WODA W PROCESIE
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Cosentino doskonale zdaje sobie sprawę, że woda jest naszym największym skarbem, dlatego już kilka lat temu firma podjęła wyzwanie zmian w produkcji swoich materiałów Silestone i Dekton, zmniejszając ślad węglowy, ograniczając zużycie wody i odpadów poprodukcyjnych. 20 czerwca 2022, o godz. 18:00, w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury, zaproszeni goście – Aneta Konowrocka z Cosentino, arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski) i arch. Joanna Kulczyńska-Dołowy (Kulczyński Architekt), porozmawiają o prawidłowym gospodarowaniu tym zasobem i o tym, w jaki sposób poprzez świadomą architekturę zwiększać społeczną świadomość problematyki wodnej.
Ogromnym wyzwaniem dla architektów i producentów materiałów wykończeniowych stają się w dłuższej perspektywie zmniejszające się wraz z ociepleniem klimatu zasoby wodne. Dlatego tak ważne jest prezentowanie obecnej sytuacji w tym obszarze i branżowa dyskusja o możliwych rozwiązaniach. OW SARP, przy wsparciu firm takich jak Geberit, czy Cosentino, zaprasza mieszkańców Warszawy, architektów, studentów oraz firmy podejmujące temat zrównoważonego gospodarowania wodą, do debaty, będącej kontynuacją cyklu „Woda w Centrum”.
W najbliższy poniedziałek, 20 czerwca 2022 r., w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury, rozpocznie się kolejna odsłona projektu pt.: „Woda w procesie”. Celem dyskusji z udziałem znakomitych gości, będzie poprowadzenie słuchaczy ku zmianie stylu życia i wdrożeniu praktyk, które naśladują naturalne cykle odnawiania się, gdzie racjonalne gospodarowanie wodą jest jednym z priorytetów, a wszelki materiał, którego się pozbyto, jest zaprojektowany tak, by powtórnie stać się zasobem do wykorzystania.
Zero Water Waste
Dziennie Cosentino wykorzystuje ponownie 643 m3 wody. Firma bardzo poważnie traktuje zagadnienia związane z ekologią, będąc zaangażowaną w ochronę naszej planety i bioróżnorodności. Proces produkcyjny powierzchni Silestone HybriQ charakteryzuje polityka Zero Water Waste (zero marnowania wody) - ani jedna kropli wody i chemikaliów nie trafia do rzek i oceanów. Firma chce zadbać o przyrodę już dziś, aby przyszłe pokolenia miały szansę się nią cieszyć. „Do produkcji Silestone wykorzystujemy 99% wody z recyklingu, która poddawana jest ciągłej filtracji, co pozwala oszczędzać każdą jej kroplę. W łańcuchach dostaw Cosentino i działalności produkcyjnej polegamy na wodzie i uznajemy naszą rolę w racjonalnym gospodarowaniu jej kurczącymi się zasobami. Udział w projekcie „Woda w procesie”, do którego zostaliśmy zaproszeni przez OW SARP i ZODIAK, jest więc naturalną kontynuacją działań Cosentino w tym zakresie” - mówi Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino, Partnera wydarzenia, firmy produkującej wielkoformatowe płyty Silestone, Dekton i Sensa, przeznaczone do wnętrz i dla świata architektury.
W dyskusji wezmą udział także arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, wiceprezes SARP ds. Środowiska i Ochrony Klimatu, członkini Rady Programowej UN Global Compact Network Poland i partner w APA Wojciechowski Architekci i arch. Joanna Kulczyńska-Dołowy, współwłaścicielka pracowni Kulczyński Architekt. Spotkanie poprowadzą Anna Cudny, wykładowca Politechniki Warszawskiej i Jan Chwedczuk, wiceprezes OW SARP, architekt w pracowni APA Wojciechowski.
W ramach projektu powstanie także instalacja zaprojektowana przez studentów Politechniki Warszawskiej - „Wodny Azyl”, stworzona przy wsparciu Geberit, Cosentino, Tefal i BTB Beton Architektoniczny, której premiera będzie miała miejsce 1 lipca 2022 roku w Pasażu Wiecha w Warszawie.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Kiedy: 20 czerwca, godz.18.00, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego 4
Główny Partner cyklu „Woda w Centrum: Geberit.
Partnerzy projektu: Cosentino, Tefal, BTB Beton Architektoniczny, OKK! PR
Więcej na www.cosentino.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.