Komunikaty PR

Wprowadź egzotykę do mieszkania dzięki oświetleniu

2020-01-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Etniczne wzory, kolory ziemi i zieleń – natura znowu jest na topie. Nawiązania do przyrody widać wszędzie. Do mieszkania wprowadzać ją można na wiele sposobów. Jednym z nich są oprawy z miejscem dla roślin.

Nowy rok zafundował nam powrót do natury. Trend nawiązujący do przyrody jest wysoko na liście tych najpopularniejszych w 2020 roku. Modne stają się meble wyprodukowane z materiałów recyklingowych, w wykończeniu dominuje drewno, kamień, szkło i stal, królują kolory ziemi, wyróżniają się dodatki i ściany we florystyczne wzory, a domy wypełniają rośliny.

Przebywanie wśród roślin poprawia samopoczucie i wprowadza w dobry nastrój. Niektóre gatunki zieleni oczyszczają powietrze, co bezpośrednio wpływa na zdrowie. Rośliny doniczkowe i kompozycje kwiatowe są bardzo ważnymi elementami aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem, wpisującym się w aktualne trendy, są wykonane z metalu i szkła lampy z kolekcji Urban Jungle przeznaczone do eksponowania i doświetlania naszych roślin czy ziół. - Miejska dżungla podbija sezon. Kombinacja szkła, czerni i szczotkowanego mosiądzu zabierze nas w egzotyczną podróż bez wychodzenia z domu – mówi Urszula Len, manager marki Paulmann w Lange Łukaszuk.

Połączenie lampy z rośliną doniczkową to idealny przykład rozwiązania wpisującego się w trend miejskiej dżungli. W zależności od rodzaju rośliny, wybiera się lampy dekoracyjne lub funkcjonalne. – Pięknie prezentuje się wisząca czarno-miedziana lampa Fanja lub lampa stojąca o tej samej nazwie – wymienia Urszula Len. – Do aranżacji nawiązujących do natury idealnie pasuje także lampa podłogowa Neordic Elric oraz lampka Neordic Tasja. To sprytne wykorzystanie miejsca: dedykowane prowzrostowe źródło światła i doniczka w jednym.  Dodatkowo możemy zestawiać je z innym oświetleniem rodziny Neordic  – dodaje.

Ciepłe kolory, które emitują lampy z serii Urban Jungle, pobudzają wzrost roślin oraz sprawiają, że zieleń prezentuje się wspaniale - szczególnie podczas krótszych dni w roku, gdy doskwiera nam brak słońca i gdy rzadziej odpoczywamy na łonie natury.

Zieleń to bezapelacyjnie królowa kolorów wnętrz. Jej odcienie aż czterokrotnie zostały wybrane do palety kolorów roku 2020. W aranżacjach pojawiają się także inne modne w tym sezonie kolory natury: brązy, beże, kremy, granaty, pomarańcze i czerwienie. Kolory mają przypominać spaloną ziemię, zachodzące słońce, piasek i głęboką barwę wieczornego nieba. Wszystko to po to, aby zbliżyć się do natury. – Zieleni i roślin często brakuje w naszym otoczeniu, zwłaszcza o tej porze roku. Dzięki nowoczesnym i bardzo stylowym rozwiązaniom możemy połączyć przyjemne z pożytecznym – uważa Urszula Len.

Urządzając wnętrze warto pomyśleć także o tapetach z motywem dzikich kwiatów lub liści egzotycznych roślin. Roślinne wzory pojawiają się także na tapicerce mebli, poduszkach i naczyniach. Wszechobecne są również motywy zwierzęce: paski, cętki itp. – Wnętrza inspirowane przyrodą odprężają i relaksują, dlatego warto podążać za trendem i wybierać pasujące rozwiązania – podsumowuje ekspert.

 

https://www.langelukaszuk.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.