wszystkie listwy przypodłogowe marki Dolken zakupione zostały w Dekorian Home, sieci salonów z wyposażeniem wnętrz. Za to, dla równowagi — ściany przyciągają wzrok głębokim kolorem. Granat, który przewija się przez wszystkie pomieszczenia to propozycja projektantki. W salonie zmienia nieco proporcje długiego pokoju oraz wydziela strefę relaksu. Granat (RAL 5008) nie znalazł się tylko na ścianach. Iwona Jałocha zaprojektowała w nim również fronty mebli np. długą szafkę telewizyjną w pokoju dziennym. By zdynamizować przedpokój, granat pojawił się na komodzie, na podręcznej szafie z wieszakiem oraz na podwieszanym suficie przy drzwiach. Barwa wieczornego nieba zdobi również przestrzeń sypialni (tapicerowany panel na ścianie u wezgłowia łóżka) i gabinetu. W strefie dziennej znajduje się aneks kuchenny z zabudową w kształcie litery L. Ta część wnętrza utrzymana jest w odcieniach bieli, szarości dopełnionych barwą naturalnego drewna dębowego. Granicę między kuchnią a pokojem dziennym wyznacza kuchenny półwysep oraz wiszący nad nim metalowo-drewniany regał nawiązujący do umeblowania salonu. Pomiędzy salonem a aneksem kuchennym znalazło się także miejsce na stół przeznaczony dla 6 osób. Żółta tapicerka krzeseł współgra z elementami dekoracyjnymi — poduszkami, pledem, podkładkami pod talerze.

- Pan domu jest kolekcjonerem gitar i miłośnikiem muzyki rockowej. To bez wątpienia ma wpływ na wygląd wnętrz — śmieje się projektantka. Pierwszy sygnał to obraz w salonie. Miał być zupełnie inny, niezwiązany z muzyką, ale... negocjacje z panią domu trwały długo. W efekcie obraz został specjalnie namalowany do tego pokoju. Umieszczony został w ramie ze sztukaterii, które pomogli wybrać eksperci z salonów Dekorian Home (dekorianhome.com.pl. Mocny kolorystyczny akcent w salonie dobrze zrobił. Rozjaśnił i rozweselił przestrzeń zdominowaną przez loftowe regały z metalu i drewna. Gdy wejdziemy do gabinetu, nie mamy już wątpliwości co do zainteresowań właściciela. Uwagę zwracają pięknie wyeksponowane na ścianach gitary basowe. - Klient od razu zaznaczył, gdzie będzie jego gabinet. I od razu zasugerował, że tam właśnie powinna znaleźć się kolekcja jego gitar. Nie chciałam, by wisiały na zwykłych mocowaniach, wymyśliłam więc stalowe ramy z metalową siatką wewnątrz. Całość wygląda spektakularnie — mówi projektantka Iwona Jałocha.

Łazienka jest elegancka dzięki płytkom imitującym rysunek marmuru. Zobowiązujący deseń naturalnego kamienia uspokojono gresem o betonowym wyglądzie, który znajduje się pod prysznicem (ścianka prysznicowa New Trendy) oraz na ścianie, na której zawisła miska WC. Przytulności dodają wnętrzu drewniane elementy: szafka pod umywalką oraz fronty szafek. Baterie marki Corosan idealnie wpisują się w to niewielkie wnętrze.

Iwona Jałocha dużą wagę przywiązuje do projektu oświetlenia, W katowickim apartamencie rozplanowała je brawurowo. Wykorzystała system opraw oświetleniowych polskiej marki Aquaform. W strefie dziennej zaplanowała trzy obwody, by klienci mogli korzystać ze światła w różnych konfiguracjach, w zależności od aktywności. W przedpokoju natomiast zamontowane zostały 4 punkty oraz oświetlenie led po obwodzie sufitu. Dwie natynkowe lampy mają za zadanie doświetlić lustro oraz obraz.

Niewątpliwym atutem tego mieszkania jest piękny, dostępny dla wszystkich lokatorów taras. W dzień cieszy bujną zielenią, wieczorem nastrojowym oświetleniem i panoramą miasta.

Projekt ten został wyróżniony w konkursie „Light up! With AQForm”.

Iwona Jałocha, właścicielka pracowni architektury wnętrz Jałocha Design jest absolwentką Studium Architektury Wnętrz w Katowicach, projektantką, dekoratorem wnętrz oraz pasjonatką wzornictwa przemysłowego. Na rynku działa już od 9 lat. Uwielbia styl eklektyczny, który pozwala puścić wodze wyobraźni. Ponad wszystko ceni funkcjonalność. Na swoim koncie ma wiele zrealizowanych projektów obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Transport

Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.

Muzyka

Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.