Komunikaty PR

WODA W SYSTEMIE. 27.06 kolejna dyskusja zorganizowana przez OW SARP

2022-06-24  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

27 czerwca 2022 o godz. 18:00, w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaproszeni goście – Zuzanna Łepkowska i Adam Pilich z Geberit oraz arch. Szczepan Wroński założyciel WXCA, porozmawiają o prawidłowym gospodarowaniu wodą i potrzebie rozwiązań systemowych, które usprawnią działania z nią związane. Wydarzenie poprowadzi arch. Magda Maciąg oraz dr Artur Jerzy Filip.

Ogromnym wyzwaniem dla architektów i producentów materiałów wykończeniowych w dłuższej perspektywie stają się zmniejszające się wraz z ociepleniem klimatu zasoby wodne. Dlatego tak ważne jest prezentowanie obecnej sytuacji w tym obszarze i branżowa dyskusja o możliwych rozwiązaniach. OW SARP, przy wsparciu firmy Geberit, która jest głównym partnerem cyklu „Woda w Centrum”, zaprasza mieszkańców Warszawy, architektów, studentów oraz firmy podejmujące temat zrównoważonego gospodarowania wodą, do debaty będącej kontynuacją cyklu WODA: W CENTRUM.

W najbliższy poniedziałek, 27 czerwca 2022 r., w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, rozpocznie się kolejna odsłona projektu pt.: WODA: W SYSTEMIE. Celem dyskusji z udziałem znakomitych gości będzie poprowadzenie słuchaczy ku zmianie stylu życia i wdrożeniu praktyk naśladujących naturalne cykle odnawiania się, gdzie racjonalne gospodarowanie wodą jest jednym z priorytetów, a wszelki materiał, którego się pozbyto, jest zaprojektowany tak, by powtórnie stać się zasobem do wykorzystania.

Zero Water Waste

- „Można powiedzieć, że decyzja o zaangażowaniu szwajcarskiej firmy w działalność na rzecz rzek wypływa wprost z jej DNA – woda jest w centrum wszystkiego, czym zajmuje się Geberit” – mówi Justyna Zborowska, Menadżer ds. reklamy i PR w Geberit Polska.

W dyskusji wezmą udział także Zuzanna Łepkowska, Product Manager w Geberit Polska i Adam Pilich, Dyrektor ds. produktów w Geberit Polska. Ponadto, architekt Szczepan Wroński - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel i partner pracowni WXCA. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, a także sędzia w Kolegium Sędziów Konkursowych SARP.

W ramach projektu powstanie także instalacja zaprojektowana przez studentów Politechniki Warszawskiej - „Wodny Azyl”, stworzona przy wsparciu Geberit, Cosentino, Tefal i BTB Beton Architektoniczny, której premiera będzie miała miejsce 1 lipca 2022 roku w Pasażu Wiecha w Warszawie.

Politechnika Warszawska jest współorganizatorem cyklu WODA: W CENTRUM.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kiedy: 27 czerwca, poniedziałek, godz. 18.00, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego 4

Główny Partner cyklu „Woda w Centrum: Geberit.

Partnerzy projektu: Cosentino, Tefal, BTB Beton Architektoniczny, OKK! PR

Więcej na www.geberit.pl

Więcej informacji na www.geberit.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.