Komunikaty PR

Wnętrze nasycone kolorami i ponadczasowym vintage

2023-02-23  |  11:00
Biuro prasowe

Odkąd matka Blanki, projektantka wnętrz, wybrała meble USM jako wyposażenie biur jej ojca, Carlosa Miró, ikoniczny system modułowy towarzyszy jej wszędzie, gdzie mieszka. Pierwszy własny egzemplarz kupiła, gdy wyprowadziła się z domu. Teraz powiększa swoją prywatną kolekcję w nowej rezydencji, liczącej bez mała 670 m kw., położonej na przedmieściach Barcelony.

Blanca jest projektantką mody, ale idąc drogą swojej mamy, coraz częściej zajmuje się również projektowaniem wnętrz, a to jej własne traktuje jako pole doświadczalne. Uwielbia przeszukiwać pchle targi i sklepy z antykami w poszukiwaniu wyjątkowych okazów. Te sąsiadują potem z ikonami współczesnego designu, sygnowanymi takimi nazwiskami jak: Le Corbusier, Castiglioni, Prouvé, Coderch czy bracia Eames. Wśród nich znajdują się perfekcyjnie dopasowane kolorystycznie, funkcjonalnie meble systemu USM Haller. Biją żywą kolorystyką, którą tak lubi partner projektantki, Javi. - Dla mnie kluczem jest organiczne łączenie elementów z różnych epok i stylów. To one tworzą unikalne efekty – mówi o swoich upodobaniach Blanca.

Jej mama wprowadziła USM Haller do każdego pomieszczenia biurowego swojego męża. Doskonale pełniły one funkcje regałów, szafek, systemów do przechowywania. Podobnie robi obecnie Blanca w swojej rezydencji, bawiąc się funkcjonalnością i kolorami tych modułowych mebli. Raz występują one jako szafki sypialniane w radośnie żółtym kolorze, raz jako częściowo przeszklony, a częściowo wyposażony w niebieskie fronty regał do przechowywania zastawy stołowej, a innym razem jako rubinowo-czerwony stolik na kółkach służący serwowaniu kawy czy świeżych owoców w miejscu, w którym Blanka i Javi mają właśnie ochotę zjeść. 

Pytana o to, czy tak żywa kolorystyka przetrwa próbę czasu, Blanka odpowiada: - W ogóle się tego nie obawiam. Są to przecież elementy modułowego systemu, które można dodawać, odejmować i zmieniać dowolnie kolorystykę. Widziałam już wnętrza, w których zastosowane były wszystkie wersje kolorystyczne USM Haller. Uznałam, że to musiała być świetna zabawa. Myślę już o wielobarwnych półkach do przedpokoju, a może kiedyś coś stanie również w pokoju dziecka?

System modułowy USM Haller zaprojektowany został w 1963 roku przez szwajcarską firmę USM. Szybko stał się synonimem syntetycznych, funkcjonalnych mebli o ponadczasowym charakterze. Ikoną doskonale dopasowującą się do rozmaitych stylów i potrzeb. - Haller oferuje aż czternaście kolorów i niemal nieskończone możliwości konfigurowania. Niedawno meble zostały uzupełnione o oświetlenie ledowe i porty USB. Pojawiła się również wersja ze specjalnymi otworami na donice z roślinami, co jest odpowiedzią na silny trend biophilic, obecny we wnętrzach domowych, jak i komercyjnych – komentują Dora Kuć i Karina Snuszka, z showroomu Mood-Design. 

www.mood-design.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.